245. Kāda atšķirība atklāsies mirušo augšāmcelšanās dienā?


Markss un Darvina teorija

Kārlis Markss, kuru daudzi uzskata par komunisma “tēvu”, atklāti atzina, ka Komunisma Manifesta – darba, kas faktiski vainojams miljonu nāvē, – uzbūvē viņš izmantojis Darvina idejas. Tikko mēs ļaujam Darvina dēmoniskajām idejām ērti iekārtoties mūsu domāšanā, mēs arī atveram durvis citām destruktīvām idejām, piemēram, sociālisma utopijai un komunisma bezdievībai.

Markss un Darvina teorija


Komunisma melnā grāmata, kura tika izdota 1997.g. Francijā, lika satrūkties franču inteliģencei. Izmantojot radušās iespējas piekļūt arhīviem bijušajās komunisma zemēs, franču izdevēji (daudzi no viņiem arī paši bijušie komunisti) pedantiski uzskaita noziegumus, šausmas un represijas, kā arī vairāk nekā 100 miljonu bojā gājušo, kuru nāvē vainojami komunisma režīmi visā pasaulē. Grāmatas autoriem šķita svarīgi brīdināt pasauli par Kārļa Marksa rakstītā patiesajām sekām. Attēlā (zemāk) redzami ķīniešu komunisti, kuri soļo līdzās savu vadoņu ģīmetnēm. Šī fotogrāfija perfekti atspoguļo patiesību – komunisma asiņainā sistēma tika būvēta balstoties Marksa rakstos.

Līdzīgi kā šiem drosmīgajiem franču intelektuāļiem, arī kristiešiem jāceļ trauksme. Arī kristiešiem pamatīgāk jāpēta Marksa rakstītā pirmavotus, lai saprastu, kā viņa idejas varēja izraisīt tik šaušalīgus noziegumus. Kristieši, kuri to mēģina darīt, parasti ir šokēti par Marksa atzīšanos, ka “Darvina grāmata [Sugu izcelšanās] ir neaizstājama un tiek izmantota par pamatu šķiru cīņai vēsturē.”

SAISTĪBA

Saistība komunisma dibinātāja un Darvina teoriju starpā ir kas vairāk nekā tikai interesants fakts; tas kalpo arī kā brīdinājums katram no mums – nepieņemt cilvēka radīto evolūcijas teoriju, tāpat kā Jēzus brīdināja savus sekotājus uzmanīties no farizeju un saduķeju mācības (Mt. 16:6). Šausminošās traģēdijas, vardarbība, asinsizliešana un nāve, kuru atnesa 20.gadsimta komunisma diktatūras atgādina mums, kas notiek, ja cilvēks, līdzīgi kā Ieva (1. Moz. 3:1), apšauba Dieva teikto. Atļaut dēmoniskām evolūcijas idejām iezagties mūsu pasaules uztverē, nozīmē pakļaut sevi citām dēmoniskām un destruktīvām domām, kuras vēsturē zināmas kā vardarbības un iznīcības cēloņi.

Darvins uzskatīja, ka cilvēks ir attīstības procesā. Markss pārņēma šo ideju un izveidoja uzskatu, ka sabiedrība pati var attīstīties līdz paradīzes stāvoklim. Šis mīts tik spēcīgi ietekmēja komunisma vadoņu prātus, ka tos vairs nekas nespēja apstādināt– pat ne masu slepkavošana – , ceļā uz Marksa idejas par bezdievīgo sociālisma utopiju ieviešanu dzīvē.

DIEVS BRĪDINA

Maskējoties un slēpjoties aiz Darvina teorijas, velns ik dienas miljoniem cilvēku dzīvēs ļauj ienākt arī citiem dēmoniem, kā tas pirmajā attēlā. Markss izmantoja Darvina teoriju, lai attaisnotu komunisma ideju, – vēl vairāk – grāmatā “Cilvēka izcelšanās” pats Darvins ar savu evolūcijas teoriju palīdzību sludināja rasismu. Darvins rakstīja: “Kādu dienu nākotnē civilizētās rases, kas ir gandrīz pilnīgi droši, izskaudīs un aizstās mežoņus visā pasaulē.”

Ļaunās domas, kas ir pretrunā ar Dievu, līdzinās vīrusam. Ja mēs esam inficējušies ar šīm maldinošajām un iznīcinošajām idejām, ir ļoti grūti no tām tikt vaļā. Tādēļ Dievs brīdina: “Uzmaniet, ka neviens jūs nesagūsta ar savu filozofiju un tukšu maldināšanu, kas balstās uz cilvēku mācībām un pasaules pirmspēkiem, bet ne uz Kristu” (Kol. 2:8).

EVAŅĢĒLIJS, KAS PĀRVEIDO

Dievs nevēlās, lai mēs lasītu Marksu un pieslietos darvinismam, bet gan ar mīlestību aicina mūs lasīt viņa dzīvinošo un pārveidojošo vārdu. Ja Dieva vārds bagātīgi mīt mūsos (Kol. 3:16), tad mēs saņemsim Dieva dāvanu – “Kristus prātu” (1.Kor.2:16) un “Kristus prāts” brīdinās mūs uzmanīties no bezdievīgām idejām, kas var iznīcināt mūs un apkārtējos. “Kristus prāts” arī ļaus mums attīrīties no tām bezdievīgajām domām, kas, iespējams, jau mīt mūsos un vada mūsu dzīves. “Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā prātā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs” (Rom. 12:2).


SOCIĀLISMA dēmons

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Markss un Darvina teorija”

 1. grecinieks:


  Lai Dievs pasargā kristietību no tādām “apoloģijām” kā šis rakstiņš! No argumentācijas viedokļa tas ir pilnīgs sviests. Autors neanalizē ne darvinisma patiesumu/nepatiesumu, ne arī to, vai Markss savās idejās tiešām balstījās uz darvinismu, un arī ne to, cik lielā mērā dažādu asiņainu komunisma sistēmu pamatā bijuši Marksa uzskati un darvinisms. Nē, pilnīgi pietiek ar apgalvojumu – Markss atzinis (daudz ko viņš varēja atzīt), ka sava Komunisma Manifesta uzbūvē izmantojis Darvina idejas, lai izdarītu secinājumu, ka komunistisko sistēmu noziegumos caur Marksu pastarpināti vainojams darvinisms.
  Ar tikpat “elegantu” argumentāciju es varētu “pierādīt”, ka krusta karu slepkavībās un postīšanās vainojama Jaunā Derība. Bet nedarīšu to, jo tas būtu pilnīgs murgs.
  Ja cienījamais autors vēlas aprādīt darvinisma nesavienojamību ar Kristus mācību un Darvina ideju negatīvās sekas, tad tas jādara ar loģiskiem spriedumiem, kas iztur kaut elementāru kritiku.

 2. Ingars:


  Man gan šķiet, ka argumentācija ir pat ļoti pamatota

  Darvins rakstīja: “Kādu dienu nākotnē civilizētās rases, kas ir gandrīz pilnīgi droši, izskaudīs un aizstās mežoņus visā pasaulē.”

  nav jau teikts, ka tikai Darvinisms vien vainīgs, taču liela ietekme šai mācībai gan ir uz komunistiskajām idejām. Būtībā komunisti ne ar ko neatšķiras no fašistiem vai nacistiem – visiem viņiem kopīgs ir kādas tautas, sociālā slāņa vai noteiktas kopienas pacelšana pār citiem cilvēkiem, tieksme iznīcināt vai apspiest citām kategorijām piederošos cilvēkus.

  Un tagad pasaki man – kas kopīgs kristietībai ar krusta kariem? kas kopīgs viduslaiku pāvestiešiem ar kristietību? Jaunjā derībā ne ar pusvārdu nav minēts nkāds pamatojums, no kura varētu izlobīt krusta karu nepieciešamību (kā piemēram islāmā), taču darvinisms gan dod pamatojumu daudziem ekstrēmiskiem grupējumiem pamatot savus mērķus un idejas

  Nav nekādas vajadzības pat īpaši iedziļināties darvinismā, lai saprastu, ka būtībā tas sludina dzīvības gadījuma raksturu – tā ir nejauša, tāpēc tai nav nekādas vērtības, vienīgā vērtība ir izturīgākajiem indivīdiem, izdzīvo stiprākais, ātrākais, gudrākais, vaiklākais, bezkaunīgākais, ļaunākais

  Arī šitā filozofija – kurš lielāks cūka, tas vairāk izrok, bij padomju loģikas pamatā, kas būtībā ir darvinisma idejas tālāka attīstība. Pastāvēs, kas pielaizīsies

 3. AToms:


  No argumentācijas viedokļa tas ir pilnīgs sviests, un arī no loģikas puses nez kāda politisko idēju demonizācija, ar ko tad mūsdienu kapitalistiski imperiālistiskā sabiedrība ir labāka? Savādāka, jā, labāka nebūt nē. Civilizētāka? Nē, humānāka? arī nē… Tagad cilvēki mirst no izmisuma, nevis no sala un lodem. Koncentrācijas nometnes citādi domājošajiem pastāv arī tagad.

  Lielākais cūkas princips idēāli izpaužas arī mūsdienu Latvija:)

  Primitīvas tautas izzud valstīs kur nekād nebija komunisma. USA,Australija.

 4. Ingars:


  nuja, tas izskatās apmēram tā – kad vienu noziedznieku tiesā par slepkavību, tad atrodas kāds kurš pateiks – bet kā tad ar to un to, kurš arī ir slepkava

  Un tiesnesis atbild – tiesāti tiks abi, taču šobrīd ir runapar konkrēti šo grēkāzi, pēc tam pievērsīsimies arī tam otram

  Tak što, nav ko attaisnot vienus neliešus aizbildinoties, ka citi nav labāki. Tāpat arī sociālisma iekārta ir atbildīga par necivilizētību, nehumānismu, vardarbību, cilvēku depresiju un izmisumu, izpostītas dzīves, morāli sakropļoti cilvēki.

  Mans viedoklis – gan tad, gan tagad ir savi labumi un savi sliktumi, taču kopumā ņemot – jebkura cilvēka viedota sistēma ir grēcīga, nepilnīga, ļaunumu vairojoša, kaut arī valsts ir Dieva iestādījums, tomēr ir viena problēma – tajā darbojas grēcīgi un samaitāti cilvēki. Tas nozīmē, ka cilvēks ir spējīgs dajebko sačakarēt.

  Kāda starpība starp mūsdienu kapitālismu un veco sociālismu – kā vienā tā otrā sistēmā ir kādi, kas pārējos izverdzina, apspiež, nekas patiesībā dauzd nav mainījies. Mūsdienās čekas un kompartijas brutalitāti aizvieto brīvā tirgus filozofija – pie kājas tur citi, ka tik peļņa. Domā sociālismā bij savādāk? vai tad kādam interesēja līdzcilvēku labums? tie bij tikai tukši liekuļu saukļiLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.