116. Kādai sirdij mums ir jābūt, vadoties pēc Dieva Vārda?


Baznīcā sakāvušies kristiešu mūki

Izraēlas policijai nācies pielietot spēku, lai ieviestu kārtību vienā no kristiešu svētnīcām Jeruzalemē. Masu kautiņš izcēlies starp grieķu un armēņu mūkiem Augšāmcelšanās bazilikā, sauktā arī par Tā Kunga Kapa baznīcu.

Likumsargi norāda, ka kautiņā piedalījušies desmitiem ticīgo, kas tobrīd atradās svētnīcā. Policisti aizturējuši dažus kautiņa dalībniekus. Viens armēņu un viens grieķu mūks no kautiņa vietas izvesti saslēgti rokudzelžos.

Nejauši notikušā aculiecinieki vairāk bija šokēti nevis par Dieva jēru roku palaišanu, bet par to, ka mūki no sienām rāvuši nost baznīcas dekoratīvos elementus, gleznas, kā arī ar visu, kas patrāpījās pa rokai un viens otram metuši ar šiem priekšmetiem.

Abas puses notikušajā incidentā vaino viena otru: grieķi pieprasa ievērot viņu tiesības, bet armēņi uzstāj, lai sveši cilvēki netraucētu viņiem veikt ikgadējās tradīcijas par godu svētā krusta atrašanai.

“Tas ir status quo pārkāpums. Grieķi vairākkārt ir mēģinājuši novietot savu mūku pie kapavietas, bet viņiem nav tiesību to darīt armēņu ceremonijas laikā,” sacījis kāds armēņu baznīcas pārstāvis.

Savukārt grieķu pārstāvis pavēstījis, ka viņi grasījušies paust savu protestu pret to, ka armēņu mācītāji pārkāpj grieķu tiesības atrasties baznīcas iekšpusē. “Mēs nostājāmies centrā un pateicām, ka neiesim prom, kamēr viņi [armēņu mācītāji] neatļaus mūsu sargam palikt iekšpusē. Viņi atteica, un tobrīd parādījās policija,” savu nostāju paudis kāds grieķis.

Augšāmcelšanās baznīca saskaņā ar baznīcas tradīcijām atrodas tajā vietā, kur Kristu sita krustā. Baznīca ir viena no svarīgākajām kristietības svētnīcām. Formāli Kristus Kapa bazilika sadalīta starp kristiešu baznīcas sešām konfesijām: katoļu, grieķu pareizticīgo, armēņu, koptu, sīriešu un etiopiešu, katrai no tām ir noteiktas lūgšanu stundas baznīcā. Tomēr, kā redzams, reliģiskās domstarpības ik pa laikam tiek risinātas ar dūru palīdzību.

Get the Flash Player to see this player.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Baznīcā sakāvušies kristiešu mūki”

 1. vasara:


  Kādreiz jau vajag arī izvilloties…

 2. gviclo:


  Iegaumējiet labi savā prātā šos vārdus, atgriezieties pie Tā Kunga un sakait Viņam: “Piedod mums visus mūsu pārkāpumus un esi mums žēlīgs, tad mēs atnesīsim ziedam nevis vēršus, bet mūsu lūpu upurus.” [Hoz.14]

 3. moritz:


  gvido, saņēmi manu veestuliiti?

 4. gviclo:


  Saņēmu, bet novilku garumā. Mēģināšu uz rītdienu.

  Ar cieņu,
  gviclo

 5. moritz:


  labi labi, galvenais, ka adresaats sasniegts… :)

 6. stāsti man:


  Nuja, protestanti kā kristietības elite ir smalku ļaužu un domstarpības parasti risina vārdu karos.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.