168. Kādēļ Dievs tev dara visu labu?


Super līdzeklis pret mazdūšību

Otrajā dienā tēvu namu galvenie no visas tautas, priesteri un Ievīti, sapulcējās pie Ezras, lai iedziļinātos bauslības vārdos. (Neh.8:13)


Visu uzreiz apgūt nav iespējams, tāpēc ir labi un iepriecinoši, ja cilvēkiem ir vēlme Dieva vārdu pētīt dziļāk.

Luters bieži sūdzējās par cilvēkiem, kas, divas vai trīs reizes dzirdējuši Evaņģēliju, iedomājas, ka ir sapratuši visu. Taču tas nav iespējams. Lai piekļūtu Evaņģēlija noslēpumiem, cilvēkam jāmācās visu mūžu, un virs zemes mēs to nekad pilnībā neapgūsim.

Nehemijas grāmatas 8.nodaļā vairākkārt teikts, ka cilvēki bija sapratuši lasīto un sludināto. Viņu izpratne bija tik dziļa, ka tie pat raudāja (Neh.8:8-9). Ja Dieva vārds ir aizkustinājis līdz asarām, acīmredzot cilvēks to tiešām ir sapratis.

Toreiz Israēla ļaudis nekļuva pašapmierināti un nelepojās ar savām zināšanām, lai cik pilnīgi saprata dzirdēto Dieva vārdu. Viņi turpināja nākt katru dienu, lai dzirdētu vēl vairāk.

Tieši tādai ir jābūt arī mūsu attieksmei pret Dieva vārdu. Neuzskatīsim, ka esam dzirdējuši pietiekami un vairāk nekas nav vajadzīgs. Dieva vārds ir kā neizsmeļams avots – jo vairāk smeļam, jo vairāk tur atrodam.

Uzņemsim Dieva vārdu savā sirdī, pārdomāsim un iedziļināsimies tajā ik dienu. Dāvids raksta, ka naktī mēdza palikt nomodā un pārdomāt Dieva vārdu: “.. es Tevi pieminu apguldamies un par Tevi domāju uzmozdamies” (Ps.63:7). Citā vietā lasām, ka dienu un nakti viņš čukst pie sevis Tā Kunga mācību (Ps.1:2).

Ja mēs dienu un nakti domāsim par Tā Kunga vārda noslēpumiem, tad arī savos ikdienas darbos gūsim arvien vairāk pārliecības un mazāk mūs mocīs mazdūšības bezmiega naktis.

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.