223. Ko nozīme tas, ka Draudze ir viena?


Jorspeis: Zelts

Kristiešu vidē labi pazīstamā dueta Jorspeis jaunajam singlam Zelts nācis klajā videoklips, ko piedāvājam jūsu vērtējumam. Tas tapis, sadarbojoties ar režisori Lindu Olti un operatoru Jāni Skulmi. Video filmēts skaistajā Tērvetes un Zaļenieku apkaimē, noķerot vēl pēdējās saulainās dienas nu jau aizvadītajā vasarā.

Jorspeis: Zelts

Grupa Jorspeis dibināta 2007.gadā, kad kopīgā muzikālā projektā apvienojās kristīgajā sabiedrībā jau pazīstamā dziedātāja Linda Seļava (Prindule) un viens no grupas Xenos līderiem Māris Prindulis. Jāpiezīmē, ka arī dzīvē viņi ir kopā kā ģimene.

Grupas nosaukums aizgūts no jauniešu vidū populārā sociālā interneta tīkla myspace.com. Sociālie tīkli reprezentē mūsu laikmetu, kur cilvēki publisko sevi un savu privāto dzīvi. Grupa savā nosaukumā vēlējās novērst skatu no pašu personībām, dodot vietu arī citiem un pats galvenais – Dievam. Jorspeis – vieta tev – šis nosaukums rada sajūtu par kaut ko plašāku, lielāku. Ja esi daļa no lielas kustības, tad tam, ko dari, ir pavisam cits spēks. Jorspeis vēlas būt daļa no tā, ko Dievs šodien dara Latvijā.

Jorspeis radošajā pieredzē ir trīs pilni albumi un vairāki singli. Zināmākas dziesmas ir Sākums, Arvien tuvāk, Priecīgus Ziemassvētkus. Tomēr vispazīstamākā ir dziesma Debesis ir tuvu klāt, kas guvusi lielus panākumus ne vien kristīgajā, bet arī sekulārajā sabiedrībā. Dziesma savulaik tika iekļauta radio SWH dziesmu konkursā, kur guva uzvaru un līdz ar to sāka skanēt lielajā dziesmu Top20. Tā iekļauta arī Micrec izlasē Doremi.lv hiti 2008. Mūzikas apskatnieks Jānis Žilde dziesmu ierindojis pēdējo 20 gadu Latvijas labāko dziesmu sarakstā.

Grupas pamatsastāvu veido Linda Seļava Prindule – dziedātāja, mūzikas un teksta autore, producente, un Māris Prindulis – ģitārists, dziedātājs, mūzikas un tekstu autors, producents. Trešā ir Jolanta Kanaške – čelliste un dziedātāja. Taču ierakstos un koncertos Jorspeis sastrādājas arī ar citiem mūziķiem – Jāni Strapcānu, Kasparu Zemīti, Arti Gāgu, Miguel Hernandez Giraldi, Edgaru Rubeni, Staņislavu Judinu, Armandu Treilihu, Norbertu Skrauci, Miķeli Vīti, Arti Orubu, Raiti Aukšmukstu, kori Mūza.

Dziesma Zelts ir no topošā grupas albuma. “Dziesma dod iespēju gremdēties pārdomās par saulainajiem mirkļiem gan tiešā, gan simboliskā nozīmē, vedina domāt par mīlestību, kura iedvesmo un ļauj izdzīvot piepildījumu,” rakstīts singla un videoklipa Zelts preses relīzē. Kaut arī vārdos nepateikts, katram, kurš pats piedzīvojis Dieva tuvumu, ir skaidrs, kas ir šis zelts, šī mīlestība, par kuru runāts dziesmā. Tas ir Dievs. Tomēr grupas mūziķi uzsver, ka savās dziesmās nevēlas dot klausītājiem gatavas atbildes, bet gan uzdot jautājumus, lai meklējot atbildes uz tiem, katrs pats varētu nonākt pie galvenā.

Videoklipā dziesmas ideja atainota, gleznaini rotaļājoties ar saules gaismu, kā arī pasvītrojot bezrūpību un dzīvesprieku bērnos, kuri spēlē futbolu un zelta krāsas otas triepienos, kas apglezno simbolu – logu.

Jorspeis diskogrāfija:

Singli:

2007 Debesis ir Tuvu klāt
2008 Sākums
2008 Beautiful
2009 Arvien tuvāk
2014 Zelts

Albumi:

2010 Ābele baltā
2012 Dzīvības upē
2013 Arvien tuvāk

Visas pasaules zelts
Man ir atrasties Tevī un, nevis
Nekur, nekad zemē,
Kas valdzina, sauc
Un visu ārā jauc!

Kā caur pavērtām durvīm
Es lūkojos Tavā sirdī:
Tur pašā zāles vidū
Man galds ir klāts bagātīgi!

Sauc mani vārdā, ved mani kāpnēs
Visaugstākās, kas
Saulē aizvijas…

Apsteidzot krēslu, mēs dosimies kāpnēs
Visaugstākās, kas
Saulē aizvijas…

Es iekrītu Tavā mīlestībā -
Visas pasaules zelts
Ir tuvums Tavs
Bezgalīgais…

Sauc mani vārdā, ved mani kāpnēs
Visaugstākās, kas
Saulē aizvijas…

Apsteidzot krēslu, mēs dosimies kāpnēs
Visaugstākās, kas
Saulē aizvijas…

Kas saulē aizvijas…
Kas saulē aizvijas…
Kas saulē aizvijas…
Kas saulē aizvijas…

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.