Ieskaties

6 komentāri par “Amišu jaunieši uzrīkojuši dragreisu

 1. CSI bija epizode, kurā atklāja informāciju, ka ar zināma vecuma iestašanos, jauniešiem tiekot dota iespēja kādu laiku iztrakoties pasaulē, un tad pieņemt lēmumu, vai tie grib palikt baznīcas klēpī vai nē… pēc statistikas – nomācošais vairākums atgriežoties pēc brīvestības laika beigām un kļūstot ktietni draudzes locekļi…

 2. moritz, interesantus faktus mums atklāj CSI. vai tev ir informācija – šie ļautiņi, kuri pēc brīvestības laika beigām atgriezušies baznīcas klēpī, tiek pārkristīti (kā nekā amiši ir pārkristītāji) vai pietiek ar grēku nožēlošanu?

 3. kā krietni anabaptisti, viņi, visdrizāk, vai nu nav kristīti, vai arī ir kristīti apzinīgā vecumā ;)

 4. respektīvi, kristās pēc izjārēšanās… bet tur pats noskaidro, ja interesē

 5. ja tas tā ir, tad šiem amišiem ir interesanta prakse, katrā ziņā pragmatiskāka par daudzu harizmātiskas ievirzes ( un ne tikai ) sektu tik lielo “garīgo” uzmācību saviem jauniešiem, ka viens otrs no tiem piesit pēdu tik ātri, cik vien ātri tiek ārā no sektantisko vecāku aizbildniecības…

 6. Vieni amiši bauda nosacītu brīvību, citi sēž vajāti :D

  Amiši cietumā

  Tie nebūt nav astoņi rūķīši, bet gan amišu ticības pārstāvji, kas Kentukī arestēti par to, ka atteikušies piestiprināt saviem zirgu vilktajiem ratiem oranžos drošības trijstūrus.

  Vīri atteikušies uzstādīt spožos reflektorus, jo tie ir pretrunā viņu reliģijai, kas aizliedz valkāt spilgtas krāsas un lika paļauties un cilvēka izgatavotiem drošības simboliem.

  Visi vīrieši ir tradicionālās amišu grupas – Vecā Svarcentrubera ordeņa – locekļi. Šī grupa strikti ievēro pieticīgu dzīvošanu, vienkāršu apģērbu un moderno ērtību noliegšanu.

  Par brīdinājuma zīmju neuzstādīšanu vīriem tika piespriestas trīs līdz četras dienas arestā Greivzas apgabala cietumā.

  Notiesātie uz cietumu līdzi ņēmuši bībeles. Tāpat viņiem tika izdalīti tumšas krāsas tērpi un sandals, lai viņiem nevajadzētu valkāt standarta oranžās formas.

  “Nedomāju, ka valstij ir tiesības kādu likt cietumā par savu reliģisko principu ievērošanu, taču, ja tas nepieciešams, Bībele paredz, ka mums jāpakļaujas,” izteicies viens no aizturētajiem.

  Savukārt cietumsargs Rendijs Helijs atzinis ka amiši bijuši priekšzīmīgi ieslodzītie:

  “Viņi bija ļoti jauki. Viņi darīja visu, ko viņiem lika, mums nebija nekādu problēmu.”

  (iz Radio SHW anālēm)

Atbildēt