193. Kā Kristus tevi atpestīja no visiem taviem grēkiem?


Amišu jaunieši uzrīkojuši dragreisu

ASV noticis vēl līdz šim nebijis atgadījums, kad noslēgtās amišu kristiešu kopienas jaunieši garlaicības mākti noorganizējuši paātrinājuma sacensības starp diviem zirgu pajūgiem.


Satrauktie Šērmanas pilsētas iedzīvotāji ziņojuši policijai, ka ielās trako amiši, kuri papildus atrodas lielā alkohola reibumā.

Kad ieradās policijas patruļa notikumu vietā, uz ielas tika konstatēti divi zirgu rati, kas katrs aizņēma vienu satiksmes joslu. Viens no pajūgiem centās nostumt no ceļa policijas automašīnu, bet par nelaimi sadūrās ar to, kā rezultātā pajūgs apgāzās, bet zirgs atbrīvojās un aizbēga.

ASV policija aizturēja četrus jauniešus vecumā no 18 līdz 20 gadiem, kuriem tika izvirzītas apsūdzības par alkohola lietošanu pirms pilngadības sasniegšanas.

Amiši ir anabaptistu kristiešu sekta, kas dzīvo lauksaimnieciskās kopienās ļoti noslēgti no mūsdienu pasaules un neizmanto modernās ierīces, tostarp automašīnas un telefonus. Vēl viena raksturīga viņus raksturojoša iezīme ir pilnīga atteikšanās no alkoholiskajiem dzērieniem.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Amišu jaunieši uzrīkojuši dragreisu”

 1. moritz:


  CSI bija epizode, kurā atklāja informāciju, ka ar zināma vecuma iestašanos, jauniešiem tiekot dota iespēja kādu laiku iztrakoties pasaulē, un tad pieņemt lēmumu, vai tie grib palikt baznīcas klēpī vai nē… pēc statistikas – nomācošais vairākums atgriežoties pēc brīvestības laika beigām un kļūstot ktietni draudzes locekļi…

 2. Roberto:


  moritz, interesantus faktus mums atklāj CSI. vai tev ir informācija – šie ļautiņi, kuri pēc brīvestības laika beigām atgriezušies baznīcas klēpī, tiek pārkristīti (kā nekā amiši ir pārkristītāji) vai pietiek ar grēku nožēlošanu?

 3. moritz:


  kā krietni anabaptisti, viņi, visdrizāk, vai nu nav kristīti, vai arī ir kristīti apzinīgā vecumā ;)

 4. moritz:


  respektīvi, kristās pēc izjārēšanās… bet tur pats noskaidro, ja interesē

 5. luterānis:


  ja tas tā ir, tad šiem amišiem ir interesanta prakse, katrā ziņā pragmatiskāka par daudzu harizmātiskas ievirzes ( un ne tikai ) sektu tik lielo “garīgo” uzmācību saviem jauniešiem, ka viens otrs no tiem piesit pēdu tik ātri, cik vien ātri tiek ārā no sektantisko vecāku aizbildniecības…

 6. moritz:


  Vieni amiši bauda nosacītu brīvību, citi sēž vajāti :D

  Amiši cietumā

  Tie nebūt nav astoņi rūķīši, bet gan amišu ticības pārstāvji, kas Kentukī arestēti par to, ka atteikušies piestiprināt saviem zirgu vilktajiem ratiem oranžos drošības trijstūrus.

  Vīri atteikušies uzstādīt spožos reflektorus, jo tie ir pretrunā viņu reliģijai, kas aizliedz valkāt spilgtas krāsas un lika paļauties un cilvēka izgatavotiem drošības simboliem.

  Visi vīrieši ir tradicionālās amišu grupas – Vecā Svarcentrubera ordeņa – locekļi. Šī grupa strikti ievēro pieticīgu dzīvošanu, vienkāršu apģērbu un moderno ērtību noliegšanu.

  Par brīdinājuma zīmju neuzstādīšanu vīriem tika piespriestas trīs līdz četras dienas arestā Greivzas apgabala cietumā.

  Notiesātie uz cietumu līdzi ņēmuši bībeles. Tāpat viņiem tika izdalīti tumšas krāsas tērpi un sandals, lai viņiem nevajadzētu valkāt standarta oranžās formas.

  “Nedomāju, ka valstij ir tiesības kādu likt cietumā par savu reliģisko principu ievērošanu, taču, ja tas nepieciešams, Bībele paredz, ka mums jāpakļaujas,” izteicies viens no aizturētajiem.

  Savukārt cietumsargs Rendijs Helijs atzinis ka amiši bijuši priekšzīmīgi ieslodzītie:

  “Viņi bija ļoti jauki. Viņi darīja visu, ko viņiem lika, mums nebija nekādu problēmu.”

  (iz Radio SHW anālēm)Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.