100. Kas dod laicīgo mantu un kam uz šo mantu ir tiesības?


Vai kristiešiem vajadzētu piedalīties loterijās?

Polijas garīdzniekam Tomašam Janicki, kurš vadīja draudzi ar zīmīgu nosaukumu “Dievmāte no nekad neizsīkstošās palīdzības”, nācās dievkalpojumus noturēt mazā koka baznīciņā. Bet priesteris jau ilgi loloja sapni, uzcelt lielāku, akmens baznīcu, bet, neatrisināms šķita jautājums, kur ņemt naudu šim skaistajam mērķim?

Vai kristiešiem vajadzētu piedalīties loterijās


Tad kādu dienu viņam iešāvās prātā ideja, pieteikties TV loterijai “Deal or no deal” un viņš vinnēja pusmiljonu. Var viegli iedomāties, kāds bija draudzes locekļu pārsteigums, kad viņi ieraudzīja TV ekrānā savu ganu, kurš saņēma lielo naudas summu. Savu kolāra apkaklīti viņš gan uzlika tikai raidījuma beigās – lai pienāktu “īstais moments”.

Protams, kā jau paklausīgs Romas katoļu baznīcas augstākajai priekšniecībai, Tomašs Janickis bija saņēmis bīskapa atļauju piedalīties loterijā.

Pats laimētājs nedomā, kā viņam būtu vienkārši paveicies, Viņš netic laimīgam gadījumam, bet saskata Dieva vadošo roku visā šajā notikumā, viņš saka, ka nelūdza pēc laimesta, bet ceļā uz televīziju vienkārši sacīja Dievam: “Tagad es braucu. Būtu labi vinnēt.Tu zini, kas ir patiesībā vajadzīgs. Ja tas ir Tavs prāts, ka es vinnētu, tad ļauj tam notikt.”

Pēc laimesta 2003.gadā aizsāktā baznīcas celtniecība var krietni pavirzīties uz priekšu.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Vai kristiešiem vajadzētu piedalīties loterijās?”

 1. talyc:


  hmm… jocīgi gan…
  vot ja būtu lūdzis dievmāti
  tad šis-te-tas vēl būtu izskaidrojams
  - – -
  a vot tā..?
  :D:D:D
  - – -
  pie kam subordinācija ta tā pat tika pārkāpta
  vajadzēja taču gan ar augstākstāvošu kardinālu
  gan pāvestu … galu galā ar pasaules ķēniņieni visu
  saskaņot

 2. Aigard:


  Cik es esmu sapņojis par tādu scenāriju… Laimīgais priesterītis. Bet, jāsaka, ka tādā loterejā neesmu vēl neesmu mēģinājis. Varbūt pamēģināt? Man te vakar pienāca emails, ka esmu vinējis gandrīz miljonu angļu naudā. Ikgada emailu adreses lotereja. Nopriecājos gan: uzreiz jau baznīciņu acu priekšā redzēju – Tumes pakalnos. Bet tad izlasīju, ka 14 dienu laikā ir jāaizsūta aplikācija … un noskumu. Tā mans miljons aizgāja EŪ fondos, kā raktīja mani britu labdari.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.