312. Kas tad ir "vecais cilvēks"?


Pie dievgalda pielaidīs arī suņus

Kāda anglikāņu baznīca Kanādas Kvebekas provincē, 25 kilometrus uz austrumiem no Monreālas esošajā Bīkonsfīldas pilsētā, turpmāk reizi mēnesī noturēs dievkalpojumu “Ķepas un lūgšanas”, uz kuru gaidīti arī draudzes locekļu četrkājainie draugi – suņi.

Bīkonsfīldas Kristus baznīcā rīkotajā dievkalpojumā ar vakarēdienu suņiem pasniegs našķus un traukus ar ūdeni, kamēr suņu saimnieki saņems maizi un vīnu, ziņoja laikraksts “Montreal Gazette”. Baznīcas mācītājs Maikls Džonsons plāno noturēt “Ķepas un lūgšanas” četrus mēnešus izmēģinājuma kārtā, lai noskaidrotu, vai atsaucība būs pietiekami liela, lai šos dievkalpojumus turpinātu.

Daudzās anglikāņu baznīcās reizi gadā, parasti svētā Asīzes Franciska svinībās, svētī dzīvniekus, taču regulārs dievkalpojums ar dzīvnieku piedalīšanos ir nedaudz neparasts.

“Ceru, ka suņi jutīsies pagodināti un gaidīti,” Džonsons teica.

Ideja par šādu dievkalpojumu pieder Kristus baznīcas draudzes loceklei un Kvebekas Dzīvnieku patversmes prezidentei Žoannai Tasē, ziņoja laikraksts “Montreal Gazette”.

“Dzīvnieki ir pelnījuši mūsu rūpes un cieņu. Ja mēs varam vest suņus uz baznīcu, tad mēs nevaram apgriezt kažoku uz otru pusi un nodarīt viņiem pāri,” viņa paskaidroja.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.