Ieskaties

5 komentāri par “8.marts

  1. Ģirts Rocēns:

    “Tavs smaids
    Zem svārkiem sēlptais..”

    (Radio NABA)

    8.marts – tas ir skaisti
    Visā pasaulē sievietes atzīmēja savu cīņu pret vīriešiem, bet Padomju Savienībā, kur formāli visi cilvēki bija vienlīdzīgi, sievietes atzīmēja savu uzvaru šajā cīņā. Vīrieši, protams, atzīmēja savu sakāvi. Un citētās dzejoļa rindas, manuprāt, izsaka lielas vīriešu daļas izpratni šajā jautājumā.
    Kristieši šiem svētkiem varētu piešķirt nozīmi: “Cik labi, ka Dievs radīja arī sievieti!!!”

  2. dassy – u tu veel jautaa ??? palasi veesturi, iesaku paskatiities filmu ar Shonu Koneriju ”Name of the Rose (2003)” – superii gi paraada kaada bija bazniica un bazniiceeni (TIKAI VIIRSIESHI!!!) un kaada bija attieksme pret sievieteem! NOST ar taadu marazmu! Iesleedziet smadzenes cilveeki!! Iistens kristietis ir ar sapuvushu dveeseli!
    Un kaa paliek ar latvieshu dieviibaam – Maara, Laima, Peerkons, utt ??? Pagaanu ticiiba!
    Labaak esmu pagaans un ticu un esmu tuvaak dabai nekaa ticu tam, kas gadsimtiem ir nesis tikai saapes, asinis, cieshanas…
    Kristietiiba smird – taa puust!

  3. Tai filmā bija parādīts viens mūku (vīriešu) klosteris. Citur bija sieviešu klosteri. Tā kā tai klosterī dzīve bij labāka kā apkārt, tad tur savācas arī visādi frīki. Tik tajos laikos klosteriem vēl bija zināšanu glabātuves pienākums. Līdz ar to tas pildīja sociālu funkciju. Bez baznīcas ziņas tas toreiz nebija iespējams. Saliekot visu kopā veidojās tāds reliģiski socioloģisks iestādījums zem reliģiskas iestādes izkārtnes…

Atbildēt