323. Kādi grēki mazina ticību un aizraida Svēto Garu?


Notiesā viltus pravieti

Krievijas tiesa piespriedusi 11 gadu cietumsodu viltus pravietim Grigorijam Grabovojam, kurš kļuva bēdīgi slavens ar solījumu atdzīvināt Beslanas traģēdijā nonāvētos bērnus.

Krāpnieks bija izveidojis īpašu sistēmu, lai izvilinātu naudu no izmisumā nonākušiem cilvēkiem, kas vēlējās izārstēt smagas slimības vai atdzīvināt nesen mirušos tuviniekus. G.Grabovoja krāpniecības tīkls bija izpleties arī līdz Latvijai, kur cilvēki maksāja pat 800 latu, lai satiktu pašpasludināto mesiju.

G.Grabovojs atzīts par vainīgu visās 11 krāpšanas epizodēs. Viņa upuru skaits bija daudz lielāks, bet prokuratūra nolēma balstīt apsūdzību tieši uz šiem 11 gadījumiem. Noziedzniekam piespriests arī miljons rubļu (19 100 latu) naudas sods, ziņo Interfax.

Bezkaunīgs krāpnieks

44 gadus vecais G.Grabovojs bija izveidojis īpašu “mācību” un piesaistījis lielu sekotāju pulku. Viņa “speciālitāte” bija mirušo atdzīvināšana un smagu slimību ārstēšana. No tiem, kas noticēja viņa solījumiem, tika izvilinātas pamatīgas naudas summas. Lielāko sašutumu izraisīja G.Grabovoja manipulācija ar Beslanas mātēm, kas cerēja atdzīvināt 2004.gada septembra traģēdijā nogalinātos bērnus. Maskavas tiesa atzina, ka G.Grabovojs izmantojis psiholoģisko manipulāciju, lai piekrāptu cilvēkus.

G.Grabovoja noziedzīgo darbību palīdzēja atmaskot laikraksta Komsomoļskaja pravda žurnālists Vladimirs Vorsobins, kurš samaksāja 39 100 rubļu (ap 750 latu) un lūdza atdzīvināt nesen mirušo brāli. G.Grabovojs drīz vien paziņoja, ka brālis esot atdzīvināts un meklējams kaut kur Sanktpēterburgas apkaimē. V.Vorsobins saprata, ka G.Grabovojs uzķēries uz ēsmas, jo patiesībā žurnālistam nebija nekāda brāļa. Līdzīgu taktiku G.Grabovojs izmantojis arī citos gadījumos, paziņojot, ka mirušais cilvēks esot atdzīvināts kaut kur Amerikā vai Austrālijā. G.Grabovoja advokāti gan apgalvo, ka viņš nemaz nav solījis mirušo atdzīvināšanu. Pravietis tikai piedāvājis apgūt īpašu mācību, lai satiktu mirušos tuviniekus “gara pasaulē”.

Piramīdas shēma

Prokurori secina, ka G.Grabovojs izmantoja klasisko “piramīdas” shēmu, lai iekasētu naudu no lētticīgiem cilvēkiem Krievijas reģionos. Par līdzdalību semināros bija jāmaksā 2000 rubļu (40 latu), bet tikšanās ar pašu G.Grabovoju maksāja jau 39 100 rubļu (750 latu). Pirms pāris gadiem SestDiena rakstīja, ka pie G.Grabovoja braukušas arī mātes no Latvijas un maksājušas simtiem latu, cerot uz mirušo bērnu atdzīvināšanu. G.Grabovoja piekritēju pulciņā kādu laiku darbojies arī pazīstamais bērnu reanimatologs un TV raidījuma vadītājs Pēteris Kļava, kurš drīz vien sapratis, ka G.Grabovojs ir viltus pravietis.

G.Grabovojs sevi uzskatīja par Jēzus Kristus pēcteci un apgalvoja, ka pēc uzvaras Krievijas prezidenta vēlēšanās grasās aizliegt nāvi Krievijā. “Saskaņā ar manu mācību ļaudis nedrīkst mirt, bet miršana Krievijā turpinās. Kad kļūšu par prezidentu, visus vainīgos saukšu pie atbildības,” klāstīja G.Grabovojs. Tagad viņam pašam nāksies kādu laiku pavadīt aiz restēm.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.