36. Kas ir melošana un krāpšana caur Dieva vārdu?


Par drošu seksu

Tiem, kam ir saistoši pāvesta lēmumi, ir sākuši šo lūgt, lai pāvests atļauj lietot plašo pretapaugļošanās līdzekļu klāstu. Lai gan šie līdzekļi bieži ir neefektīvi, un daudzos gadījumos to darbība ir apšaubāma un bīstama, tos katoļticīgais grib ne vien pirkt, bet arī lietot.

prezis par drošu seksu

e-ntuziasti norāda, ka tos var arī lietot, bet visupirms ir jānoskaidro kāda ir to darbība, efektivitāte un risks. Nu, piemēram, lietojot STOP AIDS karogu – prezervatīvu – risks dabūt AIDS no inficēta partnera ir 30-40%, lai gan “Droša seksa” reklāmas bukletiņos, ar smaidīgiem un apmierinātiem cilvēkiem, ir pavisam citādāka informācija.

To maldināti, 50 Romas katoļu organizācijas lūdza atcelt aizliegumu cilvēkiem lietot pretapaugļošanās līdzekļus, jo šāda politika, viņuprāt, esot katastrofāla. Vēstule pāvestam publicēta apmaksātas reklāmas veidā un aizņem pusi lapas Itālijas lielākajā laikrakstā Corriere della Sera. Tas tiešām liecina, ka šāda pāvesta politika grauj visstabilāko biznesu uz zemes, kā arī neļauj nobruģēt ceļu nākamajam triumfa Pride gājienam.

Vēstījums ir publicēts 40.gadadienā kopš Romas pāvests Pāvils VI publicēja encikliku Humanae vitae, kura aizliedza izmantot kontracepcijas līdzekļus. Tā oponenti argumentē, ka baznīcas pretkontracepcijas politika “katastrofāli ietekmējusi nabadzīgos un bezspēcīgos visā pasaulē un šis aizliegums ir apdraudējis sieviešu dzīvību un pakļāvis miljonus cilvēku AIDS riskam”. Vēstījuma autori uzskata, ka 40 gadus pēc pieņemšanas šī enciklika turpina būt par iemeslu konfliktam un šķelšanās tendencēm baznīcā, un, tā kā vairums katoļu lieto kontracepciju un nejūtas grēcīgi, šī politika kopumā uzskatāma par “pilnīgu izgāšanos”. Tas traucē baznīcai virzīties uz priekšu.

Paziņojumu parakstījušas dažādas katoļticīgo grupas, kas nepiekrīt Vatikāna nostājai. To vidū, protams, ir New Ways Ministry, kas aizstāv homoseksuālistu vēlmi netikt atstumtiem no ticības dzīves. Valdība Romā un Vatikāns vērīgi seko līdzi Itālijas masu saziņas līdzekļiem. Vēstuli izlasīs cilvēki, kam vēlamies nodot vēstījumu.

Pāvesta Pāvila VI 1968.gadā “seksuālās revolūcijas” laikā, publicēto encikliku ir aizstāvējuši viņa pēcgājēji Jānis Pāvils II un Benedikts XVI. Viņi uzskata, ka atbilstoši baznīcas nostājai nekas nedrīkst traucēt iespējamu dzīvības nodošanu, un akceptē tikai dabisku metožu lietojumu dzimstības regulācijai, piemēram, labu reakciju vai menstruālā cikla īpatnības.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

6 atsauces par “Par drošu seksu”

 1. didaskalos:


  Ar `labās reakcijas` tehniku var ātri iedzīvoties neirozē, un ilgi no tās netikt ārā. Lābāk ir iemācīties M>C> īpatnības. Bet vēl labāk ir paļauties uz Dievu, jo Viņš tevi pazina, kad tavu dienu vēl nebija nevienas.

 2. Mulders:


  Bet vēl labāk ir paļauties uz Dievu!

  Piemēram Dievs ir devis tād instrumentu kā Prāts! :) Ja tu to nelieto, tad aizbildināšanās ar “Es paļāvos uz Dievu” atdursies pret Dieva jautājumu – kamdēļ tad nepaļāvies uz to, ko es tev esmu devis?

 3. moritz:


  mans viens zinaams, kas to iisto punktu pie sevis tausta… bet joprojaam veel augiibas chakru nav aizveeris, cik kekss, tik beernu… laikam jau kaada 4.sieva jamam… man jau liekas, ka buus veel… :D

 4. talyc:


 5. dassy:


  esmu pret abortiem…
  .. bet par seksu tā jau ir katra laulāto darīšana!!

 6. Roberto:


  Dari kā esLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.