312. Kas tad ir "vecais cilvēks"?


Farizeji

Farizejam katrs dzīves mirklis kļūst par konfliktsituāciju, kurā viņam jāizvēlas starp labo un ļauno.

farizeji


Un lai nekļūdītos visa viņa domāšana dienu un nakti saspringti ir pievērsusies tam, lai jau iepriekš pārdomātu iespējamo konfliktu nepārskatāmo daudzumu, lai nonāktu pie izvēles un noteiktu savu izvēli. Dzīve ar tās daudzveidību tiek iesaistīta aprēķinos, īpašas situācijas un problēmstāvokļi iegūst īpašu ievērību.

Šie vīri ar nepiekukuļojamo skatienu lietišķo un neuzticīgo skatienu nevar nostāties pretī nevienam cilvēkam nepārbaudot viņu izvēles dzīves konfliktos. Viņiem nepieciešams, un viņi nevar citādāk, arī iepretīm Jēzum esot ieraut viņu konfliktā un sašķeltībā, lai redzētu, kā Viņš aizsargāsies.

Izšķirošais šajos visos konfliktos ir tajā, ka Jēzus neļauj sevi ievilkt nevienā no šim konflikta situāciju izvēlēm. Ar katru no savām atbildēm viņš konfliktu vienkārši atstāj pašu par sevi. Farizeji un Jēzus runā no pilnīgi atšķirīgiem līmeņiem. Tāpēc vārdi tik dīvainā kārtā paiet viens otram garām, tāpēc Jēzus atbildes nemaz nešķiet kā atbildes, bet gan kā viņa uzbrukumi farizejiem, kas tie arī patiesībā ir.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.