29. Kā Bībelē jāsaprot vārds Dievs?


Vatikāna brīvība

No 1.janvāra Itālijas likumi vairs nav automātiski spēkā arī Vatikāna teritorijā, jo pāvests Racingers parakstījis dekrētu, kas Svētajam krēslam piešķir plašāku autonomiju.

Vatikāna likumu revīzijas komisijas prezidents Hosē Marija Serrano Ruiss intervijā oficiālajam laikrakstam “Osservatore Romano” paskaidrojis, ka Itālijā ir pārāk daudz likumu, no kuriem daudzi ir pretrunā ar katoļu baznīcas doktrīnu.

Saskaņā ar jauno dekrētu, kurš stājās spēkā līdz ar jaunā gada iesākšanos, turpmāk, lai Itālijas likumi un citas tiesību normas būtu spēkā arī Vatikānā, tās Svētajam krēslam iepriekš jāapstiprina. Ar dekrētu ir mainīta 80 gadus ilgusī kārtība, par kuru 1929.gadā vienojās pāvests Pijs XI un toreizējais Itālijas diktators Benito Musolīni.

Vienošanās paredzēja, ka Vatikānā automātiski stājas spēkā visi Itālijas likumi, kas attiecas uz Romu un tās reģionu, izņemot gadījumus, ja attiecīgajā jomā Svētais krēsls izdevis pats savas tiesību normas.

Racingera dekrēts zināmā mērā uzskatāms par reakciju uz neseno Itālijas tiesas spriedumu, ar kuru ārstiem tika atļauts pārtraukt kādas neatgriezeniskā komā esošas sievietes dzīvības procesu uzturēšanu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.