141. Kādu ticības apliecību satur Mazais Katehisms?


Atsauksmes par filmu “Amazing Grace”

ASV un Lielbritānijas kopražojuma filma “Amazing Grace”, kurā attēlota kristīgā politiķa Viljamsa Vilberforca [William Wilberforce, 1759-1833] cīņa pret verdzību, izsaukusi dažādas reakcijas. Daži kritiķi pārmet režisoram Mihaelam Aptedam, ka filmā pārāk maz parādīta Vilberforca kristīgā motivācija. Citi savukārt uzteic filmu kā labu motivāciju cīņā pret cilvēktirdzniecību.


Filma kopš 23.februāra tiek rādīta 790 kinoteātros un kļuvusi par desmito visvairāk skatīto filmu. Filma jau nesusi trīs miljonu dolāru peļņu. Lielbritānijā filmu sāks rādīt 23.martā.

Nākamajā dienā Lielbritānijā atzīmēs 200 gadus pēc verdzības atcelšanas. Par godu šī notikuma atcerei Londonā notiks maršs, kurā piedalīsies arī Kenteberijas arhibīskaps Rovans Viljams, lai atzītu baznīcas līdzdalību verdzībā.

Viljamsu Vilberforcu 1780.gadā ievēlēja Anglijas parlamentā, četrus gadus vēlāk viņš kļuva par kristieti. 1789.gadā viņš bija viens no iniciatoriem likumam, ar kuru notiktu atteikšanās no cilvēktirdzniecības. Likums stājās spēkā astoņpadsmit gadus vēlāk.



Abonē šīs atsauces.




Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.