260. Par ko mums ir jāaizlūdz?


Tunelis Tempļa kalnā

Jeruzālemē arheologi atrakuši vēsturisku tuneli, un drīz tas tiks nodots plašākai apskatei. Tunelis atrodas Tempļa kalna tuvumā un ir ap 2000 gadu vecs. Ir visai pamatoti apgalvot, ka pa šo tuneli aizbēga jūdi, kad romiešu karavīri nodedzināja templi 70.gadā.


Tuneļa garums ir 600 metru, un tas izmantots kā lietus ūdens drenāžas sistēma Otrā tempļa laikā. Par to, ka jūdi pa lietus ūdens drenāžas tuneli bēga uz dienvidiem no degošās Jeruzālemes, savā grāmatā “Jūdu karš” rakstīja vēsturnieks Jozefs Flāvijs.

Arheologi pie šā projekta strādājuši vairāk nekā septiņus gadus. Tomēr tunelis uzjundījis arī jaunas nesaskaņas starp lzraēlu un palestīniešiem, jo atrodas konflikta zonā, kā jau visa Bībeles laika teritorija. Konflikti starp mošejas teritoriju, kas atrodas Tempļa kalnā, un jūdu vēsturiskajām svētvietām šeit uzvirmo pastāvīgi.

Pirms 15 gadiem apmēram 80 cilvēku gāja bojā nemieros, kad lzraēla gribēja atrakt kādu citu tuneli, kas veda uz mošejas teritoriju. Tomēr tūristiem, kas ierodas lzraēla un Jeruzalemē aizvien lielākā skaitā, ir liela interese par šīm vēsturiskajām vietām, tāpēc tunelis kļūs par vienu no tūristu apskates objektiem, neskatoties uz palestīniešu neapmierinātību par tā atjaunošanu.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.