28. Par ko Dievs runā otrajā bauslī?


Luterjāņi viltojot dokumentus

Liepājas luterjāņu draudze pārmet Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Virsvaldei dokumentu viltošanu, lai sagrābtu īpašumus.

Luterjāņi viltojot dokumentus

Mēdijus pāršalcis kārtējais LELB īpašumu skandāls. Šoreiz Liepājas Krusta evaņģēliski luteriskā draudze pārmet Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai dokumentu viltošanu, cīnoties par īpašumiem.

Draudzes priekšniece Anita Rupeika saņēmusi Uzņēmuma reģistra lēmumu no LELB Virsvaldes par draudzes vadības nomaiņu. Draudze šim lēmumam nepiekrīt un uzskata to prettiesisku.

Draudzē uzskatot, ka kāda nezināma persona draudzes vārdā, viltojot dokumentus, iesniegusi Uzņēmumu reģistrā pieteikumu, par kuru draudze neko nezinot. “LELB nav ne vēsturisku, ne morālu tiesību uz mūsu īpašumiem. Tā klaji ignorē faktu, ka draudzes vairākums noteikti nevēlas palikt LELB sastāvā.”

Draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze esot gatavs cīnīties par īpašumiem un nedomājot tos atdot LELB pēc tam, kad draudze lēmusi izstāties no LELB.

Nu LELB vadībai jārisina kārtējais konflikts, ko radījusi ilgstoša samierināšanās ar maldiem, kas radījusi iespaidu, ka LELB var piederēt arī luteriskas mācības noliedzēji. Tā nu Sinodes lemj nevien saimnieciskus jautājumus, bet arī dažādus “LELB mācības” jautājumus, un tas rada nesaskaņas, un atkal liek domāt, ka luteriskā mācība ir kaut kas līdz galam nenoformulēts un nenoslīpēts.

Arhijānis apgavojot, ka telpas gribot nevis atņemt draudzei, bet gan saglabāt draudzei, pēc tam, kad mācītājs Urdze ar saviem piekritējiem beigs izlikties, ka ir Liepājas Krusta draudze, un aizies no LELB vārda tiešā nozīmē. Kas izstājušies no LELB varot iet uz visām debess pusēm.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Luterjāņi viltojot dokumentus”

  1. Roberto:


    21. augustā Liepājas luterjāņu Krusta draudze, kas izstājuises no LELB, atguvusi īslaicīgi atņemto dievnamu.

  2. Cody:


    Pretīgi lasīt šīs Latvijas luterāņu, vai kas viņi tur ir, stīvēšanās par mantu. Tieši tā, tā ir kārtējā LELB problēma, kas radusies dēļ samierināšanās ar maldiem, kas rada iespaidu, ka LELB var piederēt luteriskās mācības noliedzēji.
    Tas, ka luteriskā mācība ir kaut kas līdz galam nenoformulēts un nenoslīpēts, ļoti labi atklājas Rīgas Arhibīskapa Jāņa Vanaga pēdējos komentāros sociālajos tīklos, it īpaši Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā.
    Bet, ja runā par saimnieciskajiem jautājumiem, tad priesteris Jānis Bitāns apgalvoja, ka nodokļu nemaksāšana Cēzaram, t.i. valstij ir svētīga, ja valstij nozagto atdod Baznīcai. Laikam domāja klosterim.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.