84. Kas ir laulības pārkāpšana?


Cilvēku radīšanas stāsta divas puses

Piedāvājam apskatīt cilvēku radīšanas stāstu saskaņa ar liberālo feministu un konservatīvo fundamentālistu izpratni.

Cilvēku radīšanas stāsta divas puses

Bībeles izpratne liberālo feministu draudzē:
Ieva Ēdenes dārzā sūdzas Dievam:
- Dievs, Tu esi radījis mani un dāvājis šo brīnišķīgo dārzu ar visiem burvīgajiem dzīvnieciņiem, kā arī smieklīgo čūsku, tomēr es šeit nejūtos laimīga! Es jūtos vientuļa un man līdz nāvei apnikuši Paradīzes āboli!
- Labi, Ieva, Es varu atrisināt šo problēmu. Es radīšu vīrieti, lai tev vairs nebūtu garlaicīgi.
- Kāds būs vīrietis?
- Viņš būs ar rakstura nepilnībām un daudzām sliktām īpašībām. Viņš melos, krāps, būs ārkārtīgi iedomīgs. Viņš tev sagādās daudz raižu, taču viņš būs apveltīts ar lielāku spēku nekā tavējais, būs ātrāks, viņam patiks doties medībās un nogalināt. Vīrietim būs diezgan muļķīgs izskats, bet tā kā tu sūdzies par garlaicību, Es viņu radīšu tādu, lai viņš apmierinātu tavas fiziskās vajadzības. Vīrietis bieži uzvedīsies nesaprātīgi un jūsmos par bērnišķīgām lietām, piemēram, bumbas spārdīšanu un kaušanos. Viņš nebūs pārāk apķērīgs, tādēļ viņam būs nepieciešams tavs padoms. Tu vari viņu dabūt, bet tikai ar vienu noteikumu.
- Tas būtu?
- Tev jāpanāk, lai viņš notic, ka tika radīts pirms tevis. Tikai atceries, ka tas ir noslēpums… starp mums, sievietēm, runājot!

Tas pats stāsts konservatīvo fundamentālistu draudzē:
Ādams Ēdenes dārzā sūdzas Dievam:
- Dievs, Tu esi radījis mani un dāvājis šo brīnišķīgo dārzu ar visiem burvīgajiem dzīvnieciņiem, tomēr es šeit nejūtos laimīgs! Jūtos tik vientuļš!
- Labi, Ādam, Es varu atrisināt šo problēmu. Es radīšu tev sievieti!
- Kāda būs sieviete?
- Sieviete būs gudra, iejūtīga un līdzjūtīga būtne. Viņa zinās, ko tu vēlies, pat vēl pirms tu to būsi vēlējies. Viņa no acīm nolasīs katru tavu vēlēšanos un zinās, kā padarīt tevi laimīgu. Viņas skaistums būs pārāks par Debesu un Zemes skaistumu. Viņa nekurnot izpildīs visas tavas slēptākās iegribas un apmierinās tavas fiziskās vajadzības. Sieviete būs cilvēka vislabākais draugs un ceļabiedrs. Tu vari viņu dabūt, bet tas tev kaut ko maksās.
- Un tas būtu?
- Tu šķirsies no vienas rokas, vienas kājas, vienas auss un vienas acs.
Ādams mirkli padomāja un tad jautāja:
- Bet ko es varu dabūt par vienu ribu?

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.