Skip to content
21. maijs, 2026
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-Ticība
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

286. Kas ir kārdināšanas?

  • Sākums
  • Cēlāji un stūrakmens: līdzība, kas runā arī par mums
  • e-apceres

Cēlāji un stūrakmens: līdzība, kas runā arī par mums

Bo Gīrcs
Noklausies šo e-publikāciju

“Virspriesteri un farizeji [..] saprata, ka viņš runājis par tiem.” (Mt.21:45)

Cēlāji un stūrakmens: līdzība, kas runā arī par mums


Vispirms viņi to nebija sapratuši. Viņiem bija šķitis, ka Jēzus nāca ar āķīgu, juridisku jautājumu, starp citu, ar tādu, uz ko bija neparasti viegli atbildēt. Rakstu mācītāji bija gan teologi, gan juristi. Mozus likums bija spēkā arī kā civillikums, un viņi bija raduši sniegt atzinumus visu veidu juridiskās lietās. Arī tagad viņi to bija darījuši ar sev raksturīgu asumu. Nomniekiem, kas šādi bija rīkojušies, bija paredzēts īss tiesas process. Bet tad Jēzus tik skaidri un visiem saprotami pateica, ka vīnadārzs bija Israēls, ka nomnieki bija viņi paši un ka likumīgais īpašnieks, kurš tik ļauni ticis sāpināts, bija neviens cits kā Dievs pats.

Mums nu būtu viegli un ērti ļaut šai līdzībai runāt par farizejiem un rakstu mācītājiem. Taču patiesībā tajā ir runa arī par mums. Mācekļi un Pirmbaznīca to bija sapratuši. Viņi precīzi atcerējās, kā Jēzus tika teicis, ka Dieva valstība tiks atņemta aklajiem cēlājiem un “atdota pagāniem, kas nesīs augļus”. Šeit neviens nav spējīgs pilnībā nodrošināties. Valstība tiek dota tiem, kas nesīs augļus.

Mums ir tik viegli farizejus padarīt par grēkāžiem. Mēs aizmirstam, ka viņi bija sava laika elites pārstāvji, zinoši cilvēki, senas, skaistas kultūras glabātāji, kurus apbrīnoja gan tautieši, gan ārzemnieki viņu augsto morāles standartu dēļ. Viņi bija cēlāji, uz kuriem cilvēki skatījās no apakšas. Taču viņi izdarīja kādu kļūdu: viņi atmeta stūrakmeni.

Arī mūsu laikam ir raksturīgi savi cēlāji: politiķi un zinātnieki, rakstnieki un redaktori, uzņēmēji un tiesībsargi, ļaudis ar izglītību un kultūru, kas ir spējīgi uzņemties atbildību, kas smagi strādā, ir ar plašu redzesloku, humāni, progresīvi, proti, cilvēki, kas spēj kraut kaudzē labus spriedumus par citiem un var lielāko daļu no tiem arī pamatot. Mums visiem ir tieksme paļauties uz cēlājiem, uz kultūru, dzīvesstilu un vērtībām, kuras viņi pārstāv.

Bet kā ir ar stūrakmeni?

Tēmas: Ciešanu laika pirmā svētdiena elites pārstāvji Gavēņa laika piektā svētdiena grēkāži īdzība par ļaunajiem vīnkopjiem Ikdienas lasījumi visam Baznīcas gadam Judica svētdiena stūrakmens Ticēt Kristum

Continue Reading

« Būt nopietnam lietās, kas saistītas ar pestīšanu
Ticības pārbaudījums bada dēļ »
                       

Ieskaties

Kāpēc Bībelē nav aprakstu par labiem cilvēkiem

Svētā Gara aizlūgšana

Dārznieka pakalpojumi

Ticība ir svarīga un dārga Dieva priekšā

Prasi visu

Varena lūgšana

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Par šķīstības dāvanu un tās pieaugšanu Par šķīstības dāvanu un tās pieaugšanu
    • e-lūgšanas

    Par šķīstības dāvanu un tās pieaugšanu

  • Ticīgo dēļ Ticīgo dēļ
    • e-apceres

    Ticīgo dēļ

  • Nekas mūs neatraus no Kristus mīlestības Nekas mūs neatraus no Kristus mīlestības
    • e-apceres

    Nekas mūs neatraus no Kristus mīlestības

  • Uzvarēt ciešanās Uzvarēt ciešanās
    • e-refleksijas

    Uzvarēt ciešanās

  • Atšķirīgā ticības apliecināšana Atšķirīgā ticības apliecināšana
    • e-refleksijas

    Atšķirīgā ticības apliecināšana

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Kas ir “reliģija”?
  • Bībelei uzticīgie
  • Aplama misijas teoloģija
  • Atradums, kas piederēja Bībelē minētai personai
  • Mēs skatījām Viņa godību
  • Kultūras problēma un avoti tās atrisinājumam
  • Jēzus ieradies Rēzeknē

Pēdējie komentāri

  • Roberto: “līdzībā es teiktu: .. suņi rej, bet karavāna iet tālāk.”
  • talyc: “…līdz ar luterāņu mācītāja Ulda Rožkalna aiziešanu mūžībā šķiet nomiris arī beidzamais klausāmais gabals tajā radio”
  • gviclo: “Starp citu, Holbeins ir pazīstams arī ar 1522. gada kokgriezumu "Luters kā Hercules Germanicuss ".”
  • talyc: “…apmērm tā? ,,Kurš gan spēj pretargumentēt e-kardināliem Vai pašam e-pāvestam? "Šie vārdi ir smagi, kas viņos var klausīties?"(Jņ.6:60) …Vai tā?”
  • Weenpatny: “Varbūt tas kaut kādā mērā aizskāra viņa (apustuliskā) statusa godu, un arī tas bija zināms, ka E-baznīcēni bija pazīstami kā…”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Ps.150:2
    Teiciet Viņu par Viņa lielajiem darbiem, teiciet To Kungu Viņa varenās godības dēļ!

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-viktorīnas
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2026