82. Kā mēs varam iegūt žēlīgu sirdi?


Nav labuma no manis vairs

Ielūzušu niedri viņš nenolauzīs, un kvēlojošu degli viņš neizdzēsīs; uzticīgi Viņš darīs zināmu tiesu pēc patiesības. (Jes.42:3)


Lokoties vējā, slaidās niedres izskatās skaistas. Ja vienu nolauž, tā vairs necelsies. Tieši tā daudzi cilvēki saprot un izjūt savas dzīves situāciju. Dzīve pret viņiem ir bijusi skarba, un tiem vairs nav ne spēka, ne drosmes. Tā jūtas daudzi.

Nopūsta svece vēl dūmo, taču gaismu tā vairs neizstaro. Un daudzi klusībā pie sevis nodomā: šie vārdi teikti par mani. Mana dzīve ir bezjēdzīga, no manis nav nekāda labuma.

Šiem cilvēkiem Tas Kungs pasludina priecīgas ziņas. Viņš pieceļ ielauztu niedri un no jauna iedveš dzīvību kūpošajā deglī, lai tas atkal uzliesmotu un starotu. Jā, tāds ir Kunga labais nodoms, ja cilvēki tam nepretojas.

Kā Jēzus to dara? Viņš atrod mūsu garīgās dzīves vājos punktus. Ar vērīgu skatu un saudzīgām rokām Viņš novērš mūsu dziļāko nelaimi, grēku, un caur izlīgumu ar Dievu ieved jaunā dzīvē, lai tā iegūtu citu jēgu un saturu sadraudzībā ar Viņu.

Daudzi staigā apkārt ar klusu ilgošanos būt kopībā ar Dievu. Un bieži vien šādu cilvēku, kas gribētu īstas attiecībās ar Dievu, ir vairāk, nekā mēs domājam. Bet kā atrast kopību un sadraudzību ar Dievu?

Šajā ziņā ir ļoti daudz šķēršļu un cilvēks nojauš: es neatbilstu kristīgiem standartiem. Es neesmu dievbijīgs un laipns, drīzāk savtīgs un vēss. Es neprotu nedz lūgt, nedz ticēt. Es vispār nejūtos garīgs.

Tā spriež daudzi, secinot, ka kristietība ir pārāk grūta. Kristietība neatbilst parasta, aizņemta cilvēka dzīvei, kas kuļas cauri dienas pienākumiem, nespējot piepildīt izvirzītos ideālus.

Ja arī tu, lasītāj, domā līdzīgi, es gribu tev teikt: tu maldies. Kristietība ir domāta tieši tādiem cilvēkiem kā tu. Jēzus nav nācis pie perfektiem cilvēkiem, veiksmīgiem vīriešiem un sievietēm, kas allaž visas lietas dara pareizi, jo Tā Kunga acīs neviens nav pilnīgs un nevainojams.

Jēzus ir nācis, lai meklētu tieši tādus cilvēkus kā tu, kas apzinās savu nepilnību. Jēzus grib ar tevi runāt par taviem grēkiem un rādīt tev Savu Golgātas krustu, pie kura Viņš ir samaksājis visu tavu parādu. Viņš vēlas tev dot jaunu dzīvi. Ļauj Viņam to darīt!

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.