140. Kā mums, pakļautiem mantotajam iedzimtajam grēkam, izbēgt no mūžīgas pazudināšanas?


Sekss un Vatikāns

Itālijā nākusi klajā jauna grāmata “Sekss un Vatikāns: slepens ceļojums šķīstības valstībā”, kura stāsta par Romas katoļu priesteru, no kuriem baznīca prasa stingru celibāta ievērošanu, seksuālo dzīvi.


Žurnālista Karmelo Abates grāmatā ietvertas anonīmas garīdznieku liecības un slepeni ziņojumi. “Visu tautību priesteri sadala savu laiku starp galveno ceļu uz Svētā Pētera baziliku un Romas izklaides vietām naktī,” ir vēstīts anotācijā.

Grāmatā dokumentēti gan daudzi pierādījumi par homoseksuālismu katoļu priesteru vidū, gan arī heteroseksuālas attiecības starp priesteriem un sievietēm un liecības par priesteru pēcnācējiem. Autors atzīmē, ka nav noskaņots pret garīdzniecību, bet vienkārši cenšas lauzt noslēpumainību, kas aptver priesteru seksuālo dzīvi.

No komentāriem par žurnālista par šo darbu Vatikāns atteicās. “Mēs nevaram reaģēt uz visām grāmatām, kas runā sliktu par baznīcu,” norādīja ietekmīgs Vatikāna pārstāvis. Vatikāns nenoliedz, ka priesteru vidū ir homoseksuāļi, un paudis pārliecību, ka semināros būtu ieviešami stigrāki likumi pret homoseksuālismu.

Pērn Abate kā priekšvēstnesi šai grāmatai publicēja rakstu žurnālā “Panorama”, kas radīja skandālu. Atbildot uz to, Romas bīskapija paziņoja, ka ir “apņēmusies stingri izmeklēt jebkāda veida uzvedību, kas apkauno priestera amatu”.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.