31. Ko Bībele saka par Dieva zaimošanu?


Sixpence None The Richer: Kiss Me

Sixpence None The Richer ir viena no 90.gadu kristīgās mūzikas leģendām. Viņu stāsts ir iedvesmojošs – pēc vairāku gadu smaga neatlaidīga darba šī ārpus kristīgās sabiedrības mazpazīstamā grupa kādu rītu pamodās slavas un popularitātes zenītā.

Sixpence None The Richer: Kiss Me

Sākums šim apbrīnojamajam stāstam meklējams 1989.gadā, kad sešpadsmitgadīgais Matt Slocum meklēja dziedātāju, kas varētu ieskaņot viņa pirmo dziesmu. Kādā skolas sarīkojumā viņš iepazinās ar trīspadsmitgadīgo Leigh Bingham [vēlāk Nash] un uzaicināja viņu muzicēt kopā. Tā nelielā pilsētiņā Teksasā izveidojās duets, kam bija lemts kļūt par vienu no spožākajām grupām kristīgās mūzikas vēsturē.

Grupas nosaukuma atšifrējums rodams K.S.Lūisa grāmatā „Patiesā kristietība”. Tas ir stāsts par zēnu, kas lūdz tēvam sešus pensus, lai nopirktu dāvanu. Tēvs iedod zēnam šo naudu un priecājas par saņemto dāvanu, kaut gan pats ir par to samaksājis. Tāpat Dievs dod mums visas dāvanas, lai palīdzētu darīt to, kas patiesībā ir mūsu pienākums.

Sākumā Mets un Leija kopā ar basģitāristu TJ Behling uzstājās vietējās skolās un baznīcās. 1992. gadā viņi ierakstīja demokaseti un drīz vien arī pirmo studijas albumu The Fatherless & the Widow, kas iekļuva Billboard desmit gada labāko albumu sarakstā. Trio tika papildināts ar ritmģitāristu Tess Wiley, jaunu basistu J.J.Plasencio un bundzinieku Dale Baker.

Sixpence otrais albums ieguva zelta statusu un tika nominēts Dove balvai. Grupa devās vairākās turnejās, piedalījās lielākajos kristīgās mūzikas festivālos. Taču viņu ierakstu kompānija bankrotēja, no Sixpence aizgāja Wiley un Plasencio. Grupa noslēdza līgumu ar Squint Entertainment un sameklēja jaunus dalībniekus – Sean Kelly [ģitāra] un Justin Carry [basģitāra]. 1997.gadā iznāca grupas trešais pilna laika albums Sixpence None The Richer, tomēr gaidīto slavu tas neatnesa.

Viss mainījās 1999.gadā, kad kinokompānija Miramax iekļāva dziesmu Kiss Me savā komēdijā She’s All That. Jau pēc dažām nedēļām dziesmas videoklips sāka uzvaras gājienu lielākajās mūzikas televīzijās. Kiss Me kļuva par radiostaciju hitu un nokļuva ASV visvairāk atskaņoto dziesmu pieciniekā, Billboard topā aizkļūdama līdz otrajai pozīcijai, bet American Top 40 pat iekarojot pirmo vietu. Kiss Me kļuva par hitu arī Kanādā, Lielbritānijā, Japānā, Austrālijā, Izraēlā, daudzās Eiropas valstīs. Par Sixpence sāka fanot Bono no grupas U2 un Lielbritānijas karaliskā ģimene, pēc kuras iniciatīvas dziesma Kiss Me tika atskaņota prinča Edvarda kāzu ceremonijā. Atkārtoti izdotais grupas albums nokļuva pārdotāko skaitā ASV, Kanādā, Lielbritānijā un tika nominēts Grammy. Tomēr ne visi Sixpence fani grupas iekļaušanos sekulārās mūzikas tirgū uztvēra ar sapratni. Viņi zaudēja daļu savu kristīgo klausītāju, kas atklāti protestēja pret grupas izvirzīšanu Dove balvai.

2002.gada oktobrī Sixpence atgriezās ar jaunu brīnišķīgu albumu Divine Discontent. Grupas vārds atkal parādījās dziesmu aptauju virsotnēs. Šķita, Sixpence ieguvusi otru elpu, taču 2004.gada sākumā Mets un Neša paziņoja, ka grupa savu darbību izbeidz.

2007.gada nogalē tika panākta vienošanās par Sixpence atkalapvienošanos. 2008.gadā klajā nāca grupas nepilna laika albums un gada nogalē arī Ziemassvētku albums, pēc kura iznākšanas Sixpence devās koncerttūrē. 2009.gadā grupa noslēdza līgumu ar Credential Recordings un piedalījās lielajā kristīgās mūzikas festivālā Grīnbeltā, Anglijā. 2010.gadā paredzēts izdot grupas jauno albumu.

Sixpence None The Richer diskogrāfija:

1993 The Original Demos [demoieraksts]
1994 The Fatherless & the Widow
1995 This Beautiful Mess
1996 Tickets for a Prayer Wheel [nepilna laika albums]
1997 Sixpence None the Richer
1999 Sixpence None the Richer [ar dziesmu Kiss Me]
1999 Collage: A Portrait of Their Best [izlase]
2002 Divine Discontent
2002 Mega 3 Collection [3 CD, izlase]
2004 The Best of Sixpence None the Richer [izlase]
2005 The Early Years [izlase]
2008 My Dear Machine [nepilna laika albums]
2008 The Dawn of Grace [Ziemassvētku albums]
2009 Greatest Hits [izlase]

Kiss me out of the bearded barley
Nightly, beside the green, green grass
Swing, swing, swing the spinning step
You wear those shoes and I will wear that dress.

Oh, kiss me beneath the milky twilight
Lead me out on the moonlit floor
Lift your open hand
Strike up the band and make the fireflies dance
Silver moon's sparkling
So kiss me

Kiss me down by the broken tree house
Swing me upon its hanging tire
Bring, bring, bring your flowered hat
We'll take the trail marked on your father's map

Oh, kiss me beneath the milky twilight
Lead me out on the moonlit floor
Lift your open hand
Strike up the band and make the fireflies dance
Silver moon's sparkling
So kiss me

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.