335. Vai kāds cits kristietis, ne tikai draudzes gans, var pasludināt grēku piedošanu?


Zvaigžņu kari ienāk baznīcā

Kādā Vācijas baznīcā noticis neparasts dievkalpojums, kurā piedalījušies varoņi no amerikāņu zinātniskās fantastikas filmas “Zvaigžņu kari”.

Zvaigžņu kari ienāk baznīcā


Berlīnē esošās Ciānas evaņģēliskās draudzes dievnamā, kurā savulaik kalpojis ievērojamais teologs Dītrihs Bonhēfers, ticis sarīkots tematisks dievkalpojums, kas bija veltīts Holivudas grāvējam “Zvaigžņu kari” un uz kuru bija jāierodas kinomākslas darba varoņu tērpos.

Baznīcas ērģeles atskaņoja fragmentus no filmas skaņu celiņa, bet uz dievnamā novietotā ekrāna klātesošie varēja skatīties fragmentus no iepriekšējās “Zvaigžņu karu” daļas. Savukārt mācītājs sprediķojis par apustuļa Pāvila vēstules romiešiem izteikto aicinājumu uzvarēt ļauno ar labu.

Neparastais dievkalpojums bija radījis lielu interesi un baznīca esot bijusi pārpildīta. Ierasto divsimt piecdesmit baznīcēnu vietā ieradušies bija vismaz pieci simti.

Šīs idejas autori esot bijuši draudzē kalpojošie vikāri, kas jūtas gandarīti par realizēto, jo filmā “Zvaigžņu kari” esot reliģisku un kristīgu simbolu pārpilna.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.