254. Kāpēc trešo ticības locekli beidzu ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


“Pankzibakcijas” baznīcā

Pareizticīgo baznīcas Lielais Gavēnis iesākās ar košu un neviennozīmīgu sociālās mākslas priekšnesumu Krievijas galvenajā dievnamā – Maskavas Kristus Glābēja katedrālē.


Piecas pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces uzrāpās uz baznīcas galvenā altāra un centās nodziedāt dziesmu “Panka lūgšana”, kas veltīta Dievmātei.

Divu minūšu izdziedātajā lūgšanā meitenes spēja iekļaut savu attieksmi gan pret Krievijas pareizticīgās baznīcas Patriarhu Kirilu – bijušo čekistu, gan pret baznīcas kļūšanu par veikalu.

Lai gan katedrāles apsargi šo uzstāšanos pārtrauca un mēģināja aizturēt mūziķes, tomēr meitenēm izdevās aizbēgt, taču drīz vien policija aizturēja trīs pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces un līdz aprīlim viņas tiks paturētas pirmstiesas apcietinājumā.

Sabiedrības domas par incidentu Maskavas Kristus Glābēja katedrālē dalās. Daļa uzskata, ka sievietēm būtu jāpiemēro augstākais iespējamais sods, bet citi izvirzītās apsūdzības uzskata par pārāk skarbām.

Pēc notikušā grupa “Pussy Riot” izplatīja savu paziņojumu, kurā pauda viedokli, ka Maskavas Kristus Glābēja katedrāle nav baznīca, bet gan negods un tas nav Dieva nams, bet gan Krievijas Pareizticīgas Baznīcas ofiss. Grupa esot atnākusi uz Krievijas Pareizticīgas Baznīcas ofisu, lai oficiāli izteiktu savas domas.

Mūziķes uzskata, ka Maskavas Kristus Glābēja katedrāle nebūt nelīdzinās garīgās dzīves vietai, bet gan biznesa centram, jo tur atrodami dārgi izīrējamas banketa zāles, ķīmiskā tīrītava un veļas mazgātuve, apsargājama autostāvvieta.

Krievijas Pareizticīgo baznīcas preses pārstāvis paziņoja, ka vairums pareizticīgo viennozīmīgi nosoda šo performanci.

Krievijā aptuveni 70% iedzīvotāju uzskata sevi par pareizticīgajiem.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par ““Pankzibakcijas” baznīcā”

 1. Janis Karklins:


  Kad pie mums sāks dejot?

 2. Cody:


  Dabūja tās meitenes pa divi gadi parastā režīma kolonijā. Noklausījos visu trīs stundas garo tiesas spriedumu. Tika pieminēta Krievijas svētpilnā pastāvēšana, bezgalīgā Dievbijība, Putina ārpuszemes!!! dzīve. To jau gribēja pateikt meitenes – labāk KPB būtu ticējusi Dievam nevis Putinam.

  Noskatījos filmu par KPB kuru laikam veidojuši tās ienaidnieki. Interesanti, ka Mercedes iesvētīšana maksā dārgāk nekā Opel. Un tajā laikā bija akcija – iesvēti automašīnu un bērnu kristī par velti!

 3. luterānis:


  Lai sēž pārsātinātās M.M.
  Vāverīšu, lai netulkotu rupjāk, dumpis,hm.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.