223. Ko nozīme tas, ka Draudze ir viena?


Padod Uguni 2007

No 31.augusta līdz 3.septembrim Talsos norisināsies kristīgās mūzikas festivāls “Padod Uguni” .

Kristīgās mūzikas festivāls “Padod Uguni” ir kļuvis par skaistu tradīciju Latvijas kultūras dzīvē. Šo pasākumu jau atpazīst Latvijā, un kristīgā sabiedrība to uzskata par ikgadēju neatņemamu sastāvdaļu kristīgās mūzikas dzīvē. Tā ir iespēja kristiešiem no dažādām konfesijām un draudzēm no visas Latvijas un ārpus tās vienoties kopīgās dziesmās un lūgšanās..

Ieguvums no šī pasākuma nav tikai kristīgās sabiedrības daļai, bet jebkuram Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas pavadīt laiku augstas kvalitātes pasākumā kopā ar saviem tuviniekiem. Šis pasākums nes vēsti par ģimenes vērtību, brīvību no atkarībām, par vienotību konfesiju starpā, kā arī vienotību sabiedrībā kopumā. Tas ir aizsniedzis ne tikai Talsu pilsētas iedzīvotājus, bet viesus no citām Latvijas un arī Eiropas pilsētām.

Ar katru gadu festivāla programma kļūst arvien plašāka. Šogad paredzēti pasākumi vairāku dienu garumā.

Piektdien, 31.augustā, tiks piedāvāts īpašs koncerts jauniešiem.
Grupas, kuras piedalīsies: Fusion, S.O.S. , Talsu ev.lut. slavēšanas grupa, MC Paul & Samarietis, Probus, Triecienvilnis.
Pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi festivāla izdevumu segšanai.

Sestdien, 1.septembrī plkst.10:00 notiks ekumēnisks dievkalpojums Talsu Romas katoļu baznīcā. Pēc dievkalpojuma plkst. 12:00 – grupas Revival koncerts.
Plkst. 14:00 Talsu Tautas namā festivāla ietvaros tiks rādīta teātra izrāde “Pazudusī princese”. Augsta līmeņa mākslinieciskais sniegums, ko piedāvā Kuldīgas kustību teātra mākslas studija “Purple line”. Laipni aicināti gan bērni, gan viņu vecāki. Pēc izrādes bērniem būs iespēja piedalīties zīmējumu konkursā.
Plkst. 16:00 Talsu ev.lut.baznīcā koncertu sniegs mūziķis Valdis Dvorovs.
Plkst. 19:00 sāksies festivāla kulminācija – vakara koncerts Sauleskalnā.

Šis gads atšķiras no citiem gadiem ar to, ka vakara koncertā piedalīsies tikai piecas grupas. Talsu kristīgās draudzes savās draudžu sapulcēs izlēma, kuru grupu vēlētos aicināt uz pasākumu. Tādējādi aiz katras mūziķu grupas stāv kāda kristīgā draudze, kura rūpējas par mūziķu uzņemšanu, lūdz par viņiem, ziedo finanses honorāriem un ceļu izdevumiem.

Šī gada festivāla koncertu atklās grupa Vēstniecība ar savu grandiozo uzstāšanos.
Īpašais viesis šogad ir Džons de Jongs [John de Jong] no Lielbritānijas, kurš jau daudzus gadus kalpo ar slavēšanu, pielūgsmi un pravietisku vārdu.

Piedalīsies arī visu iemīļotais Valdis Indrišonoks, kā arī grupa Vējš un pusnaktī pasākumu noslēgs grupa Coming Soon no Liepājas.

Šogad atšķirībā no citiem gadiem festivāla viesiem tiek piedāvāta iespēja uzkavēties Talsos kādas pāris dienas ilgāk, jo svētdien, 2.septembrī plkst.18:00 Džons de Jongs vadīs slavēšanas dievkalpojumu un 3.septembrī viņš vadīs darbnīcu slavēšanas vadītājiem, kalpotājiem un citiem interesentiem.

Pasākuma organizētāji ir pateicīgi par finansiālo, informatīvo un garīgo atbalstu festivāla tapšanā!

Esiet laipni aicināti Talsos, festivālā “Padod Uguni 2007″!

P.S. bildes no iepriekšējiem festivāliem:Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

7 atsauces par “Padod Uguni 2007”

 1. Ervīns:


  Tas ir brīnums, ka no viena “traka” pasākuma, ko pirms sešiem gadiem uzņēmās organizēt viena “traka” meitene Inese Freija, ir izaudzis vienīgais nacionāla mēroga kristīgās mūzikas festivāls Latvijā.

  Vēl viens brīnums ir tas, ka šī pasākuma organizēšanā apbrīnojamā vienprātībā plecu pie pleca visus šos gadus darbojas četras Talsu kristīgās draudzes. Noorganizēt tik liela apjoma pasākumu nav viegli. Turklāt tas darīts tik profesionāli, ka jau otrajā gadā “Padod uguni!” tika iekļauts Talsu pilsētas oficiālo pasākumu sarakstā.

  Brīnums ir arī tas, ka visus šos gadus festivāla koncerti varējuši notikt bez maksas. Uz līdzīgu festivālu Lietuvā ir jāpērk dārgas biļetes un pat tad organizatori finansiāli nespēj savilkt galus kopā. Bet “Padod uguni!” vienmēr spējis apmaksāt sevi, jo Dievs atvēris sirdis vairākiem biznesa pārstāvjiem un citiem ziedotājiem, kas atbalsta festivālu.

  “Padod uguni!” ir vienīgais pasākums, kur latviešu kristīgie mūziķi var sanākt kopā, apmainīties ar pieredzi, kopt sadraudzību. Un ne tikai viņi. Uz festivālu skatītāji un klausītāji ierodas no visas Latvijas, tiek organizēti pat speciāli autobusi. Bet pērn klausītāju vidū bija arī kristieši no ārzemēm. tādejādi festivāls pamazām kļūst starptautisks.

  “Padod uguni!” nav tikai mūzikas pasākums. Tā galvenais mērķis ir vest cilvēkus tuvāk Dievam. Vairāki festivāla koncerti notiek dievnamos un tos apmeklē daudzi Talsu iedzīvotāji, kas vēl Kristu nepazīst. Pērn pirmo reizi festivāla ietvaros pilsētā tika uzstādīta lūgšanu telts un vairāki jauni cilvēki izdarīja lielāko savas dzīves izvēli – sekot Kristum.

  Arī e-baznīcas apmeklētāji ir aicināti pievienoties daudzajiem skatītāju simtiem un apmeklēt festivālu “Padod uguni!”. Tiksimies Talsos!

 2. Didzis Meļķis:


  Imidžs nav slikts. Labāks par ‘krest perekrest’ futbolu.

 3. deprofundis:


  nē, tur, kur ir Valdis Indrišonoks, tur manis nebūs

 4. Ervīns:


  deprofundis,

  ko ta Valdis Tev tādu nodarījis, ka viņa dēļ esi gatavs upurēt visu pasākumu? Tas ir tāpat kā nereti var vērot baznīcā – šajā solā es nesēdēšu, jo tur, lūk, sēž tas riebīgais vecis vai vecene. Īsti brālīga attieksme un mīlestība.

  Ja runa ir par Valda muzicēšanas stilu, tad, manuprāt, tas ir tāds pilnīgi normāls poproka mainstream. Ja Tev patīk kas krutāks, koncerta noslēgumā būs grupa Coming Soon, kas spēlē diezgan smagā stilā. Arī Aivaram Osim no grupas Deal, kas šogad gan uzstāsies kopā ar grupu Vējš, ir dziesmas krietnā hārdroka stilā.

  Festivāls ir domāts visiem kristīgās mūzikas cienītājiem, tāpēc tiek aicinātās grupas, kas spēlē dažādā stilā. Ja Tev kāda nepatīk, pa to laiku vari uzkost desiņas vai nopirkt kādu CD.

 5. deprofundis:


  es to nesauktu par poproka mainstream, varbūt par provincpopu.

 6. Roberto:


  ļoti iespējams, ka e-minence pagodinās šo pasākumu ar savu klātbūtni

 7. deprofundis:


  safočē, eminencLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.