Skip to content
14. marts, 2026
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-BĻJ
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

246. Kā notiks augšāmcelšanās?

  • Sākums
  • Par mazajiem un lielajiem grēkiem
  • e-refleksijas

Par mazajiem un lielajiem grēkiem

Bo Gīrcs
Noklausies šo e-publikāciju

Cilvēkiem bieži vien šķiet, ka ir viegli atšķirt mazus grēkus no lieliem grēkiem. Ir skandalozi notikumi, ir slikti cilvēki, kurus visi cienījamie cilvēki nosoda, izvairās no tiem. Tā tas ir bijis vienmēr, un tā tas bija arī Jēzus laikā.

Par mazajiem un lielajiem grēkiem

Bet Jēzus nekad nav atzinis šādu grēku klasifikāciju. To viņš ir pierādījis, gan ieturot maltīti kopā ar muitniekiem un staigulēm, gan pusdienojot virsmuitnieka Caķeja mājā, gan izglābjot dzīvību kādai sievietei, kura bija pieķerta laulības pārkāpšanā.

Tāpēc ir svarīgi atcerēties trīs lietas:

  • Pirmkārt, mēs nevaram būt pārliecināti, ka cilvēki, kurus uzskatām par nevainojamiem saskaņā ar cilvēku morālo kodeksu, ir nevainojami arī Dieva acīs. Dievs vērtē sirdi. Tas, kas cilvēkiem šķiet nevainojams un pareizs, Dievam var likties pilnīgi pretējs.
  • Otrkārt, nav tik lielu grēku, par kuriem nevarētu saņemt piedošanu ticībā uz Dievu. Krustā sistais zaglis un grēkpilnā sieviete Sīmaņa namā ir klasiski piemēri, kas to apliecina. Ir arī grēki, kurus cilvēki neuzskata par īpaši nosodāmiem, bet tam, kas grēkojis, tie var likties briesmīgi un nepiedodami. Taču par pilnīgi visiem grēkiem var teikt, ka ticībā uz Jēzu tie visi tiks piedoti.
  • Treškārt, nav tik mazu grēku, par kuriem nevajadzētu saņemt piedošanu Jēzus vārdā. Par katru, pat neuzmanīgi izteiktu vārdu mums būs jāatbild. Mūsu “mazās” dzēlīgās piezīmes, iekāres pilnos skatienus, dedzīgo vēlēšanos tikt uzslavētiem, kad esam paveikuši ko labu, mūsu spītīgo nevēlēšanos piedot visu tiesā Dievs, kamēr nav saņemta piedošana, kuru var iegūt ticībā uz Jēzu Kristu. Šī piedošana aptver visus grēkus, lielus un mazus, apzinātus un neapzinātus, kuri ir mocījuši mūs gadiem ilgi vai kurus jau sen esam paspējuši aizmirst.

Tēmas: grēku klasifikators grēku piedošana lieli greki mazi grēki morālais kodekss

Continue Reading

« Divkāršs jautājums pēc iesākuma
Problēmas, ar kurām jāsaduras evolūcijas teorijas piekritējiem »
                       

Ieskaties

Palikt zem

Ko man būs darīt, lai es dabūtu mūžīgu dzīvību

Kristietis dzīvo abās laicīgajā un garīgajā valstībā

Dzen uz lūgšanu

Nāvessods - Dieva pavēle

Mārtiņa Lutera svētīgo miršanu pieminot II

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Atanasija kristoloģija un Jāņa evaņģēlijs 1:14 Atanasija kristoloģija un Jāņa evaņģēlijs 1:14
    • e-raksti

    Atanasija kristoloģija un Jāņa evaņģēlijs 1:14

  • Par apslēpto Kristu mūsos Par apslēpto Kristu mūsos
    • e-refleksijas

    Par apslēpto Kristu mūsos

  • Laikmetīgi attēlotie desmit baušļi Laikmetīgi attēlotie desmit baušļi
    • e-bildes

    Laikmetīgi attēlotie desmit baušļi

  • Seko Jēram Seko Jēram
    • e-refleksijas

    Seko Jēram

  • Valodu daudzveidība netraucē Valodu daudzveidība netraucē
    • e-apceres

    Valodu daudzveidība netraucē

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Vai ir iespējams izsūdzēt visus grēkus ?
  • Konkrētu grēku sūdzēšana
  • Uz ko Dieva dotā grēku piedošana mudina mūs, un par ko tā mums atgādina?
  • Kādēļ es apliecinu: “Es ticu uz grēku piedošanu”?
  • Vai liekulis var saņemt grēku piedošanu?
  • Grēku piedošanas iemantošana
  • Ko mēs saprotam ar nepārtrauktu bikti Dieva priekšā?

Pēdējie komentāri

  • talyc: “Šo uzdevumu var izpildīt ļoti skaidri, jo Apustuļu darbi 15 un 2. Korintiešiem 8–9 patiešām parāda agrīnās draudzes sadarbības modeli.…”
  • Roberto: “Iespējams, ka 100 sekundes ir nedaudz par īsu, taču, ja būtu vairāk laika, tad rastos kārdinājums izmantot palīgu”
  • Cody: “6 no 10 ir nokārtots? Kad varēs pārlikt?”
  • Roberto: “Paturpinot ideju, Dekaloga plāksnes (rakstīts Dieva vārds) tika ievietotas lādē un tajā bija JHWH klātbūtne”
  • gviclo: “Šeit Bonhēfers veikli norāda uz paradoksu attiecībās ar Kristu. Nevis ļaunprātīgie ir pret un labestīgie par, kā ir pieņemts pasaulīgā…”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Atkl.21:6
    Es iztvīkušam došu no dzīvības ūdens avota bez maksas.

ilustrētā baznīca

Sarkangalvītes un vilks

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-viktorīnas
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • whatsapp
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2026