198. Kas ir mūsu Pestītāja paaugstināšana?


Neģēļa glābšana

“Šodien šim namam pestīšana notikusi, tāpēc ka arī šis ir” (Lk.19:9) ..ticējis.

Neģēļa glābšana

Cilvēks, kurš tikai gribēja Jēzu redzēt;
Cilvēks, kurš tomēr gribēja izzināt kāds Ir Kristus;
Cilvēks, kurš vairs neskatījās uz cilvēkiem, bet tieši uz Dievu un tieši no Dieva arī saņēma atbildi.

Jo Cilvēka Dēls ir nācis meklēt un glābt pazudušo.

Te mēs redzam:

  • vienkāršu interesi par…
  • aktīvu darbību uz…
  • reakciju pret…

un vēl mēs varam ieraudzīt 3 personāžus:

  • Cilvēki (kā jau cilvēki pret cilvēkiem);
  • Dievs (attiecībās ar cilvēku);
  • Kristietis (uz Dievu ticošais un grēkus nožēlojošais).

…Mazs no auguma tomēr samērā apsviedīgs dzīvē, visnotaļ korumpēts savā darba vietā tomēr pietiekoši veikls, lai kāpelētu pa kokiem. Tādu mēs ieraugām Caķeju laikā kad viņš, aizskrējis priekšā kādu gabalu, ļaužu pūlim, uzkāpa vīģes kokā, lai Jēzu varētu redzēt, jo Viņam tur bija jāiet garām.

Sīks nekrietnelis, kuram pie Dieva nebūtu ko meklēt, Bet Jēzus, tai vietā nācis, paskatījās uz augšu un uzrunāja viņu: ” …Man šodien jāiegriežas tavā namā.”

Un nu “taisno-skaidro-godīgo” bars, kas aiz lepnuma par savu atbilstību “sabiedriskā labuma” standartiem un atbilstību reliģiskajiem kritērijiem, kas kurn uz Dievu, ka tas izraudzījis tieši tādu neģēli – virsmuitnieku – vispār atzītu grēcinieku, lai viesotos tā namā. Tie kurnēja un sacīja: “Pie grēcīga cilvēka Viņš ir apmeties!”

Ar ko Caķejs bija izpelnījies šādu godu? Vai ar to, ka tas sīkais izspiedējs bija apsolījies tikai atdot to, ko gadu laikā sarausis? Vai varbūt tieši kokos kāpšana būtu no Dieva puses vis tā atzītākā nodarbošanās?
Bet varbūt tas nemaz nebūs īstais pravietis, kas biedrojas ar bagātnieku, kas iedzīvojies uz citu rēķina?

Jērikas ļautiņi redz tikai to, ka viena slavenība te nemaz nerīkojas kā pūlis to sagaida: nevis nosoda un norāj, nedz pārmāca citiem par brīdinājumu, tā ka Caķejs beigts nogāztos pie pravieša kājām, bet kā senam paziņam saka: “Caķej, kāp steigšus zemē…”

Nevienas norādes uz grēku. Iit kā to nemaz nebūtu, vai kā tie jau būtu piedoti neprasot vai Caķejs būs gatavs tajos atzīties. Vai tik tas pravietis nešauj pār strīpu, neievērojot pareizo lietu secību? Vai tikai viņš negrasās paaugstināties vieglprātīgi uzņemdamies Dieva funkcijas?

Bet Caķejs piegāja pie Jēzus un sacīja: “Kungs…”

…Un Jēzus sacīja viņam: “Šodien šim namam pestīšana notikusi…”

Birkas: , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.