292. Kā mums ir jābeidz katra lūgšana?


Nodokli piemēros arī reliģiskajām organizācijām

Tas jau ir sen vispārzināms fakts, ka draudzēm un baznīcām nauda krītot no debesīm. Pamatojoties uz to, Latvijas valdība ir ieplānojusi gūt papildus ieņēmumus valsts budžetā no šīm “zelta āderēm”, apliekot tās ar jauniem nodokļiem.


Lai novērstu netaisnību, kura valstī ir bijusi līdz šim, kad nodoklis par dzīvojamo māju nebija jāmaksā tikai tādēļ, ka tā pieder reliģiskai organizācijai, valdība ar nekustamā īpašuma nodokli papildus apliks reliģisko organizāciju īpašumus.

No nākamā gada sākuma ar nodokli plānots aplikt reliģiskām organizācijām piederošas dzīvojamās mājas un tām piekritīgo zemi, kā izņēmumu nosakot dzīvojamās mājas, kuras tiek izmantotas reliģiskajā darbībā, labdarībai vai sociālajai aprūpei.

Baznīcas gan norāda, ka no īres namiem iegūtie ienākumi pārsvarā tiekot izlietoti šo ēku uzturēšanai nevis peļņas gūšanai.

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem šogad vasarā reliģiskajām organizācijām piederēja 793 dzīvojamās mājas. Šiem īpašumiem piekritīgās zemes kadastrālā vērtība bija aptuveni 27 miljoni latu, ēku – 15 miljoni latu. Tā kā lielākā daļa no šiem īpašumiem tiek vai arī var tikt izmantoti reliģiskām vajadzībām un ir atbrīvoti no nekustamā īpašuma nodokļa, tāpēc baznīcas skeptiski vērtē šī nodokļa efektivitāti.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Nodokli piemēros arī reliģiskajām organizācijām”

  1. moritz:


    es jums uzlikšu tāāāādu nodokli, tāāāādu nodokli… kādu? izdomāsim :DLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.