Skip to content
12. jūlijs, 2026
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-Ticība
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

43. Kas ir svētās atpūtas dienas svētīšana?

  • Sākums
  • Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva
  • e-apceres

Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva

Bo Gīrcs

“[..] ikviens, kas uz savu brāli dusmojas, nododams tiesai [..]” (Mt.5:22)

Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva


Kristus nav atmetis bauslību tādējādi, ka tā vairs nebūtu spēkā. Viņš mums – gluži pretēji – ir rādījis, ka tā patiešām ir spēkā – ne tikai kā ārējs noteikums, līdzīgi, kā ir spēkā valsts likumi, bet līdz pat sirds dziļumiem. To viņš mums māca Kalna sprediķī.

Kā pirmo piemēru viņš min piekto bausli: “Nenogalini!”* To nosaka arī valsts likumi. Un valsts likumi definē, kas tiek saprasts ar tīšu slepkavību un slepkavību bez iepriekšēja nodoma un kā tās tiek sodītas. Bīstamība nu ir šī – cilvēkam šķiet, ka viņš ir piepildījis visu taisnību, neizdarot neko tādu, kas ir sodāms saskaņā ar valsts likumu. Daudziem šķiet, ka kristietība nozīmē apmēram to pašu, ko dzīvot pareizi un krietni saskaņā ar spēkā esošiem likumiem un vispārpieņemtām paražām.

Jēzus ķeras klāt pie šīs kļūdas skaidrošanas. Noslepkavot nenozīmē tikai nonāvēt un izliet asinis. Tikpat slikta ir pati vēlme to darīt. Vai arī “maigākas” formas, kuras mēs izgudrojam, lai tiktu klāt citiem cilvēkiem, piemēram, lai izlamātu tos vai pakļautu tos psiholoģiskajai vardarbībai, ķircinoties, izsmejot vai bezkaunīgi izturoties. Un sods nav tikai tas, ko kāda tiesa šeit, uz zemes, var piespriest. Galējās sekas ir tās, ka cilvēks tiek mūžīgi šķirts no Dieva.

Tātad cilvēks var būt pilnīgi taisns saskaņā ar ārējiem likumiem un prasībām un tomēr būt prom no Dieva un pazudis uz mūžīgiem laikiem. Farizeji un rakstu mācītāji bija pārliecināti par to, ka viņi dara visu, ko no viņiem var pieprasīt. Un šādu pārliecību kristietībā pauž daudzi cilvēki. Taču Jēzus pasaka mums: ja mums nav labākas taisnības, ar ko pievienoties, tad mēs nemaz neieiesim Debesu valstībā. Ja mēs dzīvojam saskaņā ar taisnības un atriebības likumu, tad arī tiksim saskaņā ar to tiesāti un visi cietīsim neveiksmi.

Bet kura tad ir labāka taisnība? Jēzus šeit to nepasaka. Kalna sprediķī viņš par to runā ļoti maz, taču tā tiek paredzēta it visur. Nav neviena cita ceļa kā vien tas, kas ieved piedošanas valstībā. Mums ir jāizprot, cik nelāgs ir mūsu stāvoklis, tā ka kļūstam garā nabagi un sākam izsalkt un izslāpt pēc taisnības. Tad varam atklāt dārgo pērli. Mēs varam saprast, kāpēc Jēzus aicina mūs nākt pie viņa. Un varam pieņemt viņa taisnību un pēc tam sākt dzīvot kopā ar viņu.

Tad mēs varam izlīgt ar brāli, neizmantojot savas tiesības pret viņu. Tad esam ar mieru panākt drīzu izlīgumu bez vajadzības iet un gaidīt uz to, ka otrs atzīsies, cik nepareizi rīkojies, vai lūgs par to piedošanu. Mēs paši esam tikuši attaisnoti un izlaisti no cietuma, kaut gan bijām vainīgi gan savu dusmu, gan skarbu vārdu dēļ. Vienīgie vārti, caur kuriem cilvēks var tikt izlaists no cietuma, ved uz piedošanas valstību. Un tur cilvēks dzīvo jaunā veidā.


* – Šādi — vienskaitļa 2.personas pavēles izteiksmē — 5.bauslis no 2.Moz.20:13 latviskots 2012.gada latviešu Bībeles tulkojumā. Mārtiņa Lutera Mazajā katehismā atrodams draudžu locekļiem ierastāks, lai gan gramatiski zināmā mērā vecmodīgāks latviskojums: “Tev nebūs noslepkavot.”

Tēmas: 5. bauslis dusmas uz brāli Ikdienas lasījumi visam Baznīcas gadam izlīgums ar brāli kalna sprediķis labāka taisnība Piektais bauslis Septītā svētdiena pēc Vasarsvētkiem Sestā svētdiena pēc Trīsvienības svētkiem šķirts no Dieva Ticēt Kristum

Continue Reading

« Godājama laulība
                       

Ieskaties

Jēzus - baušļu izskaidrotājs

Apliecināt Jēzu Kristu visas pasaules priekšā

Tanī pašā dienā

Dievs, kas uzklausa lūgšanu

Grēku klasifikators

Kristieša ieroči

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva
    • e-apceres

    Kā dusmas šķir cilvēku no Dieva

  • Lētā un dārgā žēlastība Lētā un dārgā žēlastība
    • e-refleksijas

    Lētā un dārgā žēlastība

  • Pārbaudes akmens ikvienam ticīgajam Pārbaudes akmens ikvienam ticīgajam
    • e-refleksijas

    Pārbaudes akmens ikvienam ticīgajam

  • Apustuliska baznīca Apustuliska baznīca
    • e-raksti

    Apustuliska baznīca

  • kristietibas-es-izacija Kristietības “Es-izācija”
    • e-refleksijas

    Kristietības “Es-izācija”

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Islandieši lemj par nacionālo baznīcu
  • Baznīca un valsts nedrīkst būt sajauktas viena ar otru
  • Norvēģu baznīcu nošķir no valsts
  • Īslandes baznīcas
  • Banknote ar Noasa šķirstu
  • Dieva taisnība
  • Baznīca ir šķirta no valsts

Pēdējie komentāri

  • martinsz: “Jā, pēdējā laikā patiesi vērojama liela reformēto baptistu aktivitāte. Manuprāt tas lielā mērā varētu būt Džona Makartura, Džona Paipera nopelns…”
  • Roberto: “līdzībā es teiktu: .. suņi rej, bet karavāna iet tālāk.”
  • talyc: “…līdz ar luterāņu mācītāja Ulda Rožkalna aiziešanu mūžībā šķiet nomiris arī beidzamais klausāmais gabals tajā radio”
  • gviclo: “Starp citu, Holbeins ir pazīstams arī ar 1522. gada kokgriezumu "Luters kā Hercules Germanicuss ".”
  • talyc: “…apmērm tā? ,,Kurš gan spēj pretargumentēt e-kardināliem Vai pašam e-pāvestam? "Šie vārdi ir smagi, kas viņos var klausīties?"(Jņ.6:60) …Vai tā?”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Mt.2:19-20
    Tā Kunga eņģelis parādījās sapnī Jāzepam Ēģiptē un sacīja: "Celies, ņem bērnu un Viņa māti un ej uz Israēla zemi, jo tie ir miruši, kas tīkoja pēc bērna dzīvības."

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-viktorīnas
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2026