304. Kā Svētā kristība glābj mūs no nāves?


Atvērts Lutera nams

Pēc vairāk kā gadu ilga remonta 9.martā Vācijas pilsētā Eislēbenē atkal atvērts Mārtiņa Lutera nams. Tā ir māja, kurā Luters ir dzimis.


Līdz ar nama atkal atklāšanu ir nomainīta arī ekspozīcija. Patlaban tur aplūkojama jauna izstāde “No kurienes es nāku. Mārtiņš Luters un Eislēbene”.

Tagad izstāžu zāle ieguvusi lielākas telpas.

2006.gadā Lutera muzejus apmeklējuši ap 110 000 apmeklētāju, taču tas ir mazāk kā citus gadus. Tas izskaidrojams ar pasaules futbola čempionātu un slēgto Eislēbenes muzeju.

Vislielākais apmeklētāju skaits bijis Vitenbergas Lutera namā, no tiem ārzemnieki bijuši 35 procenti.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

7 atsauces par “Atvērts Lutera nams”

 1. MJ:


  Kāpēc Lutera kunga sarakstītie kreatīvi naf iekļauti JD kanonā, nevar būt, ka svētais gars ir beidzis dievbijīgo praviešu iedvesmošanas darbu!

 2. jenoc:


  MJ,pestīšanas vēsts ir pilnībā pabeigta un paliek nemainīga.

 3. Aigard:


  Kad Mārtiņš dzīvoja, kanons jau bija nobeigts. Taču augsburgeru kanonos no viņa ir papilnam. Palasi Libera Concordiae (LC) – Vienprātības grāmatu, kura kopš kādiem pieciem gadiem ir pieejama arī latviski. Faktiski Augsburgas ticības apliecība, kaut arī no Melanhtona spalvas un viņa stilā, bet ir Lutera pienesums. Tad Šmalkaldes artiķeļi, kas luterāņiem daudziem nepatīk, ir kanonizēti. Tad arī Konkordijas Formulā ir daudz kas no Dr. Mārtiņa. Tā kā, MJ, esi bez bēdu: Luters tiek pie mums pienācīgi godināts.

  Nesen mēs sakām domāt arī par kārtējo liturģisku jauninājumu ieviešanu: Luther in the Garden of Eden, himnas iekļaušanu slavēšanā. Ideja ļoti labi patika mūsu harizmātiskajam spārnam, arī piētiskais visumā neiebilda, un provoslāviem nepretojās, kamēr rkb simpatizanti gan tūlīt sāka rautkies (viņi vienmēr tādi – visu špāsi sabeidz) , bet liberāļi raustīja plecus: un kāpēc ne?

 4. deprofundis:


  Aigard, kas tā par baznīcu ar tādiem spārniem? :D

 5. jenoc:


  deprofundi,LELB ir visnotaļ spārnota.

 6. deprofundis:


  liberāļi raustīja spārnus

 7. Aigard:


  Spārnotā baznīca ir daudz lielākā par LELB. Tie ir milzīga atvēruma spārni, kas slīd pār visai pasaulei, bet ēnu nemet.

  Bet par Lutera pieminēšanu jau bija runa, kungi dadaisti.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.