22. Ko Dievs pieprasa no mums pirmajā bauslī?


Valdība grib pārskatīt valsts un baznīcas attiecības

Sociālistu vadītā Spānijas valdība vēlas pārskatīt vēsturiski ciešās attiecības starp valsti un Romas katoļu baznīcu, veidojot sekulārāku iekārtu, ziņo spāņu mediji.

Vicepremjere Marija Fernandesa de la Vega, trešdien uzrunājot parlamentāro komisiju, paziņoja, ka jaunizveidotā valdība gatavojas grozīt likumu par reliģisko brīvību, vēsta laikraksti “ABC” un “El Pais”. Grozījumu mērķis esot “tuvināties sekulārajiem apstākļiem, kādus mūsu valstī nosaka Konstitūcija”, un atzīt “agnostiķu tiesības,” ministres teikto citē prese.

Premjerministra Hosē Luisa Rodrigesa Sapatero valdība vēlas ņemt vērā “lielāko reliģisko plurālismu, kas raksturīgs šodienas Spānijai, un nodrošināt lielāku līdztiesību starp Katoļu baznīcu un pārējām reliģijām”, piebilda Vega.

Jau iepriekšējā Sapatero premjera pilnvaru termiņa laikā iezīmējās pieaugoša konfrontācija ar baznīcu, kura pauda asu neapmierinātību ar valdības īstenotajām liberālajām sociālajām reformām, tostarp viendzimuma laulību atļaušanu un laulības šķiršanas procedūras atvieglošanu.

Savukārt sociālisti norāda, ka sekulāro vērtību veicināšana ir būtiska Spānijas modernizācijas sastāvdaļa, jo trijās desmitgadēs, kas pagājušas kopš diktatora Fransisko Franko nāves, valsts kļuvusi multikulturāla un pieredzējusi liberālas pārmaiņas.

Baznīca no savas puses organizēja vairākas plašas protesta akcijas, atbalstot tradicionālās ģimenes vērtības, un tiešā 9.marta vēlēšanu priekšvakarā Spānijas Bīskapu konference izplatīja “morālus norādījumus”, iesakot nebalsot par sociālistiem.

Neskatoties uz to, Sapatero pārstāvētā partija ne tikai uzvarēja, bet nedaudz arī nostiprināja savas pozīcijas parlamentā.

Tomēr baznīca joprojām saglabā Spānijā ievērojamu ietekmi, jo 80% valsts iedzīvotāju formāli skaitās katoļi, lai gan aktīvi reliģiju praktizē tikai 40%.

Katru gadu valsts Katoļu baznīcai piešķir četrus miljardus eiro (aptuveni 2,8 miljardus latu), kamēr pārējās reliģijas saņem piecus miljardus.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.