Ieskaties

71 komentāri par “KLB Virsvaldes viedoklis

 1. interesantas tās lietas…
  …bet bēdīgas protams!

  man patika šitas:
  “Pēdējos koncilos tika runāts par misijas darbu un konstatēts, ka lielākiem misijas projektiem mums pašreiz trūkst resursu. Tādēļ akcents liekams uz pašreizējo draudžu nostiprināšanos, ar cerību ka nākotnē kopīgiem spēkiem varēsim uzsākt arī kādu misijas draudzi.”

  Mans subjektīvs viedoklis atkāpjoties:
  Viens ir misija, kura ir vērtīga lieta!
  Bet man liekas, ka draudžu cilvēki ir neizglītoti Rakstu un Luterisma pazīšanā… Mazs apmeklējums arī bija uz KLB rīkotajiem lekciju cikliem… vispār kāda runa var būt par ārmisiju?

 2. Jā, KLuBiņa tā saucamās virsvaldes domāšanas veids ir unikāls savā orvelismā – ja tā saucamo četru draudžu pārstāvji pieprasa saskaņā ar satversmi ārkārtas koncilu, , tad to nesasauksim, jo negribam, lai draudžu locekļu klātbūtnē izkrītam no sava paštēla, bet ja viņi izveido jaunu draudžu grupu, tad tas ir “…šķeltniecisks plāns, rupjš satversmes pārkāpums…” Bet tādā gadījumā – kāda kam daļa gar tādu KLuBiņa satversmi? Tās pēc būtības vienkārši nav … ar visām no tā izrietošajām sekām.

 3. Tāda “dejavu” sajūta uzvēdī…

  Nekur no “Virsvaldes”/ mācītāju konfliktiem neizbēgt :))) Vienalga, vai tā LELB vai KLB…

 4. mulder
  man kaut kur maajaas meetaajas…bet papirizeetaa formaataa… pret nelielu atliidziibu vari dabuut…

 5. Oc

  kā šodien mācītājs teica Bībeles stundā: neviens nav enģelis… :)
  un mani tas nepārsteidz…
  nauda un vara daudziem patīk…

 6. Ja skatāmies uz notikušo dialektiski un pēc būtības, tad KLuBiņa direktori ir atraduši sev atbilstošu sabiedroto – sātanu: melu tēvu un brāļu apsūdzētāju, kuram vienīgajam līdz ar viņiem ir dividendes no šī notikuma.

 7. piecas zvaigznītes, anonīmi jebkuram ividē nav grūtību kādam braukt augumā

 8. *****

  Uzmanies,ka otrā nesaredzi to, kas Tevī patiesībā apslēpts – šo teica kāds interneta cilvēks, kādā forumā!

  nja.. nenoliedzami Rakstos redzam: Bet Viņš(Jēzus) atgriezdamies sacīja uz Pēteri: “Atkāpies no Manis, sātan,…”
  tā ka viss ir iespējams!

 9. Sveiki visiem! Nezinu, kā jums šis copy&paste savārstījums no diskusijas ATA Kristus Miera luterāņu draudzes mājas lapas šķietas, tomēr tā īsti joprojām neredzu īstos iemeslus šo 3 mācītāju “atstādināšanai”. Līdz šīm “atstādināšanas” bullām, KLB draudzēs bija miers. Tas, ko e-oga apraksta par 1995. g. un vēlākiem gadiem bija tikai iekšējas diskusijas KLB mācītāju lokā (iespējams pat vēl šaurākā lokā), bet draudzēs nevienam nebija par to ne jausmas.

  Tomēr man ir jautājums, Jums, e-puiši – Gviclo, Roberto, Talyc. Kas notika toreiz 1995. g. par ko raksta tā e-oga. Jo teikums: “Tomēr no LELB pārnākušajiem studentiem Aigara darbības likās nepieņemamas un pēc sarunām ar Aigaru, viņi pieprasīja Virsvaldei atstādināt Aigaru no mācītāja amata, izvirzot viņam virkni apsūdzību,” acīmredzot, runā par jums trim.

  Kā tas nākas, ka Aigars, kurš tobrīd bija bijis KLB četrus no tās sešiem pastāvēšanas gadiem, bija tāda niecība, kas nedrīkstēja toreiz neko iebilst I. Plūmem, kas bija bijis KLB visus 6 gadus. Bet Jūs, kas bijāt KLB tik nepilnu gadu, jau varējāt rakstīt Virsvaldei (ja jūs maz to vispār darījāt!?) “rekomendāciju” atstādināt Aigaru, kurš nebūt nebija jūsu draudzes mācītājs, no mācītāja amata?!

  AC, Jean

  P.S. Vai jūs publicēsit arī otras puses viedokļa apkopojumu no diskusijas ATA Kristus Miera luterāņu draudzes mājaslapā? :)

 10. …Bet Jūs, kas bijāt KLB tik nepilnu gadu, jau varējāt…

  un jautāja Viņam: “Saki mums, ar kādām tiesībām Tu to dari, vai kas Tevi uz to ir pilnvarojis?”

  * * *

  ja kādam var interesēt manas personīgās domas, tad konkrēti vismaz par
  (ar) Aigaru ir noticis tieši tas, par ko mēs viņu savā runāšanas reizē brīdinājām: –
  Ja viņš nebeigs mixēt teoloģiju ar filosofiju, viņš tiks atmests.
  Un redzi tas nava vis cilvēku, bet Dieva spriedums
  kas caur mums viņam tika dots zināt.

  [atkāpei iesaku palasīt Saula atstādināšanas procedūru : 1.Sam. 15:26 +
  …pārdomājiet viņa reakciju uz ‘no pravieša’ dzirdēto vēsti ]

  Aigaram nāktos atzīt, ka ar viņu ir noticis pēc taisnības
  Lai arī kā tas ir noticis (viņa atstādināšanas proces)
  Tas nava bijis nedz taisnīgi nedz bibliski
  bet drīzāk gan kā patvaļas
  izpausme.
  žēl

 11. Draugs Jean,

  Sērijā “Noziegumam pa pēdām” tika publicēta intervija ar Jāni Gaisiņu, kurā skaidri pausts t.s. otrās puses viedoklis.

  Turpinājumā bija paredzēts baznīcas virsvaldes viedoklis. Kad par to jautāju, man norādīja, ka atbilde ir sniegta tevis minētājā diskusijā.

  Ar cieņu,
  gviclo

 12. Talyc,
  par to jūsu nepilno gadu es imitēju t.s. virsvaldes, teikto :) :”.., kuru bija nolēmis izvest cilvēks, kurš tikai nedaudz vairāk kā pāris gadus atradās mūsu baznīcā, …” Piedod, ja tas Tevi personīgi aizskāra, tomēr Tu tad vari saprast, kā varētu justies kāds uz kuru IP attiecināja augstākminēto citātu.

  Un tomēr, kas toreiz notika??? No teksta var saprast, ka Jūs visi bijāt uzaicināti uz Virsvaldes sēdi, kurā Jūs apsūdzējāt kaut kamā Aigaru. Vai tā? Kādas bija Jūsu apsūdzības?

 13. Gviclo, vai Tev neliekas jocīgi, ka kādas personas ieraksts interneta diskusijā pēkšņi kļūst par virsvaldes viedokli. Tāda sajūta, ka kāds pats uzskata, ka ir Virsvalde, t.i., IP=Virsvalde. Es domāju tādā nozīmē, ka vairs nevajag pat sasaukt virsvaldes sēdes (lieka laika tērēšana :) ), lai radītu virsvaldes oficiālus viedokļus. :) Vai tā ir norma, Tavuprāt? :)
  Tas ir līdzīgi kā ar tām liekulīgi demokrātiskajām – paplašinātajām virsvaldes sēdēm. Neviens klātesošais nezināja, ka ir pagodināts piedalīties Virsvaldes sēdē. Domāja, ka piedalās ikmēneša mācītāju sapulcē. Te pēkšņi pēc pusgada uzzina, ups, tā toreiz nebija vienkārša “saruna ar Kalvīti”, tā izrādas bija “valdības sēde” ļoti demokrātiskā gaisotnē. :) :)

 14. Talyc -” Ja viņš nebeigs mixēt teoloģiju ar filosofiju, viņš tiks atmests”.
  Ir skaidri redzams pie kā ir novedusi KLuBiņa direktoru uzņēmējdarbības un baznīcas lietu miksēšana.
  Cienījamais tālyc, kā Tu pats labi zini, luteriskā ticība visās lietās operē ar skaidriem tekstuāliem un faktoloģiskiem pierādījumiem. Tāpēc – vai Tu varētu sniegt piemērus kā konkrēti izpaužas filosofa un mācītāja Aigara Dāboliņa, kā Tu saki – teoloģijas un filosofijas mixēšana?

 15. labdien e-draugi,
  ja Jūs interesē fakti par krietno KLBL mācītāju Aigaru Dāboliņu, kurš ir jāgodā un jāciena, tad pajautājiet viņam, par korumpētību un divkosību…

  ar cieņu,
  e-pāvetsts

 16. Ir variants – IP pirms garīdznieka karjeras esot bijis, diplomātu valodā, dažādu ķīmisku līdzekļu, kas stipri uzlabo garastāvokli, lietotājs – tātad cilvēks ar nestabilu psihi un no tā arī ilgtermiņā cēlušās visas KLB likstas – paliek vecs un paliek…?

 17. Cienījamais Roberto, kā Tu pats labi zini, luteriskā ticība visās lietās operē ar skaidriem tekstuāliem un faktoloģiskiem pierādījumiem. Vai cienījamais Roberto varētu precizēt savus vārdus – “tad pajautājiet viņam, par korumpētību un divkosību” ?

 18. anonīmais 5zvaigni,
  1. latviešu valodā vīriešus uzrunā kā “godājamais”
  2. paņem un piezvani savam draugam Aigaram un pajautā par šiem vārdiem pats…

  ar cieņu,
  e-pāvests

 19. Draugs zvaignīte,

  Es nezinu ko tu zini. Ja tavuprāt luteriskā ticība operē ar skaidriem tekstuāliem un faktoloģiskiem pierādījumiem, tad lūdzu, zvaignīte, precizē savus vārdus – luteriskā ticība operē ar skaidriem tekstuāliem un faktoloģiskiem pierādījumiem.

  Cerot uz sapratni,
  ar cieņu,
  gviclo

 20. Draugs jean,

  Virsvade vienojās uz četru draudžu paziņojumu atbildēt pēc būtības.
  Virsvalde savu viedokli pauda e-vidē tādēļ, lai tās viedokli varētu izlasīt konkrētā auditorija.
  Virvaldes viedoklis kādam bija jāuzraksta.
  Kas tur neskaidrs?

  Ar cieņu,
  gviclo

 21. jean
  “Bet Jūs, kas bijāt KLB tik nepilnu gadu, jau varējāt rakstīt Virsvaldei (ja jūs maz to vispār darījāt!?) “rekomendāciju” atstādināt Aigaru, kurš nebūt nebija jūsu draudzes mācītājs, no mācītāja amata?!”
  ***
  a taa parasti vecie buki dara… savaac dedziigus salagas, sapuuderee tiem smadzenes un aizsuuta izdariit melno darbu, ar kuru pashi negrib/baidaas kjeepaaties… :)

 22. Draugs mortiz,

  Manas personīgās domas ir, ka baznīcā katram ir tiesības izteikt savas personīgās domas.

  Mūsu paziņojums, ka Aigars Dāboliņš neatbilst KLB mācītāja amatam, visupirms tika pateikts Aigaram privātā sarunā. Virsvaldi par šo sarunu un tajā izvirzītajām apsūdzībām viņš informēja pats, iesniedzot rakstisku sūdzību pret mums.

  Ar Aigaru mēs agrākos konfliktus esam pārrunājuši, un tā ir mūsu darīšana.

  Augstāklasāmajā rakstā tas ir minēts tikai kā fakts Dāboliņa biogrāfijā. Mēs toreiz tikām brīdināti, lai tā vairāk nedarām.

  Ar cieņu,
  gviclo

 23. parasti ir citas sarunas pirms privaataam sarunaam… ;)
  ***
  labi, mani tas maz interesee… gvido, kad no visas shiis jezgas buusi piekusis un viilies kantorī, kas saucaas KLB (konfesionaali luteriskā baznīca), uzaicinu kopā iedzert kaadu kausu alus… )

 24. draugs, moritz,

  Atkal tu runā visādas nesaprotams lietas. Jezga jau ir garām, uz kantoriem neceru, bet gan ticu uz Kristu Jēzu, un to pašu krustā situ.

  Iespējams, tu nemaz negribi iet alu dzert. Varēji taču aicināt bez šiem priekšnosacījumiem, ko grūti izpildīt.

  Ar cieņu,
  gviclo

 25. Gviclo, Tu man jautā, kas tur neskaidrs? :) Tieši tas ir neskaidrs, ka Virsvalde NAV vienojusies un NAV izskatījusi atbildi pēc būtības! Ja mēs liekam vienādības zīmi IP=Virsvalde, tad Tavs izteikums neapšaubāmi ir precīzs.

  Tas pats attiecas uz Roberto pieminēto Aigara iešanu pie “virsvaldes” ar sūdzību par jums. Viņš aizgāja vienkārši izrunāt lietas ar IP un GB. Bet tā NAV virsvalde. Tā bija mācītāju saruna.

  Tur arī liela daļa putaņicas.

  Un kā Tu domā, kas ir tā konkrētā auditorija? Vai tie 600 cilvēki, kas no malas un nemalas izlasīja to nenormālo diskusiju? Vai tas mīnmetējs EM arī pauda Virsvaldes viedokli?

  AC, Jean

 26. jean: No teksta varot saprast, ka mēs visi bijām uzaicināti uz Virsvaldes sēdi, kurā mēs apsūdzējuši kaut kamā Aigaru… un ja tā tad Kādas bij mūsu apsūdzības?

  lai man piedod anonīmie rakstītāji, ka ignorēju viņu jautājumus, bet ja kādu interesē vēsture, tad es to esmu piefiksējis šādi:

  1. mūsu saruna ar Aigaru Dāboliņu bija solis Nr.2 atbilstoši Dievišķajai kārtībai Mt.18:15-18. [t.i. otrā runāšana, kad kad viņš nebija paklausījis roberto runai zem četrām acīm, lai tak beidz reiz staigāt riņķī neslavu ceļot, tenkojot un aprunājot, bet saskaņā ar 8.bausli cenšoties visu tam par labu vērst.

  2. negribēja Aigars mūs klausīt; negribēja ticēt, ka mēs no Dieva sūtīti; salīdzināja mūs ar sevi (novērtējot sevi kā augstāku-pieredzējušāku, godājamāku – t.i. ne pēc Dieva gudrības standartiem, bet pēc cilvēku – filosofiskās loģikas. Negribēja Aigars ieraudzīt savu grēku, bet vēl jo vairāk koncentrējās uz sevi – pieķeroties paša-taisnībai. Negribēja cilvēks klausīt brīdinājumu (lai tak tas būtu kaut no ēzeļmātes nācis), bet skaļi smējās mums sejā… aizgāja droši paceltu galvu (tomēr iespējams iekšēji trīcot). Nezinu viņa iekšējo stāvokli nezinu visus iemeslus, bet ka ne ta ne. Ne jau ar varu mēs; … ne jau ar spiešanu …

  3. tālāk bija jāseko solim nr3. – vešanai draudzes priekšā. vai tas notika? kā tas notika? varbūt vēl notiek?
  Zinu tikai to, ka G.Bākulis mani atsevišķi pasaucis (klātesot U.Sildegam) iztaujāja par notikušo sarunu, ko es arī no sava skatu punkta viņiem pārstāstīju. Biju gatavs (pat aicināju) uz vēl vienu kopīgu (visu iesaistīto pušu satikšanos – izrunāšanos) …
  taču tādu tā ar vēl neesmu sagaidījis. [Laiks manā izpratnē ir stiepts jēdziens … taču tas noteikti nava mūžīgs]

  4. Ko es uzzinu kādu laiku vēlāk? – Ahā!-Aigars ir izmests un līdz ar viņu vēl kādi. Pēc manas saprašanas viss pareizi: Virsvalde jautājumu izskatījusi, aicinājusi noklīdušās dvēseles atgriezties, tie nava klausījuši, tie atstāti velna samaitāšanai – nošķirti no draudzes. Tālāk ar viss saprotams: – tie lēmumam nava gribējuši klausīt – vot i taisa revolūciju.

  5. Bet tad es dzirdu vēl kaut ko citu (otras iesaistītās puses viedokli); Tad es dzirdu ka viss tomēr nava tā kā man pirmajā mirklī šķitis; Man ausīs nāk, ka viss esot pavisam citādi:
  *) strīds par naudu esot visam iegansts
  *) ekonomiskās situācijas saasinājums esot izšūpojis KLB stabilitāti
  *) dalīšana vienlīdzīgajos un visvienlīdzīgākajos esot sašķēlusi līdzšinējo vienprātību
  Tad man jādomā, ka “Institūta veči” Amerikāņu doto naudu “Konfesionālā Luterisma Latvijā” uzturēšanai ir visu laiku uzskatījuši par savu – paredzot to “Augsburgas Institūta” darbinieku materiālai pabalstīšanai. Un ja tas ir tā, tad skaidrs, ka dalīties ar savu naudiņu katrs vēlas tikai ar savējajiem.

  6. Tālāk es situāciju aprakstu šādi:
  a) KLB virsvalde nenošķir savas funkcijas no Augsburgas Institūta vadītāju funkcijām (cilvēciski visnotaļ saprotams, t.i.kad viena persona ir divos amatos) … taču tas viņus neattaisno …
  b) izslēgtie – apbižotie – šķeltnieki neskatās uz lietu būtību ar gara acīm, bet pēc miesas… tie redz pie tiem notikušo netaisnību, bet par iemeslu uzskata nevis pašu grēcīgo dabu, bet citu
  c) visa ļaunuma sakne ir mantas kārība

  7. kas no tā izriet? un tās nu ir atkal tikai un vienīgi manas personīgās domas:
  KLB šķeltnieki ir panākuši to pēc kā tie dzinušies – izveidot savu – neatkarīgu pašpārvaldes sistēmu
  KLB virsvalde ir pārkāpusi savas pilnvaras bez skaidra pamatojuma (Sv.Rakstos) atlaižot draudžu mācītājus
  KLB (biedrība) ir palikuši savā vietā un aicina mazo atlikumu (kas vēl saglabājuši veselo saprātu un paliek bijībā Tā Kunga priekšā, palikt ticībā, nelocīties pasaules vējos un pārkāpuši savam lepnumam, rakstīt iesniegumus, lūdzot viņus uzņemt biedrībā

  hau (t.i. es esmu runājis:)

  P.S. te gan jāsaprot, ka katrs iesniegums tiks biedrības valdē izskatīts (tā ka iespējams ne katrs tiks uzņemts), bet uzņemtajiem jābūt gataviem uz zaudējumiem un jārēķinās tikai ar izdevumiem (vismaz Ls10 lielu biedra naudu)

 27. jā..
  nu grūti bagātiem būs ieiet Debesu valstībā…
  …grūti!

 28. Godājamais talyc , tu kļūdies vienā būtiskā punktā – tevis piesauktie ” KLB šķeltnieki ” nav dzinušies , kā Tu raksti – ” izveidot savu – neatkarīgu pašpārvaldes sistēmu “. To viņiem KLuBiņa tā saucamā virsvalde gatavu iespēlēja rokās ar savu muļķību / jeb varbūt zemišķo ( dēmonisko ) gudrību.
  Un pēc visa tā – vai viņiem tagad ir atlikusi īpaša izvēle?

 29. Draugs Jean,

  Vai tavuprāt virsvalde ir zvērs ar piecām mutēm, kuras korī sauc – “mēs padomājām un es nolēmu”? Bet varbūt tev patiktu labāk LELB birokrātija, kur par evaņģēlistu Ozoliņa un Galvāna pāriešanu uz KLB no 9 klātesošajiem “par” nobalso 11? Nu ja, ir vēl trešais variants – visvalde.

  Virsvalde taču ir koncilā ievēlēta, [kas iespējams satāv no izbijušiem narkomāniem, laulības pārkāpējiem, kārumniekiem, viltniekiem un citiem lieliem nelaimīgiem grēciniekiem], lai veiktu satversmē paredzētos uzdevumus.

  Kādēļ Bākuļa kungs vai Plūmes kungs nevarētu runāt baznīcas vārdā un paust tās viedokli diskusijā, kurā tiek runāts par baznīcu? Viņi taču ir virsvaldē, un manuprāt nav jāsarežģī pašsaprotamas lietas.

  Turklāt es uzskatu, ka diskusijā virsvaldes viedoklis bija skaidri un saprotami izklāstīts, kā arī bija argumentēts un pamatots.

  Tā bija normāla un spriestspējīgs un patstāvīgi domājošs lasītājs varēja saprast, kas lācītim vēderā.

  Ar cieņu,
  gviclo

 30. talyc: tas gan ir labs jautājums :)

  Viennozīmīgi no šiem teologu kariem neiegūst draudze. Kā par nožēlu daudzi draudzes locekļi palika neziņā pēc AI nošķiršanās no LELB. Cik zinu, arī šobrīd ir KLB locekļi, kuri ir līdzīgā neizpratnē un mulsumā par mācītāju izdarībām. Piedodiet brāļi, bet draudzi tas neceļ.

  Tas tāds neteologa viedoklis… :(

 31. ***** šķiet, ka talyc kļūdoties vienā būtiskā punktā – ka manis piesauktie ” KLB šķeltnieki ” neesot dzinušies , kā es rakstījis – ” izveidot savu – neatkarīgu pašpārvaldes sistēmu “, bet ka to viņiem KLuBiņa tā saucamā virsvalde gatavu iespēlējusi rokās ar savu darbību

  nu talyc savukārt rēgojas, ka ***** maskējas aiz ***** dēļ tā, ka tai/tam grūta dzīve (saistīta ar izlikšanos par to, kas patiesībā viņš/viņa nemaz nav, kaut arī labprāt vēlētos būt) … ka imidžš pasaules acīs ***** ir svarīgāks par patiesu atklātību

  runājot par manu iespējamo kļūdīšanos – neiebilstu. Nemaldīgs jau es neesmu. Iespējams ka nava dzinušies; …varbūt ka dzīti (kā vēja dzītas sausas lapas); vai varbūt vilkti (kā vagoni, kuru lokomotīve/vadonis/dzinulis ir kāds kurš zinājis pēc kā dzīties)

  VĒLREIZ PASKAIDROJU:
  tas ir tas, kā es esmu piefiksējis vēsturi
  un redziet, no mana subjektīvā viedokļa jau objektīvā patiesība nemainās :D
  [tas ir tik tālu cik runa iet par pagātni…
  ja skatamies uz “šodien”, tad gan viss ir citādi
  ikviena mūsu aktivitāte pasaules telpā to nedaudz pamaina nākotnē]

  so, take care!
  t.i. allaž pārdomā savu rīcību (domās vārdos un darbos)!

 32. Godājamais talyc mīl Ezopa valodu? ***** mīl tiešu valodu.
  Kas godājamiem brāļiem būtu domās , vārdos un darbos jāpārdomā?

 33. Gvido uzskata, ka diskusijā virsvaldes viedoklis bija argumentēts un pamatots?
  Gvido, vai tas nozīmē, ka tu tam pievienojies? Tādā gadījumā – kā paliek ar roberto piesaukto divkosību un korupciju?

 34. 1. ak vai, *****, čūskas valoda ar Ievas ausīm šķita visnotaļ skaidra
  un tad viņa krita filosofiskās kārībās
  un apgrēkojās
  – – –
  hau***** (tas nozīmē: “es esmu runājis”)
  – – –
  jeb=netaisos ar anonīmajiem *****
  vai citādi atkarīgajiem ielaisties
  neauglīgās diskusijās

  2. JG, tev varu pateikt vienu dzīves gudrību:
  jā, tiešām veselie inficētos nesaprot
  (var gan mēģināt just līdzi…
  tomēr n e-saprot!)
  – – –
  tamdēļ inficētie no veselajiem tiek nošķirti
  izolēti, lai tie neinficētu pārējos
  (un tā lai slimība nekļūtu par
  disaster t.i. epidēmiju)
  – – –
  ja viens slimais jums ir sačakarējis imūnsistēmu
  tad ārstējaties, nevis iznēsājiet zarazu tālāk!

 35. Godājamais talyc, tev patīk pseidopravietiski pafilozofēt, bet par lietu runāt tā arī neesi iemācījies, vai ne?

 36. hmm… kāpēc tad ne?
  *****
  lietus ir visnotaļ plaši pazīstama dabas parādība
  kas dod zemei veldzi
  un liek ražai labi izdoties
  – – –
  kas gan tur daudz par to mums vēl būtu ko runāt?
  – – –
  vai tu gibētu apspriest tādu fenomenu kā pārmērīgu nokrišņu daudzumu
  kas izsauc plūdus?
  (nu tipa kādi reiz bijuši grēku plūdi?)
  – – –
  redzi, anonīmais atkarīgais
  arī lietus līst Tā Kunga vārda spēkā
  *****
  vai tu tam piekrīti?

 37. Godājamais talyc, ūdensgabali Tev labi padodas:-). Tas arī viss!

 38. Gvido, Talyc un Roberto,
  es šeit mēģinu saprast šo rindkopu: “Tomēr no LELB pārnākušajiem studentiem Aigara darbības likās nepieņemamas un pēc sarunām ar Aigaru, viņi pieprasīja Virsvaldei atstādināt Aigaru no mācītāja amata, izvirzot viņam virkni apsūdzību. Toreiz Virsvalde izlēma nespert radikālus soļus, bet pārrunāja šo jautājumu ar Aigaru, lūdzot viņu izbeigt pret KLB kārtību un mieru vērstas darbības, ko Aigars arī apsolīja.”

  Kāpēc es vēlos to saprast? Tāpēc ka Jūs esat šie pārnākušie studenti un Jūs esat nolikti kā apsūdzības smagsvars. Ne jau ka Ilāram būtu bijušas smagas sarunas ar Aigaru par mūsu sadraudzības baznīcas Zviedrijā seminārā un draudzē piekopto praksi, kuru Ilārs centās “nolikt” kā neluterisku, bet Aigars aizstāvēja, utt. utjpr.

  Bet Jūs esat nolikti kā tie, kuriem vieniem no pirmajiem bijušas problēmas ar Aigaru. Četru draudžu vēstījumā arī esam pieskārušies šim jautājumam. Jūsu darbošanās internetā nebija patīkama IP un GB, jeb kā Gvido viņus sauc Virsvaldei. Tad nu viņi nevērsās pret jums tieši, bet palūdza Aigaram kā tādam, kas Jūs labāk pazīst “vest Jūs uz pareizākas takas”. Tāpēc Aigars uzsāka “cīņu” ar jums. Tik tagad Gvido klausies, tā kā viņam to lūdza IP, tad to taču mēs varam transformēt itin viegli, ka Aigars diskutēja ar jums Virsvaldes uzdevumā. :) Savukārt, kad Aigars bija jūs sakaitinājis, IP nāca pie jums (vai arī Jūs pie viņa, nezinu) un sāka stāstīt Aigara negatīvās īpašības, ka viņs jau vienmēr bāž degunu tur kur nevajag. “Naids rada savstarpējas nesaskaņas, bet mīlestība nosedz un izlīdzina visus pārkāpumus.”, uz to taču mūs kristiešu Dievs aicina, vai ne tā?

  Aigars bija samērā paklausīgs Virsvaldei toreiz, kā redzat, tāpat kā Jūs tagad.

  Tik redzi Gvido, tur ir tā problēma, ja mēs pārāk viegli identificējam personas ar viņiem ieņemamajiem amatiem. Ārpus sev uzticētajiem pienākumiem, cilvēks drīkst pārstāvēt tikai sevi personīgi. Ja koncils vai virsvalde viņiem uzticētu diskutēt internetā virsvaldes uzdevumā, tad tā būtu cita lieta. Bet patvaļīgi nekad nedrīkst organizācijas vārdā uzdarboties it īpaši, ja tas nav tavs privātuzņēmums, kaut arī Tu esi tās amatpersona vai ievēlēta persona. Tāpat arī, ja Tu aizej parunāt ar Ilāru, un ja viņš savā vārdā tev teiks, ej un izdari tā, tad ja iepriekš nav bijis Virsvaldes sēdes, kurā ir pieņemts lēmums, kas Ilāru aicinātu Tevi uzrunāt Virsvaldes vārdā, tad pēc tam apgalvot un iepīt tur organizācijas vārdu ir nekorekti un arī neētiski.

  Ja kāds kaut ko tādu mana, tad varētu jau izteikt nosodījumu Virsvaldei, vai ne? Tomēr to pavisam oficiāli var izteikt tikai tie, kas viņus tur ir ievēlējuši, t.i., draudzes un/vai draudžu pārstāvji, vai ne tā?

  No Tevis kā korekti novērtētās Virsvaldes atbildes izriet, ka tā tas neesot, jo redz viņi paši var sevi novērtēt un apgalvot, ka “Virsvalde labi tiek galā ar saviem uzdevumiem, risinot pat ļoti sarežģītus jautājumus”. Nezinu kā Tev, bet man tas izklausās identiski Kalvīša teiktajam, kad viņam jautāja par viņa valdības darbu: ļoti labi, tik nelabvēļi var pateikt, ka viņš nabadziņš ir savārījis ziepes :). Vai arī augustā saistībā ar referendumu, Saeimas vīri teica: mēs strādājam pēc labākās sirdsapziņas, Saiemas atlaišana radīšot tikai jukas.

  Nē atlaižot šo Virsvaldi, ja uzskatītu, ka tādu vēl vajag, varētu ievēlēt jaunu: iespējams pat par 60-80 % tādu pašu, tik būtu dots signāls, ka “vara pieder tautai” un ka ja tiks vēl taisīti sūdi, tauta izmantos savas tiesības vēlreiz…

  Un vai nav nelikumīgi nesasaukt ārkārtas koncilu, ja draudzes to pieprasa? Skaiti kā gribi, bet 30-40 % no visām KLB draudzēm to ir pieprasījušas.

  Vai Vanags atteiktu sinodi, ja to pieprasītu identisks skaits LELB draudžu, t.i., apm. 100 draudzes?!?!

  Padomājiet par šiem jautājumiem pirms nostājieties mūsu nosodītāju pusē. Vai Jums pašiem reiz nepienāks brīdis, kad jūs kaut ko vēlēsieties atrisināt un saprast, bet jūs tiksit vienkārši pastumti malā un tā saucamā virsvalde centīsies atrināt problēmas strausa stilā: neko nezinu, problēmu nav, viss ir vislielākajā kārtībā!

  Un pasakiet, vai KLB bija kārtības un miera problēmas pirms Virsvaldes lēmumiem, vai arī tie ir radušies pēc tam?

  Gvido, Tu biji klāt Zaļās ceturtdienas vakarā Ķekavā pirms un pēc dievkalpojuma, kad Ilārs un Gundars mani bija uzaicinājuši pārrunāt radušos situāciju pret kuru es jau toreiz iebildu. Toreiz vēl tikai Gaisinjānis un UldisAlpe bija “atstādināti”. Kā lielākais iemesls tika minēts, ka viņi it kā neatbilstot “KLB mācītāja standartam”. Es teicu labi, lai tā būtu, tik es lūdzu viņus tad formulēt šo standartu visām draudzēm saprotamā veidā. Lai visi – gan Tu, gan es, gan visi pārējie skaidri zinātu, tas ir labs, tas ne, to mācītājs drīkst, to ne. Savādāk šis standarts ir pavisam subjektīvs, kas virsvaļžiem tobrīd ienāk galvā tā ir. Tā lūk ir nosliece uz pāvestību, ja mēs vairs nebalstām savus lēmumus, izteikumus Rakstos, bet gan vienīgi: esmu pārliecināts, ka tā ir pareizi. Tu atceries, ka es lūdzu šo “standartu” viņiem uzlikt uz papīra reizes desmit, sarunai novirzoties, es atgriezos vēl un vēlreiz pie tā.
  Tu to visu dzirdēji. Vai ir kas uzlikts uz papīra, lai draudzes zinātu kādam jābūt KLB mācītājam? Nē jau pagājis vairāk kā pusgads, bet mēs stiegam aizvien dziļākā purvā. Un skaidrības joprojām nav.

  Vēlāk uzrakstīšu vēl :)

 39. Draugi, manas personīgās domas ir, ka jūs neesat nedz martīri, nedz arī netaisni vajātie Kristus vārda dēļ. Šis notikums ir laicīga lieta, kam baznīcā nav vietas.

  Kukulīša varoņdarbs – no vecīša aizbēgu, un arī no tevis, zaķīt, aizbēgšu.

  Ja izdarīji kļūdu, tad rēķinies ar sekām. Man ir ļoti žēl, ka tas ir noticis, tomēr situācija ir tāda, ka man nav jānostājas neviena pusē, bet jāturpina darīt tas, ko daru.

  Par to sīkāk lasiet e-firziķi piektdien.

  Ar cieņu,
  gviclo

 40. 1. tad ***** atzīst/neatzīst, ka ūdenskrātuves …nu tipa peļķes, ezeri un upes (jeb kā tu izsakies-ūdensgabali) ir tiešā veidā saistīti ar lietu? (tbš. ūdeni no debesīm)

  2. vai ta tālim ārsta nevajagot?

  kā ta nu ne
  vajaga gan, vajga noteikti. Taču…
  vai tad nezināt, ka ir dažādas slimības???
  – – –
  nedrīkst taču cilvēkus pēc operācijas likt kopā ar zaraznijiem
  tamdēļ ir atsevišķas nodaļas, atsevišķas kopšanas, atsevišķas slimo kopienas:)
  – – –
  katram kā saka sava vieta un sava slimības vēsture
  un katrai palātai sava ticības apliecība uj, (sajaucu) savs ārstēšanas kurss
  – – –
  tā pat arī KLB
  šķeltnieki pie šķeltnieciņiem
  cienīgie pie cienītkungiem
  puišeļi pie … hmm???

 41. Gvido, vēl nesen tu dziedāji citu dziesmu. Es arī nenostājos neviena pusē – ne jūsējā nedz arī tā saucamās virsvaldes pusē.

 42. gviclo piemēram (piedodat man manu netaktiskumu izklāstot manu personīgo viedokli)
  manuprāt ir tāds ar visnotaļ šmaugu mugurkaulu
  nu puišelis tak vēl
  – – –
  a vot roberto … vot tas ir lecīgs…
  – – –
  nu bet talyc – prosto traks
  – – –
  :/PUIŠEĻI! :)ŠMURGUĻI! …NOST ar tādiem! :D

 43. Gvido, bet kad nu mēs esam sākuši apmainīties ar personiskajām domām, kā roberto nosauca tās divas īpašības – divkosība un korupcija?
  Tās tad nu būtu manas personiskās domas par tevi.

 44. JG ir apbižojies, ka viņam ir iesnas
  (godīgi saķertas no AD, kuram puņķi līdz zemei)
  bet gviclo pat nešķauda?
  (potēties pret gripu vajaga savlaicīgi!)

  draugi, draugi. Mīļie draugi,

  …garīgas lietas lietas ir garīgi pārspriežamas :/

  tās nava tveramas ar dzelža grābekli (oj gribēju teikt loģiku)
  paliksim tad nu ik-katris savā vietā līdz mūsu Kunga atkal atnākšanai

 45. talyc, kā tad nu nešķauda, bet tā infekcija viņam no tevis piesauktā viena slimā (?).

 46. talyc, bet kāda tev problēma ar A.D.?
  Sensenos laikos pakritizēja jūsu e-projektu un līdz šai baltai dieniņai nevarat aizmirsat, ak, īstenie kristīgās mīlestības un piedošanas apoloģēti?
  Bet IP gan ir īstais korišs un etalons, kam līdzināties, vai ne, labi smadzenes pūderē?

 47. Šitas viņa magnum opuss, kurukolēga sakompilējis , vien ir ko vērts?

 48. :/PUIŠEĻI! :)ŠMURGUĻI! …NOST ar tādiem! :D
  ***
  mosh puikiem katram pa draudzei iedot… tad redzees, kas beigaas sanaaks… a to tikai vaaraas, vaaraas, vaaraas, nihera citu neko nedara…

 49. mosh puikiem katram pa draudzei iedot… tad redzees, kas beigaas sanaaks… a to tikai vaaraas, vaaraas, vaaraas, nihera citu neko nedara…

  oouō! jaāāā@! vajadzētu gan pa draudzei… tad gan šie trakie, lecīgiem un visnotaļ šmaugo mugurkaulu sačakarēs KLuBiņu pavisam. a mok moritz vervē teologus savai sektei?

 50. Draugs JG,

  To, ka tev patīk ne vien izteikt savas personiskās domas, bet arī apsaukāties, ir pamanījis ne viens viens vērīgs lasītājs.

  Draugs, vai esmu tevi kā aizvainojis? Mēs taču visas lietas pārrunājāma kā normāli cilvēki. Un man nav pretim šādas sarunas turpināt.

  Lai gan man simpatizē jūsu nostāja, tomēr visam pārējam vajadzēja notikt savādāk. Es rīkošos savādāk, bet jūs nu jau tagad varat darīt kā paši gribat, jo esat visus jau ekskomunicējuši. Drīz laikam būs arī mana kārta, jo es taču neskrienu pakaļ.

  Savas domas neesmu mainījis. Esmu tikai noskaidrojis situāciju, un izdarījis secinājumus. Mani ļoti uztrauca notiekošais, tādēļ nevarēju nerunāt.

  Runājot par korumpētību. To cilvēki atzīt dažādās situācijās. To, piemēram, atzina Eimanis, kad viņu izmeta no LA, kā arī to, nezināmu iemeslu dēļ, man atzina arī AD. Turklāt korupcija ir cieši saistīta ar amatiem un naudu, jeb ar tiem cilvēkiem kas ir amatos un tiek algoti.

  Jūs, draugi, uzaudzējāt muskuļus un sākāt cīņu. Bet cīņa nebija par mācību. Cīņa bija par adiaforām.

  Baznīcā, manuprāt, ir jāsludina Dieva Vārds, nevis jādedzina ķeceri.

  Es aicinu uz konstruktīvu sarunu,

  Ar cieņu,
  gviclo

 51. lai tik provē vien viskaut ko iedot
  var arī kaut ko mēģināt atņemt
  vai tā diktan kārtīgi sabaidīt…
  jeb galu galā apelēt pie veselā saprāta
  – – –
  vis jau kaut kas mēģināc
  šitie – stūrgalvji neļaujas programmēties

 52. Gvido, tu gribi konstruktīvu sarunu?

  Tad precizēsim – eksakomunicējis es esmu vien I.P.!
  Praktiski neko vairāk, kā viņa nepielaišanu pie draudzes, kurā es kalpoju, altāra , tas nenozīmē. Un diez vai viņš šajā draudzē jebkad ieklīdīs.
  Ja tev būtu atbilstošajā kontekstā nācies piedzīvot ņirdzīgu melu plūdus no viņa mutes sarakstē , kuru tev pārsūtīju, nedomāju, ka tu paliktu vienaldzīgs, ja šie meli skartu tevi. Par cik viņš šos melus nav nožēlojis, ekskomunikācija bija vienīgais veids, kā apliecināt, ka viņš ir grēkojis. Soli pa solim viņš un viņa pagļēvie sekotāji ir darījuši visu, lai mūs atsvešinātu un mums zustu vēlēšanās piederēt organizācijai, sauktai KLB.

  Kas attiecas uz muskuļiem, tu burtiski citē manus vārdus kādā telefonsarunā ar I.P. , kurā es norādīju uz bīstamību , ja baznīcā ( par kādu es toreiz uzskatīju šo organizāciju ) netiek integrēti jaunpienācēji, konkrēti jūs. Proti, šādā baznīcai, kura pēc būtības veidojas no jaun-pienācējiem, nedabiskā situācijā rodas neveselīgi procesi. Bet viņa smadzenes acīmredzot to uztvēra tikai kā draudu personiskajam KLuBiņam un lika atbilstoši rīkoties.

  Par apsaukāšanos – neatceros, ka būtu lietojis nepieklājīgus vārdus attiecībā uz oponentiem, asus – noteikti. Arī šis tavs izteiciens man atgādina I.P. , kurš kādā sarakstē ar mani to pārmeta nemitīgi, tā kā cilvēkam no malas, kam būtu iespēja iepazīties tikai ar vienas puses tekstu, rastos iespaids, ka viņa oponents ir briesmonis.

  Kas attiecas uz mācību, ja tu atceries, viena no galvenajām lietām jau pašā sākumā bija tā saucamās virsvaldes ” atstādināšana un sadraudzības pārtraukšana” ar mums, līdz ar to visā šai kontroversē ļoti ātri parādījās jauni, mācības aspekti. Tādai mežonīgai attieksmei pret mums personīgi un baznīcas mācību mēs nebijām gatavi, jo iesākumā runa tik tiešām, kā mēs to sapratām, gāja par adiaforiem jautājumiem. Bet galu galā , pārejot uz KLB, mēs nebijām iecerējuši piederēt mazpāpistu organizācijai, bet luteriskai baznīcai ar skaidru mācību, tā kā tiem, kas ar mums uzsāka šo cīņu, bija jārēķuinās ar sekām. Tāpat mani pārsteidza tas vieglums un ātrums, ar kādu B.P. un biedri bija gatavi no mums atvadīties un izdarīt to neklātienē. Tātad jautājums – KLB – baznīca vai KLuBiņš Paliek atklāts un es uzdrīkstos apgalvot , ka tā ir otrais, ne pirmais. Ceru, ka tu zini kas ir kluba tipa organizācija un ar ko tā atšķiras no baznīcas?

  Tā kā apgalvot, ka kontroverse nav mācības jautājums, nozīmē vnk atkārtot I.P. tiražētos mītus.

 53. Paldies JG par prātīgajiem vārdiem.

  Šāda veida sarunu mēs bijām uzsākuši un varam turpināt. Es nenoliedzu faktus, bet neizdaru arī pāragrus secinājumus.

  Neesmu es bijis jūsu garīdznieku klubiņā, kā tu saki, tāpēc arī nesaprotu jūsu strīdus. To tu zini labāk. Bet baznīcu par klubiņu es tik un tā nesaukšu. Kādam Ilārs ir autoritāte, bet citam lauku draudzes mācītājs – tās jau ir jūs attiecības.

  Arī Somijā no jaukā vecīša Sarela baznīcas esot aizskrējis vesels bars cīkstoņu, jo viņš esot kā pāvestiņš. Bet es zinu viņa mācību, kā arī esmu ticies ar viņu. Manuprāt, viņš ir baznīctēvs, nevis pāvestiņš.

  Šeit cilvēka raksturam nav nozīmes. Un nav nozīmes tam, ka cilvēks pirž un rubina degunu. Baznīca pastāv Dieva vārda sludināšanā.

  Tu taču piekritīsi, ka ne jau Ilārs = KLB, kaut arī viņš ir ļoti apdāvināts teologs.

  Es negribu, ka jūsu intīmās attiecības ir pamats manai un manu brāļu apvainošanai. Mēs neesam klubiņā. Manuprāt, tu pārāk koncentrējies uz personībām. Klubiņos vadītāji nāk un iet, bet baznīcā ir tikai viens vienīgais mūžīgi mūžos.

  Ar cieņu,
  gviclo

 54. roberts uzdi*sienu uz liidzenas vietas safabricees… prichom tur sekta… es runaaju par iespeeju iedaliit pa draudzei juusu pashu kluba ietvaros…
  ***
  gvido, vai pie jums otra vaiga grieshana ir modee?…

 55. pati izpratne: “draudzes iedalīšana” ir greiza
  tas jādomā nāk iz romas laikiem un tirānu prakses
  tas nāk no bezdievīgās antikrista mācības (par baznīckungiem)
  – – –
  bibliski ir tā, ka ir vispārējais – Dieva aicinājums – Kristieša sūtība kalpot
  un otra lieta, ko mēs zinām ir tāda lieta kā draudzes aicinājums
  (kā to atrodam atrunātu vēstulēs Timotejam un Titam)
  tādi – pārbaudīti vīri lai tad arī kalpo
  katris savā amatā … atbilstoši
  spējām un aicinājumam

 56. Gvido,
  diemžēl, I.P. = KLuBiņš. Pat G.B. nav KLB, bet I.P. ir! Bet kā teologs I.P. ir švaks. Neaizmirsti, ka visas šīs KLB izpostījušās “atstādināšanas un sadraudzības pārtraukšanas” bija viņa iniciatīva. Un līdz ar to tās ir viņa “teoloģija” praksē. Viņš ir labs teoloģisko tekstu kompilators, bet ne teologs.
  Nu un ja autoritāte liek, tad tā saucamā virsvalde lemj. Un tad notiek kā I.P. pirmais māceklis E.M. sajūsminājās – nu beidzot KLB viss ir kārtībā. Tur arī KLB KLuBiņa, ne baznīcas pazīmes.
  Es nenoliedzu, ka ATA draudzēm katrai par sevi ir baznīcas pazīmes – Vārds un Sakramenti, bet KLB šodien ir – KLuBiņš.

 57. Gvido, vēl pakomentēšu diezgan lielu neprecizitāti, kas atspoguļojas KLB virsvaldes (drīzāk gan Ilāra) vārdos: “Uzkrītošs jau ir pats veids, kā jūs uzstājīgi dēvējat savas draudzes – neatkarīgās. Ar to labticīgiem cilvēkiem jūs mēģināt radīt priekšstatu, ka šīs draudzes ir neatkarīgas no baznīcas kārtības un Virsvaldes lēmumiem. Te vietā būtu neliels paskaidrojums.
  ATA luterāņu draudzes savu Satversmi ar nelielām izmaiņām patapināja no kādas latviešu draudzes, kas kādreiz bija piederējusi Luterāņu Baznīcai Misūri Sinode. Šīs draudzes Satversmē, tāpat kā citās LBMS draudzēs, vārds “neatkarīgs” attiecas uz valsti. Ne par kādu citu neatkarību šajā satversmē nav runas.”

  Vārds neatkarīgs ATA draudžu Satversmēs neattiecas uz valsti. Pavisam noteikti ne. Attiecībā uz saistību ar valsti ir Latvijas Republikas Satversme un LR Reliģisko organizāciju likums, kas saka, ka Latvijas Republikā valsts ir atdalīta no baznīcas un ka Valstij un pašvaldībām un to institūcijām, kā arī sabiedriskajām un citām organizācijām nav tiesību iejaukties reliģisko organizāciju reliģiskajā darbībā (5. pants). Tieši tāpēc draudžu satversmēs to vairs uzsvērt nevajadzēja.

  Tomēr viena iemesla dēļ gan vajadzēja pieminēt. Vārds “neatkarīgas” jeb “autonomas” ir tāpēc, ka ATA draudzes ir neatkarīgas un pastāv ārpus jebkuras LR reģistrētas reliģiskās savienības jeb baznīcas. Šādu atsauci statūtos pieprasa arī tas pats Reliģisko organizāciju likums: “Ja draudze nevēlas iekļauties kādā no jau esošajām reliģiskajām savienībām (baznīcām), tas jānorāda statūtos (satversmē, nolikumā) ar piebildi, ka draudze darbojas autonomi.” (p. 10.3.)
  Tikai un tieši šādā nozīmē ATA draudzes darbojas kā neatkarīgas un autonomas.

  KLB nav juridiska vienība, tā nav valsts atzīta, un tāpēc un tik ilgi kāmēr tas tā būs, ATA draudžu satversmēs stāvēs rakstīts, ka tās ir neatkarīgas.

  Un ja tā ir rakstīts draudžu Satversmēs, tad nevajag ļaudīm grozīt prātus un iestāstīt, ka nav nekādas neatkarības. Un bez tam šim vārdam toreiz “tālajā” 1997. gadā bija arī cita nozīme: ar to mēs uzsvērām un parādījām, ka esam neatkarīgi no LELBas.

  Tik ko darīt ar KLB Satversmi, ja tās dibinātājiem jau kādu laiku nemaz nav vēlēšanās izcīnīt tai juridisku statusu, lai ATA draudzes varētu mainīt Satversmes un ierakstīt tajās, ka ir piederīgas KLB?

  Un tik tāpēc ir radies man inkriminētais apvainojums par Cēsu un Pāles draudžu statusa maiņu. :) :) Patīk virsvaldei vai nē, bet Cēsīs un Pālē vairs nav ATA luterāņu draudzes,- tās ir likvidētas, izslēgtas no valsts reģistriem.

  Tomēr tai pašā nodomu Satversmē (ja nu, kad nu KLB tiktu reģistrēta) ir rakstīts, ka KLB piederošajām draudzēm ir JĀBŪT juridiski reģistrētām.

  Tā kā KLB nav juridisks, tad Ilāraprāt tādas pašas nejuridiskas var būt arī draudzes (un tomēr vēl 2002. vai 2003. gadā, kad KLB koncilā sadraudzībā uzņēma ATA Kristus miera draudzi, tad bija skaidrs uzstādījums – KLB uzņem tikai juridiski reģistrētas draudzes). Ja Ilārs tā vēlēsies, tad tā arī būs, lai arī kas būtu rakstīts satversmēs.

  Vēl tik piebildīšu, ka vasaras sākumā man zvanīja no Reliģisko lietu pārvaldes un lūdza, lai taču no Pāles atnes protokolu par vēlmi pārreģistrēties – kā nekā jau 8 gadi kā reģistrēti un ka tūlīt jau būšot 10 gadi, kas tad došot “pilno” reģistrāciju; esot zvanījuši mācītājam, bet tas neklapējot ne ar ausi. Tad nu saņēmos un zvanīju virsmācītājam, ka ir tāda lieta. Lai paņem iepriekšējā gada protokolu, izlabo datumus, paraksta un aiznes uz pārvaldi. Tomēr acīmredzot arī virsmācītājam bija vienalga: viena draudze vairāk vai mazāk kāda tur nozīme, īpaši jau ja dievkalpojumi Pālē vairs tāpat nenotiek.

  Vēlāk uzrakstīšu vēl :)

 58. talis
  pati izpratne: “draudzes iedalīšana” ir greiza
  utt
  ***
  bla bla bla… kaarteejaa piesieshanaas vaardiem… un vai ta ganos nemaz nerajieties?

 59. nesapratu tavu jautajumu motitz :/
  vai tu runā par rāšanu (rīkstēšanu ar bauslību)… tādu rāšanos?
  vai arī tev tur ir kāda drukas kļūda?
  – – –
  pārformulē lūdzu domu!
  – – –
  ļoti gribētu cerēt, ka tu neesi viens no tiem prātu zaudējušajiem
  kuri raujās pēc mācītāja amata; kuri tīko pēc bīskapa amata
  pārprasdami kalpošanas amata būtību
  (cerot ar to ko iegūt)
  * * *
  bet, ja arī kļūdos :(kā tas ar mani mēdz bieži notikt:)
  tad nekas, neņem galvā, moritz
  drīksti necensties:D

 60. Draugi, jūs jau esat izdarījuši savu spriedumu [izvēli], un jūs šobrīt esat “īstais KLB,” bet mēs klubiņš. Es negribu mainīt jūsu domas.

  Pie mums diemžēl valkā tikai zaļas šlipses.

  Ar cieņu,
  gviclo

 61. KLB, “īstais KLB”, KLuBiņš, KLBL, līdz šim esmu dzirdējis tikai par vienu KLB viss pārējais ir tikai lielo onkuļu galvās un galviņās

Atbildēt