49. Kā mēs pasargājam Dieva Vardu svētu?


Svētku eglītes uzruna bērniem

« Ievads | Kas ir Advents? »

Es esmu Ziemassvētku eglīte. Bērni ir sapulcējušies man apkārt. Viņu dzīvīgās un apgarotās acis raugās uz mani ar nepacietīgām ilgām un saspringtas priekā. Es raugos uz jums un vēlos jūs apskaut un pieglaust sev cieši cieši. Tik ļoti mani saviļņo jūsu prieks.

Klausieties, bērni, es gribu jums ko izstāstīt. Esiet klusi kā pelītes un klausieties brīnumainu un neparastu stāstu.

Es uzaugu mežā. Es biju neievērta līdz brīdim, līdz kāds mani nocirta, iemeta vezumā un pārdeva mani jums. Es nesapratu, kādēļ man jāpamet mans dzimtais mežs un jābūt šeit. Bet mans Radītājs sacīja: “Tev jāliecina par mani šajā mājā, kurp esi atvesta.” Es jautāju: “Ko es liecināšu? Es taču nemāku runāt kā cilvēki!” Radītājs sacīja: “Nepretojies. Es ar prieku. Kad mājinieki raudzīsies tevī, tu kļūsi dzīva viņu iztēlē un gluži vai runāsi.”

Bērni, redziet, cik zaļa es esmu. Zaļā krāsa ir dzīvības krāsa. Es esmu dzīvības koks. Es esmu attēls Dieva Dēlam Jēzum, kurš atnesa jums mūžīgo dzīvību. Kā es pamatu mežu, tāpat Viņš atstāja Debesu valstību un kļuva par cilvēku. Mani nocirta un es drīz miršu. Dieva Dēls cieta un mira. Tā Viņš izpirka jūsu grēkus un izcīnīja jums mūžīgo dzīvošanu.

Manu galotni rotā zvaigzne. Atcerieties, kā zvaigzne atveda austrumu gudros Betlēmē pie Jēzus? Jums ir nepieciešama tāda zvaigzne, kas aizvedīs jūs pie Jēzus. Šī zvaigzne ir Dieva Vārds, Bībele. Lasiet to. Tajā ir runāts par Jēzu Kristu.

Redziet, kā svecītes rotaļājas manos zaros. Viņām ļoti patīk spīdēt. Tās ir kā lielie un mazie, kas tic Jēzum Kristum. Tās liecina par Kristu citiem. Tās spīd un silda.

Ar vien biežāk mani rotā ar elektriskajām lampiņām, bet man, godīgi sakot, tās nepatīk. Tās nedeg, kūstot nemirst un nesilda kā īstās svecītes. Šīs sveces attēlo tos cilvēkus, kuri tikai izliekas par kristiešiem, bet savā sirdī netic Jēzum Kristum. Viņi neupurējas citu labā un viņos nav mīlestības.

Jums patīk arī citi mani rotājumi? Ko attēlo tie? Tie ir kristiešu labie darbi. Ar tiem jūs rotājiet Jēzus Evaņģēliju, lai cilvēki ar interesi tam pievērstos.

Bērni, ikreiz, kad uzlūkojiet Ziemassvētku eglīti, atcerieties, ko es jums stāstīju.

Turpinājumā: Nāc pie silītesAbonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.