62. Kāds grēks ir vecāku nicināšana?


Vīģes koka augļus gaidot

Tad viņš sacīja dārzniekam: redzi, jau trīs gadus es nāku un meklēju augļus uz šī vīģes koka, bet neatrodu. Nocērt to! Ko tas velti izsūc zemi! Bet tas viņam atbildēja un sacīja: kungs, atstāj to vēl šo gadu, kamēr es to aprakšu un apmēslošu! Varbūt tas turpmāk nesīs augļus. Bet, ja ne, tad tu vari nocirst. [Lk.13:7-9]


Mēs esam iegājuši jaunajā gadā, tāpēc ir vērtīgi lasīt Jēzus vārdus par vīģes koku, kas nenesa augļus.

Ne jau visiem vīģes kokiem bija tik labvēlīgi augšanas apstākļi kā šim. Vīģes koki nereti aug savvaļā bez īpašas kopšanas, un tie ir atrodami pat ceļmalās [Mt.21:19]. Bet mēs redzam vīģes koku, kas stādīts vīnadārzā un ir labi kopts.

Pieminot vīģes koku, Jēzus nepārprotami runāja par Dieva izredzēto tautu Israēlu. Jūdi bieži bija pievīluši un skumdinājuši Dievu, savu Kungu, taču tagad Viņš gaidīja no tiem augļus, proti – ka tie beidzot atgriezīsies un pieņems savu Mesiju.

Trīs gadus Jēzus un Viņa ceļa sagatavotājs Jānis Kristītājs tautai sludināja Dieva vārdu, bet gaidītie augļi kā nenāca, tā nenāca. Tauta negribēja atgriezties.

Mēs nekļūdīsimies, ja šo līdzību attiecināsim arī uz mūsu tautu. Dieva žēlastība daudz un dažādos veidos ir bagātīgi izlieta arī pār mums. Tas Kungs mūsu vidū ir sūtījis lieciniekus, kas Svētā Gara spēkā ir runājuši varenus Dieva vārdus. Viņš dāsni mūs ir svētījis arī laicīgā ziņā, un mūsu tauta ilgus gadus varējusi dzīvot brīvā zemē.

Vai Dievs pie mums ir atradis tos augļus, ko meklējis? Ar skumjām sirdī mums jāatbild noliedzoši. Atgriešanās, ko Dievs bija gaidījis no mūsu tautas un ko mēs bijām lūguši un cerējuši piedzīvot, tā arī neatnāca.

Tev jāatzīst, ka Dievs tev ir darījis ļoti daudz laba, bet – vai Viņš pie tevis ir atradis meklētos augļus?

Bībele vēsta, ka “Dieva laipnība tevi vada uz atgriešanos” [Rom.2:4]. Bet vai tu ik dienu atgriezies un tici? Cik ilgi Viņš būs pacietīgs ar tevi? Vai kokam būs lemts augt vēl vienu gadu?

Lūgsim, lai Dievs nenostumj mūsu lukturi [Atkl.2:5]. Lai Dievs arī mums visiem, kas saucamies kristieši un Dieva bērni, dod nopietnību, kas vada uz patiesu atgriešanos, kamēr vēl ir žēlastības laiks!

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.