Ieskaties

5 komentāri par “10 pazīmes, kas liecina, ka jūs par maz lasāt Bībeli!

 1. 10 stulbas pazīmes.
  Bet žēl, ka lasu Bībeli, bet nav kāda gudra, izglītota cilvēka, kas var paskaidrot izlasīto. Nākas pašam urbties cauri dažādu autoru sacerējumiem.

 2. Tas ir labi, ka lasi
  un ir svētīgi, ka tev ir interese saprast, kas stāv rakstīts. (Protams, pavisam labi būtu, ja tev būtu iespēja lasīt oriģināl-valodās… t.i. senebreju, aramiešu, grieķu. Takš tur tiešām ir vajadzība pēc skolmeistariem).

  Bet ja mērķis nav teoloģiska grāda iegūšana, bet lai saņemtu stiprinājumu ticībā, tad Bībele ir pilnīga, pietiekama un pašizskaidrojoša lasāmviela. Vis labākais Rakstu skaidrotājs ir pats Jēzus un Dievs svētais Gars, kurš mums atgādina visu, ko Dievs veicis un teicis (kā ko sola un kā to piepilda).

  Lasi VD praviešus, kuri sludina nākotni – Dieva dēla-Pestītāja nākšanu pasaulē.
  Lasi apustuļu liecības – realitātes apliecinājumu- Dieva vārds (caur kuru viss-visums radīts) ir cilvēka miesā – ir starp mums – ir redzams, dzirdams, aptaustāms.
  Lasi JD sludinātājus, kuri sludina pagātni – patiess Dievs un patiess cilvēks Jēzus, no Dieva nācis… Gaisma no Gaismas… jā ir dzimis, miris un augšāmcēlies… un nāks redzams atkal laiku beigās

  Lasi, kā stāv rakstīts un nemeklē sev kādu skaidrotāju-murgotāju dziļākās-pārgudrības apslēptās mācības. Droši varu teikt, ka tā uz 90 procentiem trāpīsi. [Ja vēl paņemsi palīgā Bībeles tulkojumus tajās valodās, kuras jau zini (piemēram angļu, vācu, krievu, u.c), tad vēl dabūsi bonusa procentus klāt].

  Bet pamata princips ir “Neskaidrās vietas Bībelē ir tulkojamas ar Bībeles skaidrajām”, jeb kā Dr.M.Luters teica, ka nesaprotamu vietu Bībelē uzgājis slavē Dievu un ej tai pāri, lasīdams tālāk vien uz priekšu, līdz Dievam tev to neskaidrību labpatiksies īstā laikā atkāt (darīt saprotamu).

 3. Paldies par padomu un atbalstu! Pateicoties tehnoloģijām varu viegli salīdzināt latviešu jauno un veco ar krievu jauno un veco. Tā arī daru. Žēl, ka angļu valodu esmu apguvis tikai sarunvalodā.

  Pārsvarā lasu Jauno tulkojumu. Vecais liekas tuvāks, bet jaunais saprotamāks. Nezinu, kāpēc manā draudzē ir ļoti negatīva attieksme pret Jauno tulkojumu.

 4. Jo biežāk lasa Bībeli, jo vairāk var saprast Dieva vārdu

Atbildēt