294. Kādus sakramentus Kristus ir iestādījis?


Mīlestība starp vīrieti un sievieti

Kur ir mīlestība, tur noteikti ir arī jūtas, taču patiesa mīlestība starp vīrieti un sievieti ir daudz vairāk nekā jūtas. Mīlestība nozīmē arī tādu personīgu pieķeršanos, kurā liela nozīme ir prātam un dvēselei.

Mīlestība nodarbina visas cilvēka maņas un ir saistīta ar dzīves uzskatiem un priekšstatiem tagadnē un nākotnē. Ja mīlestība neaptver šīs lietas, tas var nozīmēt, ka pirmās fizisku sajūtu pārpildītās jūtas bijušas maldīgas un visai virspusējas. Šajā gadījumā tās nebūs ilgas, un to vietā drīz nāks “jauna mīlestība”, kā to bieži var novērot. Tas, kas bija “iemīlējies”, atradīs jaunu, pievilcīgāku objektu, kurā “iemīlēties”.

Jau minējām, ka patiesā mīlestībā starp vīrieti un sievieti abu personības ir iesaistītas visā pilnībā. Tāpēc viņi dzīvē būs gatavi visā dalīties viens ar otru. Savās attiecībās viņi būs gatavi dot un ņemt, jo mīlestība neuzstāj uz savu taisnību. “Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu” (1. Kor. 13:5-6).

Līdz ar to jāsaprot, ka ir liela atšķirība starp “iemīlēšanos” un patiesu, ilgstošu mīlestību. Ja mīlestība ir gatava “panest”, tas nozīmē, ka tā pārdzīvojusi ne tikai pirmās kaisles pilnās jūtas, bet arī dažas pārbaudes, parādot, vai tā ir īslaicīga aizraušanās vai personīga pieķeršanās uz visu dzīvi.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.