114. Kādu lietu iekārošanu Dievs aizliedz ar devīto un desmito bausli?


Turīnas līķauts atkal būs aplūkojams

No 10 aprīļa līdz 23.maijam itāļu pilsēta Turīna vienīgo reizi desmitgadē kļūs par Rietumu kristiešu ceļojumu svarīgāko mērķi. Pēc ilga pārtraukuma un pamatīgas restaurācijas Turīnas katedrālē būs redzams Svētais Auts (Holy Shroud) – Turīnas Līķauts.


Svētais Līķauts jeb itāliski Sacra Sindone, kā to iesaukusi tauta, izraisa īpašas emocijas jau kopš agrajiem viduslaikiem, no kuriem ir pirmās rakstiskās liecības par dārgumu. Dažādas pārliecības pētnieki ir veltījuši gadus, lai apgāztu vai aizstāvētu līķauta datējumu ar Kristus laiku. Respektabli zinātniski žurnāli, kā Nature, 1998.gadā pasludināja, ka oglekļa analīzē pārliecinoši pierādīta drānas izgatavošana XV gadsimtā, tātad uz linu auduma saredzamais Jēzus negatīvais attēls ir viltots. Vēlāk, 2005.gadā tas pats Nature vēl pārliecinošāk atzina analīzes izgāšanos, jo audums vēlos viduslaikos ticis papildus sadiegts stiprībai…ar sava laika diegiem. 4,4 metrus reiz 1,2 metrus lielais lina audekla gabals būs redzams veselas sešas nedēļas, līdz atkal tiks ielocīts savā sudraba kārbā vismaz uz desmitgadi.

Turīnas Līķauts vienlaikus pieder visiem kristiešiem. To neviens nav lūkojis iecelt īpaši definētā relikvijas statusā, jo Līķauts ir visu kristīgo mīlestības un apbrīnas, pārdomu un pagodināšanas priekšmets. Kāds raksturojums teic: ”Svētajā Līķautā redzama Dieva mīlestība un tāpat cilvēka grēks. Nospiedums, ko atstājis nomocītais Krustā Sistā ķermenis, liecina par cilvēka nerimstošo spēju izraisīt savu līdzcilvēku ciešanas un nāvi, tā ir spēcīga zīme nevainīgo ciešanām jebkurā laikmetā!”.

Aicinām būt klāt notikumā, doties neaizmirstamā un auglīgā ceļojumā, kura galamērķis ir pieredzējums Turīnā.

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.