80. Kā mēs rūpējamies par savu tuvāko?


Visu redzošā acs un sīpols

“Nātānaēls sacīja Viņam: “Kā Tu mani pazīsti?” Jēzus atbildēja viņam: “Pirms Filips tevi sauca, kad tu biji zem vīģes koka, Es tevi redzēju.” Nātānaēls atbildēja Viņam: “Rabi, Tu esi Dieva Dēls, Tu esi Israēla Ķēniņš!”” [Jņ.1:48-49]

acs debesīs


Kā es dzīvoju? Vai kā uz skatuves, vai kā aizkulisēs? Rīcības motīvus bieži vien nosaka tas, vai esmu uz skatuves vai aizkulisēs. Bet, kas notiek aizkulisēs?

Nātanaēlu pārliecināja tikai viens teikums. Mēs nezinām ko viņš darīja, vai par ko domāja zem vīģes koka. Tas arī nav svarīgi. Lai arī kas tas būtu, Jēzus to lieto, lai dāvātu Nātanaēlam ticību.

Iedomājies tikai. Pie tevis atnāk kāds, un saka: “Es vakar tevi redzēju tur un tur.” Bet tevi pārņem šausmas, bet varbūt kauns. Katrs no mums taču kaut reizi ir redzējis ko tādu, par ko zinām, ka tas nav paredzēts aplūkošanai. Bet es domāju, ka mani neviens neredzēja. Manas aizkulises ir pietiekami aizplīvurotas. Es tak esmu kā sīpols –nepietiek nolobīt tikai virskārtu. Interesantākais sākas tikai pēc tam, turklāt acis sāk asarot, tā ka tu nemaz nesaproti, kas īsti tur redzams.

Bet ne Dievam. Dieva acs neasaro no sīpolu sulas, bet no tā, ko Viņš ierauga zem mizas. Gluži kā sacīts par Jēzu [Jņ.2:24] – Jēzus viņiem neuzticējās, tāpēc ka Viņš visus pazina. Jo Viņam nevajadzēja, lai kāds liecību dotu par cilvēku, bet Viņš pats zināja, kas bija cilvēkā.

Te nav nekādas morāles par dzīvi un skatuves vai aizkulisēs. Dievam viss ir viens. Dievs mira nevis, lai atsvabinātu labo mūsos (kura mūsos nemaz nav), bet gan, neskatoties uz to, ka Viņš zināja, kādi mēs esam, un ko mēs darām aizkulisēs. Tāpēc ej un negrēko vairs, jo aizkulises nav grēkam, bet Dievam, kas tev dāvājis nevis brīvību grēkot, bet brīvību no grēka. Nemaz neceri.

Neceri uz aizkulisēm, jo Dievs visu redz. Labāk ceri uz Dievu, kas mūs var un grib izglābt. Patiesi, Viņš visu ir jau paveicis un saplēsis priekškarus. Mūsu taisnošanas mērs ir nevis, cik aiz priekškariem no cilvēkiem paslēpti grēki, un ko par mums domā cilvēki, bet gan krustā sistais Kristus.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.