Skip to content
21. aprīlis, 2026
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-Ticība
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

27. Kāds ir pirmais bauslis, salīdzinot ar citiem baušļiem?

  • Sākums
  • Jēzus klātbūtne svētī namus
  • e-apceres

Jēzus klātbūtne svētī namus

Bo Gīrcs
Noklausies šo e-publikāciju

“Kad pietrūka vīna [..]” (Jņ.2:3)

Jēzus klātbūtne svētī namus

Tas notika Kānā, Galilejā. Notika kāzas. Arī Jēzus ar saviem mācekļiem uz tām tika ielūgti. Tas atgadījās Skolotāja darbības pašā sākumā. Tobrīd namatēva ļaudis piedzīvoja kaut ko ļoti nepatīkamu. Vīns sāka iet uz beigām. Cilvēki to bija nepareizi aprēķinājuši. Vai varbūt viņiem nebija pietiekami daudz līdzekļu. Un tagad cilvēkiem draudēja tas, ko uzskata gandrīz par visļaunāko: izgāšanās. Ko gan viesi padomās? Par ko rītdien tiks runāts namos šajā ielā?

Mēs zinām, ka Jēzus iejaucās. Tas bija liels brīnums – mums pilnīgi neticams. Bet atcerēsimies, ka par to stāsta Jānis, kas tur piedalījās. Jānis nodzīvoja līdz sirmam vecumam un nomira Efesā aptuveni 1. gadsimta pašās beigās. Viņa evaņģēlijam jau tad bija jābūt uzrakstītam. Ēģiptes tuksneša smiltīs ir atrasts fragments, kura izcelsme datējama ar 2. gadsimta pirmajām desmitgadēm, pat ja ne vēl agrāk. Proti, jau tad šis evaņģēlijs bija labi zināms draudzēs – laikā, kad vēl dzīvoja beidzamie aculiecinieki vai katrā ziņā krietns pulks cilvēku, kas viņus pazina un bija dzirdējuši viņus stāstām. Mēs šeit stāvam tā priekšā, kas tik ļoti izbrīnīja mācekļus Kānā: pie lietām, kas ir pretrunā visai ierastajai pieredzei, bet tomēr ir fakti. Jānis pats secināja: šī bija pirmā zīme, ko Jēzus darīja. “Tā Galilejas Kānā Jēzus sāka darīt zīmes, atklādams savu godību, un viņa mācekļi ticēja viņam.”

Šī svētdiena agrāk tika saukta par “Māju svētdienu”, un lekcionārijā tai bija virsraksts “Jēzus klātbūtne svētī namus”. Tā vietā tagad tai dots virsraksts “Jēzus atklāj savu godību”. Abi virsraksti norāda uz kaut ko svarīgu. Jēzum atklājot savu godību, tas var notikt tādā veidā, kas pārsniedz visu, ar ko mēs parasti rēķināmies. Bet tas var arī notikt pa vidu ikdienas triviālajām nepatikšanām. Tas, ka Kristus kļuva cilvēks, nozīmē, ka viņš pie mums nokāpa mūsu ikdienas dzīves vidū – tādā, kāda tā īstenībā bija. Šeit viņš parāda, kas viņš ir. Savu godību viņš atklāj ne tikai Apskaidrošanas kalnā, bet arī kā Palīgs un Draugs pa vidu prozaiskajai ikdienas īstenībai.

Tēmas: Ikdienas lasījumi visam Baznīcas gadam Jēzus godība kāzas Kānā Māju svētdiena Otrā svētdiena pēc Zvaigznes dienas par pirmo Jēzus brīnumu Ticēt Kristum ūdens pārvēršana vīnā

Continue Reading

« Dievbijīgi bērni ir laimīgi bērni
Kā atrast izcilu sievu? »
                       

Ieskaties

Kā cīnīties ar sātana kārdinājumiem?

Kur Ījabs guva mierinājumu

Par Svēto Pēteri un ko kristietim mācīties no viņa

Ticība ir visspēcīga

Dieva dotu notikumu atmiņas

Koka vai akmens nams nav Dieva nams

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Kristum ir viens ganāms pulks Kristum ir viens ganāms pulks
    • e-apceres

    Kristum ir viens ganāms pulks

  • Dieva tauta Dieva tauta
    • e-apceres

    Dieva tauta

  • Ceļš no noklīšanas uz atgriešanos Ceļš no noklīšanas uz atgriešanos
    • e-apceres

    Ceļš no noklīšanas uz atgriešanos

  • Mūsu brālis Kristus Mūsu brālis – Kristus
    • e-refleksijas

    Mūsu brālis – Kristus

  • Atkarība no Dieva Atkarība no Dieva
    • e-refleksijas

    Atkarība no Dieva

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Reāla kopība
  • Viedaproces garīgās dzīves sekošanai
  • Svētceļojumi ir modē
  • Jaunieši par grēku
  • 1000 un viens lozungs
  • Bumbotājiem
  • Dievs nav mirušo, bet dzīvo Dievs

Pēdējie komentāri

  • gviclo: “Starp citu, Holbeins ir pazīstams arī ar 1522. gada kokgriezumu "Luters kā Hercules Germanicuss ".”
  • talyc: “…apmērm tā? ,,Kurš gan spēj pretargumentēt e-kardināliem Vai pašam e-pāvestam? "Šie vārdi ir smagi, kas viņos var klausīties?"(Jņ.6:60) …Vai tā?”
  • Weenpatny: “Varbūt tas kaut kādā mērā aizskāra viņa (apustuliskā) statusa godu, un arī tas bija zināms, ka E-baznīcēni bija pazīstami kā…”
  • Roberto: “Reiz (pirms nepilniem piecpadsimt gadiem) mēs bijām nolēmuši izjautāt Jāni Vanagu un pat aicinājām e-baznīcēnus iesūtīt jautājumus, taču toreiz arhibīskaps…”
  • Weenpatny: “Jā, tà gan - gadi paskrien, pieredze vairojas. Kādreiz par šiem “harizmātiem” jeb jusmotājiem bija tikai visai teorētisks priekšstats -…”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Ps.102:28
    Tu, Dievs, paliec tas pats, Tavi gadi nebeigsies nekad.

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-viktorīnas
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2026