16. Ko Dievs vēlas mums teikt ar pirmo bausli?


Priesteriem atļauj seksu ar mazgadīgajiem

Vatikānā kā valstiskā veidojumā šobrīd ir viszemākais seksuālās piekrišanas vecums visā Eiropā – tikai divpadsmit gadi. Tas nozīmē, ka šajā pilsētvalstī pieaugušajiem ir ļautas seksuālās attiecības ar vismaz divpadsmit gadus veciem bērniem, ja vien tie devuši savu piekrišanu.

seksu ar mazgadīgajiem

Šis fenomens tiek dēvēts par “XIX gadsimta juridisko atavismu”. Toreiz itāļu kriminālajās tiesībās seksuālās piekrišanas vecums bija divpadsmit gadi, un, kad 1929.gadā Vatikāns tika dibināts šī brīža formā, tajā tika pārņemts itāļu kriminālkodekss.

Kopš tiem laikiem kodeksā ieviestas dažādas izmaiņas, piemēram, atcelts nāvessods, bet konkrēto pantu pārmaiņas nav skārušas, lai gan pārējā Itālijā šis vecums ticis paaugstināts līdz četrpadsmit gadiem.

Šī nianse izraisījusi plašus strīdus juristu vidū. Daži no viņiem, piemēram, Vīnes universitātes profesors Manfrēds Novaks uzskata, ka sakarā ar bažām par kārtējiem pedofilijas skandāliem Romas katoļu baznīca seksuālās piekrišanas vecumu apzināti atstājusi tik zemā līmenī.

Profesors salīdzinājumam min vēl divas citas valstis, kurās saskaņā ar statistiku ir vislielākais katoļticīgo skaits, – Maltu un Spāniju. Arī Maltā seksuālās piekrišanas vecums ir tikai divpadsmit gadi, savukārt Spānijā tas līdz trīspadsmit gadu vecumam tika paaugstināts tikai 2003.gadā.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.