314. Kāda ir „vecā” un kāda tā „jaunā” cilvēka būtība?


Žurnāls pasludina Luteru par vājprātīgu

Preses tirdzniecības vietās pamanīts žurnāls, kura vāku rotā baznīcas reformatora Mārtiņa Lutera portrets, un viņš nodēvēts par psihiski slimu cilvēku.

Žurnāls pasludina Luteru par vājprātīgu


Periodiskajā izdevumā “Planētas noslēpumi” sadaļā “Personības savdabība” zinātkārajiem lasītājiem tendenciozi vienpadsmit lapaspusēs teoloģijas doktora dzīves fakti interpretēti kristietībai nelabvēlīgā noskaņā.

Žurnāls, rakstot par Mārtiņu Luteru, izmantojis pagājušā gadsimta vidū populāro, bet apšaubāmo psihoanalīzes metodi, ko nevar attiecināt uz vēsturiskām personībām, jo tā prasa klīniskus novērojumus. Turklāt “Planētas noslēpumu” atklājēji atsaukušies uz vairākiem trešās šķiras pētniekiem, kuru secinājumi daudzos jautājumos atzīti par kļūdainiem.

Tādējādi žurnālā Mārtiņš Luters, maldinot lasītāju, tiek atspoguļots kā stipri vien nojūdzies viduslaiku revolucionārs, kas uz vācu tautu esot atstājis samērā postošu ietekmi.

Jāsecina, ka raksta pamatā ir kāds specifisks pētījums ar tendenciozu mērķi, kas reformācijas 500. gada dienas priekšvakarā cenšas radīt sensāciju. Veiksmīgā vācu tauta savu “problēmu” saknes varētu pameklēt pilnīgi citā virzienā, piemēram, ka jau sen atmetuši Lutera mācību.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

8 atsauces par “Žurnāls pasludina Luteru par vājprātīgu”

 1. +Jean:


  Lai uzrakstītu, ka Luters bija vājprātīgs, daudz gudrības vēsturniekam nevajag. Pietiek tik ieskatīties 1521. gada Vormsas reihstāga Romas imperatora lēmumā attiecībā uz Mārtiņu Luteru. Un tur melns uz balta stāvs rakstīts: “vājprātīgs!” Ko vēl vajag? Visaugstākā ranga amatpersonas rakstītam ticēt! :)

  Un, ja vēl izlasa šai lēmumā, ka Luters bija ļauno garu apsēsts, šizmatisks herētiķis, kurš ir jāsagūsta un jāsoda un ka visi, kas viņu atbalstīs vai palīdzēs viņam, tiks sodīti, viņu īpašumi un manta tiks atsavināti, bet, savukārt, denuncētāji un tie, kas palīdzēs Luteru noķert tiks dāsni atalgoti, — tad aina top pavisam skaidra .. :)

 2. Janis Karklins:


  vēl jau arī jāsaka, ka šodien liela daļa “kristīgās pasaules”, tam ar lielu patosu piekritīs, jo katrs grib Rakstus skaidrot pa savam un Lutera darbi ir nepieņemami..

 3. Roberto:


  Šis žurnāls īsti par pilnu nav ņemams.. PEH TB stilā, kur atklās visus “noslēpumus” par laika mašīnu, kas esot Vatikāna rīcībā, par cigarešu nekaitīgumu utt.

 4. Cody:


  Septiņi padomi, kā rīkoties ar ebrejiem. Sanāk holokausta tēvs. Kā bija patiesībā? Raksta autors Arnis Terzens nemin nevienu atsauci uz kādu avotu.
  Vairāk patika raksts “Kāpēc kristietība ir bīstama” no Janas Kuklones. Janu pat googles tante nepazīst. Tā tēma jau ir pamatīgi nodrāzta, bet ļoti populāra. Man šo žurnālu iedeva kolēģis, lai apliecinātu, ka viņa teorijai par kristietību ir bijusi taisnība. Jā, viņš ir REN TV fans.

 5. Roberto:


  mācītājs A.Bite reiz rakstīja par to, ka Luteram nepamatoti piekarinātā antisemīta un fašisma jeb nacionālsociālisma ciltstēva birka http://www.ebaznica.lv/luters-antisemits-un-fasisma-ciltstevs-4126/

 6. +Jean:


  palasieties šo vēsturisko dokumentu (šis gan ir tā tulkojums angļu mēlē :) , ja nu kāds prot lasīt oriģinālā rakstīto, tad laipni lūgti atrast to un lasīt) no 1521. gada, ko uzrakstījuši kādi, kas vai nu satikuši pašu Luteru vai tos, kas satikuši viņu. Ļoti labi uzrakstīts, skaistā valodā, loģiski.. Kārtīga apsūdzība Luteram. Mēs luterāņi gan uzskatām, ka šai tekstā viss ir sagrozīts, jo mēs skatāmies uz lietām no citas puses. Taču vismaz jau no 1521. gada ir šāds skatījums uz lietām, un nav brīnums, ka mūsdienās kādi to atkārto vārds vārdā..

  http://www.crivoice.org/creededictworms.html

 7. moritz:


  o, kā reiz feinu dziesmu atcerējos :)

  ***

  DEATH IN JUNE – Luther’s Army

 8. Cody:


  Šodienas Svētdienas Rītā kāds Voldemārs Lauciņš atbildēja par šo rakstu. Tad nu sapratu, ka Luteram tomēr bija antisemītisma idejas, kas tomēr jāņem vērā ar tā laika notikumiem.

  Arī mūsu laikos Latvijā krīze iesākās ar trīs ebreju darījumu-Kargins un Krasovickis savā alkatībā bankrotējuši, nāves draudos no Krievijas bandītiem krituši baņķieri, kurus izglāba Godmanis ar latviešu tautas naudu.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.