256. Kas mūs mudina lūgties?


Tiesa piespriež ticēt Dievam (teoloģiju mācīs ticīgie)

Vācijas augstākā tiesa pieņēmusi lēmumu, ka teoloģijas profesoriem, kuri grib strādāt kā pasniedzēji jebkurā no Vācijas universitātēm, ir jāapliecina sava ticība Dievam.

Tiesas procesu sāka teologs Gerds Lidermanis, kurš 1998.gadā tika atstādināts no toloģijas pasniedzēja amata, jo būdams Jaunās Derības pasniedzējs prestižajā Georga Augusta universitātē Gettingenā, publiski norobežojās no kristīgās ticības.

Tiesas process ilga vairākus gadus, līdz tiesa nolēma, ka universitāte, atstādinot viņu no amata rīkojusies pareizi un jauno mācītāju izglītības kvalitāte ir nopietni apdraudēta, ja pasniedzēji stingri neturas pie kristīgās ticības apliecības.

Lai gan tas nozīmē, ka baznīcai būs lielāka ietekme uz pasniedzēju darbību universitātēs, tomēr tiesa nosprieda, ka teoloģijas profesoru zinātniskajai uzskatu brīvībai ir robežas.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Tiesa piespriež ticēt Dievam (teoloģiju mācīs ticīgie)”

 1. Juris:


  Tādu pašu noteikumu vajadzētu piemērot LELB mācītājiem.

 2. antiteists:


  nebrīnīšos, ja strauji samazināsies teoloģijas studentu skaits…

 3. jean:


  antiteist, cīnoties (kaut tikai savā prātā) pret kristietību, viss ko tu labākajā gadījumā varētu panākt, ir, ka tavi mazbērni dzīvotu musulmaņu valstī ar daudz striktākiem reliģiskiem priekšrakstiem. Tādā gadījumā tavi mazbērni pat iešļupstēties nedrīkstēs, ka viņi būtu pret allahu: uzreiz pieliks pie sienas..
  padomā šo perspektīvu, jo antiteisms un islams savā būtībā ir ļoti tuvi. Tik vienai no šīm reliģijām ir milzīga sirdsdegsme un milzumdaudz naudas. Tā arī ņemtu virsroku..

 4. antiteists:


  saukt ateismu par reliģiju ir tas pats kas saukt pastmarku nekolekcionēšanu par hobiju.

 5. Juris:


  Freids saka – ikviens no mums ir masturbējis, bet , kas to noliedz, tas to dara vēl joprojām!
  Līdzīgi ir ar ateismu – visi, kas apgalvo, ka noliedz Dievu, patiesībā kalpo vienam vai vairākiem dieviem.

 6. Juris:


  Jean, ne ateisms, ne islams nav reliģija. Reliģija nav arī neviena cita no lietām, kuras tiek nepamatoti sauktas tās vārdā. Es nezinu, kā lai latviski pareizi pasaka, varbūt “pseidoreliģija” ir kaut kas tuvāk patiesībai. E-baznīcā ir tik daudz gudru galvu – vabūt beidzot varētu izdomāt kā saukt visas tās māžošanās, kas ir ārpus kristietības.
  Jo tikai kristietība ir RELIĢIJA pēc būtības.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.