180. Kāpēc mūsu Pestītājam vajadzēja būt patiesam Dievam?


Šizofrēnijas gēns un Šizofrēnija

Šizofrēnijai nav nekādas saistības ar gēniem kā to bieži uzskata, vēsta žurnāls American Journal of Psychiatry, balstoties pētījumos, kurus veikuši 23 speciālisti no Austrālijas, Francijas un Amerikas Savienotajām valstīm.


Kopš 1970-tajiem ir aktuāls strīds psihiatru starpā: kas vairāk – ģenētika vai apkārtējā vide iespaido šizofrēnijas attīstību.

Šinī pētījumā speciālisti, pārbaudot cilvēka “ķīmijas” ietekmi uz šizofrēniju starp apsekotajiem 433 Eiropas izcelsmes indivīdu, atrada tikai mazsvarīgas DNS atšķirības.

“Mēs neatradām…” tāda ir viņu atziņa.

Līdz šim tas ir visaptverošākais pētījums”, ievadrakstā norādījis Stīvens Hamiltons (Steven Hamilton) no Kalifornijas (California’s Institute for Human Genetics).

Pierādījumi netika atrasti…”, tā grāmatas “The Missing Gene: Psychiatry, Heredity, and the Fruitless Search for Genes” autors Jāzeps Džajs (Jay Joseph), “… un iemesls tam ir tas, ka nav nemaz tāda gēna.”

“Jau 25 gadus psihiatrija ir lūkojusi atrast šizofrēnijas gēnu” viņš saka “Un viņi turpina izgāzties”.

Vēl kāds atvaļināts Austrum Londonas universitātes profesors Marī Boilī (Mary Boyle) saka: “Pētniecība nekad nav uzrādījusi nekādu saiti starp gēniem un šizofrēniju. Izšķiests milzums laika un naudas. Joprojām nekādas atdeves no tā visa. Ja cilvēki vēlas turpināt tos meklējumus, – labu veiksmi viņiem, bet manas raizes ir par to, ka tam tiek atvēlēti valsts naudas līdzekļi.

“Tomēr…” Jāzeps (Jay Joseph) izsakās “…izskatās, ka šizofrēnijas gēna meklējumi vēl turpināsies.

Daudz ļautiņu veltījuši savu dzīvi šizofrēnijas ģenētikai” viņš saka “un viņi tagad netaisās tā vienkārši apgriezties uz riņķi un atzīt, ka ir maldos.”

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.