139. Kā mēs varam zināt, ka neesam darījuši šo sevišķo grēku pret Svēto Garu?


Robots baznīcā pilda garīdznieka funkcijas

Kādā Vācijas protestantu dievnamā novietots robots, kas esot ieprogrammēts pildīt garīdznieka funkcijas.

robots baznīcā pilda garīdznieka funkcijas


Robotam, kuram dots nosaukums “BlessU-2″, ir metāla ķermenis, galva un rokas, kā arī skārienjūtīgs ekrāns uz krūtīm. Lietotājs var izvēlēties svētības veidu, vīrieša vai sievietes balsi un vienu no piecām valodām – vācu, angļu, franču, spāņu vai poļu. To noteikti spētu vien retais mācītājs.

Mākslīgais mācītājs svētījot cilvēkus ar gaismu no paceltām rokām, sakot – “Dievs tev svētī un pasargā.” Viņš citējot arī Svētos Rakstus. Robots interesentiem var arī izdrukāt izvēlēto Bībeles citātu.

Vācijā ik gadus sarūk dievkalpojumu apmeklētāju un ordinēto garīdznieku skaits. Protams, mācītāja funkcija neaprobežojas ar pāris frāžu izteikšanu dažādās valodās, un roboti neatrisinās mācītāju trūkumu, tomēr šī projekta mērķis ir radīt interesi par baznīcu, un veicināt diskusiju par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta vietu nākotnes baznīcā.

Tas liek aizdomāties, vai tiešām viens otrs mācītājs nav kļuvis kā robots, kas runā vienu un to pašu, iespējams, pat vairākās valodās, tomēr ir aizmirsis būtisko kristietībā.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.