295. Kāds nolūks kristībā ir ūdenim?


Secondchance: Here I Come Dad

Grupa Secondchance ir pieci jaunieši, kas satikās 2004.gada pavasarī, lai kopīgi sāktu jaunu muzikālu projektu. Katrs ar savu muzikālo pagātni, prasmēm un cerību nākotnei viņi sāka veidot šo grupu.

Secondchance: Here I Come Dad


Grupas pirmais koncerts notiek Liepājā, A4 nometnē kopā ar grupu Xenos. Pēc šā koncerta četriem puišiem pievienojas grupas sievišķā daļa – Gunita, un mēneša laikā top arī nosaukums. Pirmajā darbības gadā grupa koncertē 29 reizes.

Secondchance piedalās igauņu grupas Crux Baltijas tūrē, spēlējot koncertus Latvijā un Lietuvā, bet oktobra beigās dodas nelielā koncerttūrē uz Igauniju, kur spēlē četrus koncertus Tallinā un tās apkārtnē. Pašiem par pārsteigumu viņu dziesma iegūst Igaunijas kristīgā radio 24×7 2004.gada trešās labākās dziesmas titulu. Pirmo pastāvēšanas gadu grupa noslēdz piedaloties lietuviešu grupas Gyvai Latvijas tūres koncertos.

Otru darbības gadu Secondchance sāk ierakstot pirmo radio singlu Here I come Dad un turpina koncertēt. Lielākie koncerti ir Latvijas Baptistu draudžu savienības Dziesmu svētkos Liepājā, Pūt vējiņi estrādē, kur Secondchance uzstājas kopā ar Vīlandes draudzes Worship band un 300 cilvēku lielu kori. Augusta vidū grupa kopā ar grupām Palm un Metanoia piedalās Slavēšanas naktī Aglonā, kas pulcē simtiem jauniešus un ir svētceļojumu vēsturē pirmais ģitārmūzikas koncerts. Jūlijā vidēji tiek spēlēts katru otro dienu un šāda intensīva koncertēšana rada pārslodzi. 3.septembrī grupa paziņo par savu pēdējo koncertu.

Tomēr pārrunājot paveikto, atskatoties uz piedzīvoto un raugoties nākotnē tiek nolemts grupu pilnībā reorganizēt un turpināt darbu. Rezultāts ir pilnīga atteikšanās no aktīvas koncertdarbības vairāku mēnešu garumā un intensīvs darbs pie muzikālā materiāla, veidojot jaunas dziesmas un aranžējumus. Jau pirmajā mēģinājumā kļūst skaidrs – tas ir ceļš, pa kuru jāiet. Secondchance kļūst par grupu ar skaidri definētu mērķi un ambīcijām.

Vasaras sākumā ierakstītais singls paver iespējas filmēties televīzijā un piedalīties Baltijas jauno mūziķu topā kopā ar grupām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Darbs mēģinājumos mijas ar darbu studijā un 2005.gada novembrī top grupas otrais singls. Atbilstoši gadalaikam, tā ir Ziemassvētku dziesma ar nosaukumu Miera Ķēniņa dzimšana.

Ziemassvētku laikā singls skan radio SWH, Latvijas Radio 2 un Latvijas Kristīgajā radio. Grupa uzvar radio SWH Jaunās mūzikas vakarā un sešas nedēļas pavada SWH Priekšnams topā, pakāpjoties līdz piektajai vietai. Mēneša laikā tiek pārdoti 200 singla CD. Grupa iekļūst Baltic Top finālā starp sezonas 10 Baltijas labākajām jaunajām grupām. 2005.gadā ir nospēlēti 32 koncerti, trīs reizes grupa ir viesojusies LKR mūzikas raidījumā Perons, Secondchance spēlē arī radio SWH Lielajā vakara koncertā un sniedz intervijas Latvijas Radio 1 raidījumam Radio Bumba, kā arī interviju LTV1 Baltijas Top sakarā. Pilnīgi nomainījusi programmu un spēlēšanas stilu Secondchance ir kļuvusi par vienu no populārākajām kristīgajām grupām Latvijā, kuras mūzika nav sveša arī sekulārajai auditorijai.

Savas darbības gados Secondchance ir spēlējuši kopā ar grupām no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Anglijas. Viņi paši apgalvo, ka tas viss ir tikai sākums. Secondchance turpina mēģināt un gatavoties, strādāt un mācīties, kā ar savu mūziku sasniegt nospraustos mērķus.

Here I come Dad
Exhausted, sad
What can I bring
I offer everything

You alone my God
You alone my loving Dad
Come and fill me up
Fill me to the top
You come and fill me up

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.