151. Kas ir sakāms par tiem, kuri noliedz Dieva trīsvienību?


Viņa e-minence apmeklē kapusvētkus

Šonedēļ e-BANZICAs e-pāvests e-meritus Roberto devās vizītē uz Jauno Rīgas teātri, lai klātienē novērtētu režisora Alvja Hermaņa izrādi “Kapusvētki”. Viena no e-monsinjora vēlmēm bija noskaidrot kāpēc šis iestudējums tiek uzskatīts par atbildi Romas katoļu tumsonībai.


Pastāv leģenda, ka kapusvētki radušies XIX gadsimta sākumā, kad kāds Zaubes mācītājs ievērojis, ka dievkalpojums nebija kupli apmeklēts. Izrādījās, ka baznīcā bija tukši soli, jo ļaudis rušinājās kapos, nevis izvēlējās klausīties mācītāja sprediķī. Tā nu mācītājs ar visu draudzes kori devies noturēt dievkalpojumu kapos. Pēc laika šāda prakse izplatījusies arī citās draudzēs.

Režisors Hermanis ar izrādes palīdzību centies pārtraukt iesīkstējušos mītu, ka kapusvētki ir kristiešu pasākums un uzsvērt, ka tas ir ļoti ļoti latvisks pasākums. Par apliecinājumu tam izrādē skanēja autentiski teksti, kuri iegūti intervējot cilvēkus visā Latvijā.

Jaunā Rīgas teātra darbi allaž ir saturējuši interesantus momentus un šis nebija izņēmums. Ka piemēru Viņa e-minence atzīmēja ļoti veiksmīgi parādīto kapā guldīšanas tradīciju atšķirība starp Romas katoļiem un luterāņiem. Pirmie krustu liek galvgalī, otrie – kājgalī.

Diemžēl e-pāvestam nācās atzīt, ka visas izrādes laika tā arī neizdevās saskatīt režisora sniegto atbildi uz Romas katoļu tumsonībaiAbonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.