88. Vai saderināšanās uzliek pienākumu?


Peldkostīmi pareizticīgajiem

Krievu apģērbu dizaineri parūpējušies par pareizticīgajām sievietēm, kuras grib doties atpūtā pie jūras, bet nevēlas to darīt puskailas – tagad izveidota speciāla peldkostīmu līnija, kas atbilst visiem pareizticīgās baznīcas kanoniem.

Peldkostīmi, kas patiesībā vairāk atgādina brīvi krītošus hidrotērpus, pilnībā nosedz sievietes krūtis, gurnus, plecus un vidukli, un tādējādi, pēc dizaineru domām, ļauj sievietēm pludmalē izskatīties ne tikai moderni, bet arī kā īstenām savas konfesijas pārstāvēm.

“Pavisam senos laikos cilvēki peldējās kaili, bet peldkostīmu izcelsme saistīta ar kristietības rašanos, kuras ētiskās normas pieprasīja saglabāt prāta šķīstību no pavedinošiem skatiem uz kailiem ķermeņiem,” skaidrojusi peldkostīmus izstrādājušā modes nama ģenerāldirektore Anna Rimarjeva.

Peldkostīmi esot izgatavoti, vadoties pēc apustuļa Pāvila dotā norādījuma, ka sievietēm jāslēpj sava ķermeņa kailums, lai tādējādi nepavedinātu vīriešu dzimuma priesterus un baznīcas darbiniekus uz netiklību.

Tikmēr pareizticīgās ticības teologi jau paspējuši paziņot, ka šī reliģija nekādā veidā nemēģina noteikt, kas sievietei būtu jāvelk pludmalē, un šāda peldkostīma parādīšanās tirgū nav nekas vairāk kā reklāmas triks. “Pareizticīgā un parastā atpūtnieka vienīgā atšķirība ir kaklā pakārtais krucifikss,” apgalvojis pareizticīgo garīdznieks Aleksandrs Avdjugins.

Arī jauno pludmales ietērpu izstrādājušā modes nama vadītāja izvairās šo apģērbu saukt par pareizticīgo peldkostīmu un norāda, ka, lai gan jaunie peldkostīmi paredzēti tieši pareizticīgām kristietēm, tomēr tos var valkāt visas sievietes. “Mūsu modeļi ir paredzēti visām sievietēm, kuras dod priekšroku pagarinātiem, brīviem siluetiem un kurām piemīt rakstura stingrība,” skaidro Rimarjeva.

2010. gada sezonai modes nams ir izlaidis sešus jauno peldkostīmu modeļus, kuriem komplektā var iegādāties arī peldcepuri.
Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.