86. Kas ir saderināšanās?


Vardarbība Dieva vārdā ir zaimošana

Pasaules lielo reliģiju vadītāji, kas otrdien Neapolē bija pulcējušies “miera samitā”, vardarbību Dieva vārdā atzina par zaimošanu.

“Mēs ar vēl lielāku pārliecību nekā agrāk varam uzsvērt – ikviens, kurš Dieva vārdā vēršas pret citiem ar naidu, rīkojas vardarbīgi vai karo, zaimo Dievu,” kopīgā deklarācijā paziņoja vairāk nekā 300 Romas katoļu, protestantu, pareizticīgo, musulmaņu, jūdaistu, budistu un hinduistu reliģisko organizāciju pārstāvji, garīdznieki un politiķi.

Romā bāzētās Svētā Egīdija kopienas organizētās Ikgadējās sanāksmes tēma šogad bija “Pasaule bez vardarbības – ticības un kultūras dialogā”. Sanāksme ilga trīs dienas un tās dalībnieku apspriesto tematu vidū bija AIDS, imigrācija, Āfrikas problēmas, kā arī situācija Tuvajos Austrumos.

“Nekad, piesaucot Dieva vārdu, nevar attaisnot naidu un vardarbību,” konferences dalībniekiem svētdien sacīja pāvests Benedikts XVI, kurš konferences dalībniekus aicināja atbalstīt izlīgumu tautu starpā, cienot dažādo reliģiju atšķirības.

Konferencē piedalījās Pareizticīgās baznīcas Konstantinopoles patriarhs Bartojomejs I, Izraēlas aškenāziju virsrabīns Jona Mecgers, Apvienoto Arābu Emirātu imams Ibrahims Ezedins, Kenterberijas arhibīskaps un citas prominences, ieskaitot vairākus katoļu kardinālus.

Pirms konferences noslēguma tās dalībnieki otrdien piedalījās vairākos lūgšanu pasākumos un vienojās miera procesijā, kurā ņēma dalību arī Itālijas prezidents Džordžo Napolitāno. Vardarbība ir “lipīga slimība”, kas var iegūt kara, terorisma, nabadzības, izmisuma un planētas ekspluatācijas formu, teikts konferences dalībnieku deklarācijā. “Vardarbība satriec nevainīgos un kropļo cilvēcību,” norāda delegāti, piebilstot, ka “vardarbība vienmēr ir mūsu sakāve.”

Nākamgad Svētā Egīdija kopienas rīkotā ekumēniskā konference notiks Kiprā, pavēstīja pasākuma organizētāji.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Vardarbība Dieva vārdā ir zaimošana”

 1. martini:


  Oho! Nezināju, ka kristieši, ebreji, musulmaņi, budisti un hinduisti pielūdz un godā vienu Dzīvo Dievu. Tas droši vien ir kārtējais labi noorganizētais New Age tusiņš. Ir labi runāt par vardarbību, AIDS utt starpreliģiju pasākumos, bet tas, ko hindu cilvēki un budisti sauc par “dievu” vispar neietilpst monoteistiskā sapratnē par Dievu. Turklāt hinduisti un budisti neizšķir labo no ļaunā vispār. Viss taču ir ilūzija! Come on! Tadēļ vislielākais jautājums rodas par to, ko šajā pasākumā dara kristieši? Vai tiešām viņi Dzīvo Dievu pielīdzina kaut kādam tālo austrumu resnītim, kas sēž lotosa pozā?

 2. talyc:


  …Mēs ar vēl lielāku pārliecību nekā agrāk varam uzsvērt… p a r e i z i mūsu tēvi izdarīja, ka nokāva to, kas teica:

  “34 Nedomājiet, ka Es esmu nācis mieru atnest virs zemes; Es neesmu nācis atnest mieru, bet zobenu.
  35 Es esmu nācis cilvēku savest naidā ar viņa tēvu un meitu ar viņas māti, un vedeklu ar viņas vīramāti.
  36 Un viņa paša māju ļaudis būs cilvēka ienaidnieki.”

  Tā antikrista pienākumu izpildītājs Racingers iedrošināja konferences dalībniekus, aicinot atbalstīt izlīgumu tautu starpā un izliekoties cienām dažādo reliģiju atšķirības.

 3. bitch:


  es vemšu! pateikt, ka nogalināt tā Dzīvā Dieva vārdā, kas vadījis savu tautu karā pret daudzām pārējām, ir zaimot Dievu, nozīmē pateikt, ka visa Bībele zaimo Dievu!

 4. martini:


  b****, man sķiet, ka tu īsti neesi lasījis(usi) Bībele. Bet tev tiek piedots!Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.