66. Kad mēs nevaram būt paklausīgi?


Meklējot patvērumu

Ziedru laikraksts “Dagen” sadarbībā ar “Latvijas Kristīgo Radio” daudz informē par klosteru dzīvi, kā arī dažādiem kursiem un rekolekcijām, kādas šie klosteri piedāvā pasaulīgā ikdienas stresa nogurdinātajiem cilvēkiem.

Turklāt ir iepriecinoši, ka interese par šo garīgo reabilitāciju pēdējā laikā spēcīgi pieaug Zviedrijā, tā, ka cilvēkiem jāgaida garās rindās, līdz atbrīvosies kāda vieta.

Kopīgs visām rekolekciju programmām ir – miers un klusums.

Izliekas pārsteidzoši, bet daudziem mūsdienu cilvēkiem klusums un miers rada stresu. Nereti tas ir saistīts ar to, ka šādā gaisotnē uzpeld atmiņas un domas, kas ikdienas trauksmainajā skrējienā pārklātas ar aizmirstības plīvuru.

Daudzos gadījumos cilvēki centušies šīs nepatīkamās domas un pārdzīvojumus izslēgt no apziņas un, tādā veidā, paslēpt zemapziņā .Tomēr, lai cilvēks varētu sakārtot savu dvēseli, viņam ir jāapstrādā – jāizanalizē un pozitīvi jāpārvar visas savas bailes un pagātnes kļūdas.

Ar šīm problēmām nodarbojas mūsdienu psiholoģija, bet te vēl liels darbs darāms, lai tiešām kaut ko sasniegtu arī praktiski. Klosteri un citas kristīgās organizācijas piedāvā arī tikai nedēļas nogales rekolekcijas.

Tad cilvēkiem šīs uzmācīgās domas vairāk saistās ar ikdienas dzīvi: vai es izslēdzu gludekli, vai pārbaudīju savu e-pastu, nokārtoju visu ar bērniem un tam līdzīgas. Rekolekciju vadītājiem ir gan jāpalīdz cilvēkiem, uzklausot viņu problēmas, gan arī jāvada meditācijas, lūgšanas un atrašanās klusumā un mierā, izslēdzot visas problēmas no tagadnes mirkļa, liekot cilvēkiem nevis kaut kur traukties, bet vienkārši – būt, eksistēt dotajā laika brīdī.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.