175. Kāds ir mūsu Pestītājs Jēzus Kristus?


Policija apsargās izrādi “Dievs ir gangsteris”

Rumānijas ceturtās lielākās pilsētas Timišoaras teātris ir saņēmis draudu vēstuli, kurā solīts nežēlīgs sods, ja tiks turpināta pretrunīgi vērtētā skatuves uzveduma demonstrēšana.


Dažas dienas pirms draudu vēstules saņemšanas visu pilsētā esošo kristīgo konfesiju pārstāvji ir lūguši teātri mainīt izrādes nosaukumu, lai tādējādi izrādītu cieņu pret kristīgajā valstī dominējošajām vērtībām.

Teātra pārstāvji bija ļoti pārsteigti, jo “Dievs ir gangsteris” tiek izrādīts jau vairāk kā pusgadu un līdz šim nekādu pretenziju neesot bijis.

Turpmāk teātra izrāde tiks izrādīta policijas uzraudzībā, zālē sēdēs maskējušies policisti, kā arī teātra tuvumā būs policisti uniformās, lai ātri reaģētu, ja nu kaut kas notiks.

Lugas autors kanādiešu aktieris un dramaturgs Niks Mankuso pauda sašutumu par to, ka baznīca pārstāvji vēlas rediģēt viņa darbu.

Mankuso skaidro, ka izrāde balstīta uz Vecās Derības grāmatu un tajā stāstīts par vecu bezpajumtnieku, kurš mirst no alkoholisma, taču delīrija murgos izdomā, ka ir Dievs Tēvs. Garāmgājēji viņu neievēro un izturas pret viņu tā, it kā viņš būtu gangsteris. Tāpēc arī izrādei dots tāds nosaukums.

Iestudējuma autors apgalvo, ka neesot domājis kādu aizvainot, jo “Dievs ir gangsteris” ir tikai nosaukums, nevis fakta konstatēšana.

Saskaņā ar jaunākiem statistikas datiem vairāk nekā 97% rumāņu ir kristieši, no kuriem lielākais vairums ir pareizticīgai baznīcai piederīgie.

Birkas: , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.