84. Kas ir laulības pārkāpšana?


Saientoloģijas baznīca apsūdzēta izspiešanā

Beļģijas prokuratūra apsūdzēja saientoloģijas baznīcu izspiešanā, krāpšanā un citos noziegumos un plāno to un tās vadošos locekļus saukt tiesas priekšā.

Federālā prokuratūra paziņoja, ka apsūdz baznīcu Beļģijā, tās Eiropas biroju Briselē un 12 tās locekļus par noziegumiem, starp kuriem ietilpst nelegāla ārstēšana un komercdarbības pārkāpumi.

Pēc izmeklēšanas, kas tika uzsāka pēc sūdzību saņemšanas pirms desmit gadiem, prokurori arī apsver, vai saientoloģijas baznīcu nepasludināt par noziedzīgu organizāciju.

Tiesa izpētīs lietu un izlems, vai par to uzsākt procesu. Tiesa savu lēmumu varētu pieņemt oktobrī vai novembrī.

Saientoloģijas baznīca paziņoja, ka Beļģijas prokurori izmantojuši medijus, lai pēdējos desmit gadus grautu tās reputāciju, taču tā arī nav spējusi lietu novirzīt līdz tiesai.

“Tā rezultātā Beļģijas sabiedrībā radās neiecietības un diskriminācijas atmosfēra pret saientoloģijas baznīcu un saientologiem,” teikts baznīcas paziņojumā.

Aprīlī Eiropas Cilvēktiesību tiesa [ECT] pieņēma negatīvu lēmumu pret Krieviju par tās atkārtotu atteikšanos atzīt Maskavas saientoloģijas baznīcu. Beļģijas prokurori paziņoja, ka necenšas panākt baznīcas aizliegšanu Beļģijā, bet gan vēršas pret to un tās locekļiem par konkrētām aktivitātēm.

Vairākas Eiropas valstis ir atteikušās to reģistrēt kā baznīcu.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Saientoloģijas baznīca apsūdzēta izspiešanā”

  1. machss:


    nu es arī pirmo reizi dzirdu, ka viņiem liek klāt vārdu baznīca, jo tomer tā ir sekta un tur nu viņi neko nevar darīt.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.