88. Vai saderināšanās uzliek pienākumu?


Ticība mazina sāpes

Ticība var mazināt sāpes! – to, izmantojot mūsdienīgas pētījumu metodes, esot pierādījuši Oksfordas universitātes zinātnieki. Eksperimentus veikuši uz 12 Romas katoļiem un 12 ateistiem. Pētījuma laikā viņiem visiem bijis jāskatās uz Dievmātes Marijas svētgleznu, bet sāpju stimulācijai izmantots elektrošoks.


Ar skenēšanas palīdzību bijis iespējams vērot, kuri smadzeņu centri aktivizējas sāpju laikā. Izrādījies, ka ticīgie katoļi pētījuma laikā spējuši izslēgt lielu daļu no sāpēm, kuras asāk izjutuši neticīgie.

Šis konkrētais eksperiments papildinājis pētījumu sēriju, ko veic dažādi pētnieki – psihologi, filozofi, dabas zinātnieki un garīdznieki, meklējot pamatojumu jautājumam, kas notiek ar cilvēku sāpju situācijā un kāda ir viņa reakcija un to iespaidojošie faktori.

Viens no secinājumiem jautājumā uz kuru nu atrasta ilgi meklētā atbilde, bijis, ka kristīgie mocekļi izcietuši lielas mocības un pārvarējuši sāpes, jo fokusējuši domas uz Dievu un tas devis viņiem spēku un izturību.
Ticība pārveidojot cilvēku un darot viņu stiprāku – tāds ir viņu iegūtais secinājums.

Pie kam izrādījies, ka tieši Marijas (at)tēla uzlūkošana devusi jo īpašos rezultātus. Jo eksperimentos ar citām gleznām rezultāti neesot bijuši tādi pat. Piemēram, pētnieki izmēģinājuši arī ar Leonardo da Vinči gleznu “Dāma ar sermuli”, domājot, ka šis, mierīgā noskaņā veidotais daiļdarbs arī radīs nomierinošu efektu, bet nekā – izrādījies, ka ticība sāpju situācijā nomierinot daudz vairāk.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.